MetaSlider Slideshow 3.110.0 - en to bg-BG translation catalogue (1067 entries)

note: Description of the plugin
en: MetaSlider gives you the power to create a beautiful slideshow, carousel, or gallery on your WordPress site.
bg-BG: MetaSlider ви дава възможността да създавате красив слайдшоу, карусел или галерия на вашия WordPress сайт.

en: Some of these features are available in MetaSlider Slideshow Pro
bg-BG: Някои от тези функции са налични в MetaSlider Slideshow Pro

en: This feature is available with MetaSlider Gallery
bg-BG: Тази функция е налична с MetaSlider Gallery

en: Activate MetaSlider Gallery to show your slides in a lightbox window.
bg-BG: Активирайте MetaSlider Gallery, за да покажете вашите слайдове в прозорец с лайтбокс.

en: Activate MetaSlider Gallery
bg-BG: Активирайте MetaSlider Gallery

en: Install MetaSlider Gallery to show your slides in a lightbox window.
bg-BG: Инсталирайте MetaSlider Gallery, за да покажете вашите слайдове в прозорец с лайтбокс.

en: Install MetaSlider Gallery
bg-BG: Инсталирайте MetaSlider Gallery

en: Activate MetaSlider Gallery to convert this slideshow into a gallery.
bg-BG: Активирайте MetaSlider Gallery, за да преобразувате това слайдшоу в галерия.

en: Install MetaSlider Gallery to convert this slideshow into a gallery.
bg-BG: Инсталирайте MetaSlider Gallery, за да преобразувате това слайдшоу в галерия.

en: Spice up your site with animated layers and video slides with MetaSlider Slideshow Pro
bg-BG: Обогатете сайта си с анимирани слоеве и видео слайдове с MetaSlider Slideshow Pro

en: Increase your revenue and conversion with video slides and many more MetaSlider Slideshow Pro features
bg-BG: Увеличете приходите и конверсията си с видео слайдове и много други функции на MetaSlider Slideshow Pro

en: Can you translate? Want to improve MetaSlider Slideshow for speakers of your language?
bg-BG: Можете ли да преведете? Искате ли да подобрите MetaSlider Slideshow за говорещите вашия език?

en: Do you want to display your slideshow media inside a lightbox?
bg-BG: Искате ли да покажете медийните си слайдшоута в лайтбокс?

en: weeks
bg-BG: седмици

en: Let's Start &rarr;
bg-BG: Нека започнем &rarr;

en: Find out more &rarr;
bg-BG: Научете повече &rarr;

en: Get MetaSlider Slideshow Pro &rarr;
bg-BG: Вземете MetaSlider Slideshow Pro &rarr;

en: Sign up &rarr;
bg-BG: Запишете се &rarr;

en: Go there &rarr;
bg-BG: Отидете там &rarr;

en: Click to install the MetaSlider Gallery plugin &rarr;
bg-BG: Щракнете, за да инсталирате плъгина MetaSlider Gallery &rarr;

en: Read more
bg-BG: Прочетете още

en: The security check failed. Please refresh the page and try again.
bg-BG: Проверката за сигурност не успя. Моля, опреснете страницата и опитайте отново.

en: Access denied. Sorry, you do not have permission to complete this task.
bg-BG: Достъпът е отказан. Съжаляваме, нямате разрешение да изпълните тази задача.

en: Bad request
bg-BG: Невалидна заявка

en: This item does not exist. Please refresh the page and try again.
bg-BG: Този елемент не съществува. Моля, опреснете страницата и опитайте отново.

en: The option was successfully updated
bg-BG: Опцията беше успешно актуализирана

en: The requested data does not exist.
bg-BG: Заявените данни не съществуват.

en: The attempt to update the option failed.
bg-BG: Опитът за актуализиране на опцията не успя.

en: Thanks for using MetaSlider, the WordPress slideshow plugin
bg-BG: Благодарим ви, че използвате MetaSlider, плъгина за слайдшоу на WordPress

en: Dismiss
bg-BG: Отказ

en: Invalid ad identifier
bg-BG: Невалиден идентификатор на реклама

en: There was an error dimissing the quickstart ad
bg-BG: Имаше грешка при отхвърлянето на рекламата за бързо стартиране

en: The quickstart ad was successfully hidden!
bg-BG: Рекламата за бързо стартиране беше успешно скрита!

en: Caption
bg-BG: Надпис

en: New Window
bg-BG: Нова страница

en: Please confirm that you would like to delete this slideshow.
bg-BG: Моля, потвърдете, че искате да изтриете това слайдшоу.

en: Undo
bg-BG: Отмяна

en: Slide restored
bg-BG: Слайдът беше възстановен

en: Slide deleted
bg-BG: Слайдът е изтрит

en: Success
bg-BG: Успех

en: Item was copied to your clipboard
bg-BG: Елементът беше копиран в клипборда ви

en: Creating slideshow...
bg-BG: Създаване на слайдшоу...

en: Press to undo
bg-BG: Натиснете, за да отмените

en: Select replacement image
bg-BG: Изберете изображение за замяна

en: Caution: This setting is for advanced developers only. If you're unsure, leave it checked.
bg-BG: Внимание: Тази настройка е само за напреднали разработчици. Ако не сте сигурни, оставете я отметната.

en: Tone
bg-BG: Тон

en: Opacity
bg-BG: Непрозрачност

en: Shortcodes
bg-BG: Кратки кодове

en: Hide on Smartphone
bg-BG: Скрий на смартфон

en: Hide on Tablet
bg-BG: Скрий на таблет

en: Hide on Laptop
bg-BG: Скрий на лаптоп

en: Hide on Desktop
bg-BG: Скрий на десктоп

en: Add Button
bg-BG: Добави бутон

en: Close
bg-BG: Затвори

en: Insert
bg-BG: Вмъкни

en: Please enter a valid URL.
bg-BG: Моля, въведете валиден URL.

en: Please enter link text for the button.
bg-BG: Моля, въведете текст на връзката за бутона.

en: Open in new window
bg-BG: Отвори в нов прозорец

en: Button Color
bg-BG: Цвят на бутона

en: Text Color
bg-BG: Цвят на текста

en: Link Text
bg-BG: Текст на връзката

en: The request format was not valid.
bg-BG: Форматът на заявката не беше валиден.

en: This slideshow is no longer available.
bg-BG: Тази слайдшоу вече не е налична.

en: Nothing to import.
bg-BG: Няма какво да се импортира.

en: This was not a slideshow, so we cannot delete it.
bg-BG: Това не беше слайдшоу, така че не можем да го изтрием.

en: This was not a slideshow, so we cannot update the setting.
bg-BG: Това не беше слайдшоу, така че не можем да актуализираме настройката.

en: The title cannot be empty.
bg-BG: Заглавието не може да бъде празно.

en: The field (%s) cannot be empty
bg-BG: Полето (%s) не може да бъде празно

en: Maximum Number of Custom Field in Post Feed Sliders
bg-BG: Максимален брой на custom field в слайдерите на постовия фийд

en: Import slug not found
bg-BG: Импортният слаг не беше намерен

en: Import data could not be processed
bg-BG: Данните за импорт не могат да бъдат обработени

en: We could not find any images to import.
bg-BG: Не можем да намерим изображения за импортиране.

en: New Slideshow
bg-BG: Ново слайдшоу

en: Previous
bg-BG: Предишен

en: Next
bg-BG: Следващ

en: Import file is invalid.
bg-BG: Импортният файл е невалиден.

en: Failed to import video from URL: %s.
bg-BG: Не успяхме да импортираме видео от URL: %s.

en: Failed to import text track from URL: %s.
bg-BG: Не успяхме да импортираме текстовата писта от URL: %s.

en: Failed to import image from URL: %s.
bg-BG: Неуспешно импортиране на изображение от URL: %s.

en: Only http/https URLs are allowed.
bg-BG: Позволени са само http/https URL адреси.

en: URL does not point to an allowed file type.
bg-BG: URL адресът не сочи към разрешен тип файл.

en: URL resolves to a disallowed address.
bg-BG: URL адресът сочи към недопустим адрес.

en: No themes found.
bg-BG: Няма намерени теми.

en: We removed your selected theme as it could not be found. Was the folder deleted?
bg-BG: Премахнахме избраната от вас тема, тъй като не може да бъде намерена. Изтрит ли е папката?

en: You don't have any trashed slideshows.
bg-BG: Нямате никакви изтритите слайдшоута.

en: You don't have any slideshows yet. Click %shere%s to create a new slideshow.
bg-BG: Все още нямате слайдшоута. Кликнете %shere%s, за да създадете ново слайдшоу.

en: Restore
bg-BG: Възстанови

en: Delete Permanently
bg-BG: Изтрий завинаги

en: Trash
bg-BG: Кошче

en: Preview
bg-BG: Преглед

en: Title
bg-BG: Заглавие

en: Type of Slides
bg-BG: Тип на слайдовете

en: Number of Slides
bg-BG: Брой слайдове

en: Theme
bg-BG: Тема

en: Created
bg-BG: Създадено

en: Shortcode
bg-BG: shortcode

en: Usage
bg-BG: Използване

en: Edit
bg-BG: Редактиране

en: Click to copy shortcode.
bg-BG: Натиснете, за да копирате shortcode.

en: Not found.
bg-BG: Не е намерен.

en: View Usage
bg-BG: Преглед на използването

en: Content Using This Slideshow
bg-BG: Съдържание, използващо това слайдшоу

en: Theme Setting
bg-BG: Настройки на темата

en: Option
bg-BG: Опция

en: All Themes
bg-BG: Всички теми

en: (No Theme)
bg-BG: (Няма тема)

en: Filter
bg-BG: Филтър

en: Logo
bg-BG: Лого

note: translators: %s is the number of weeks the notice will be hidden
en: (%s Weeks)
bg-BG: ( %s Седмици)

en: Slideshows
bg-BG: Слайдшоута

en: Add New
bg-BG: Добави ново

note: Translators: %d is the number of slideshows moved to the Trash.
en: %d slideshow moved to the Trash. | %d slideshows moved to the Trash.
bg-BG[0]: %d слайдшоу преместено в Кошчето.
bg-BG[1]: %d слайдшоута преместени в Кошчето.

note: Translators: %d is the number of slideshows restored from the Trash.
en: %d slideshow restored from the Trash. | %d slideshows restored from the Trash.
bg-BG[0]: %d слайдшоу възстановено от Кошчето.
bg-BG[1]: %d слайдшоута възстановени от Кошчето.

note: Translators: %d is the number of slideshows permanently deleted.
en: %d slideshow permanently deleted. | %d slideshows permanently deleted.
bg-BG[0]: %d слайдшоу трайно изтрито.
bg-BG[1]: %d слайдшоута трайно изтрити.

en: Slideshows permanently deleted.
bg-BG: Слайдшоута трайно изтрити.

en: Search
bg-BG: Търсене

en: Browser upgrade required
bg-BG: Нужна е актуализация на браузъра

en: It looks like you are using %s. While MetaSlider does support %s on the frontend of the website where users see your slideshows, some of the tools we provide back here require a modern browser.
bg-BG: Изглежда, че използвате %s. Докато MetaSlider поддържа %s на предния край на уебсайта, където потребителите виждат вашите слайдшоута, някои от инструментите, които предоставяме тук, изискват съвременен браузър.

en: Update Internet Explorer
bg-BG: Актуализиране на Internet Explorer

en: Loading...
bg-BG: Зареждане...

en: Main Options
bg-BG: Основни опции

en: Width
bg-BG: Ширина

en: Slideshow width
bg-BG: Ширина на слайдшоуто

en: Height
bg-BG: Височина

en: Slideshow height
bg-BG: Височина на слайдшоуто

en: Arrows
bg-BG: Стрелки

en: Show the Previous / Next arrows.
bg-BG: Покажи стрелките Предишен / Следващ.

en: Hidden
bg-BG: Скрит

en: Visible
bg-BG: Виден

en: Visible On Hover
bg-BG: Виден при задържане

en: Navigation
bg-BG: Навигация

en: Show navigation options so that users can browse the slides.
bg-BG: Покажи опции за навигация, за да могат потребителите да преглеждат слайдовете.

en: Dots
bg-BG: Точки

en: Dots - Visible On Hover
bg-BG: Точки - Виден при задържане

en: Thumbnails (Pro)
bg-BG: Миниатюри (Pro)

en: Thumbnails - Visible On Hover (Pro)
bg-BG: Миниатюри - Виден при задържане (Pro)

en: Filmstrip (Pro)
bg-BG: Филмова лента (Pro)

en: Filmstrip - Visible On Hover (Pro)
bg-BG: Филмова лента - Видима при задържане (Pro)

en: 100% Width
bg-BG: 100% Ширина

en: If the space for the slideshow is larger than the "Width" setting, the slideshow output will expand to fill all of that space.
bg-BG: Ако пространството за слайдшоуто е по-голямо от настройката "Ширина", изходът на слайдшоуто ще се разшири, за да запълни всичкото това пространство.

en: Adjust Width to Target Element
bg-BG: Настройте ширината на целевия елемент

en: This will force the slideshow to use the full width of the target CSS element (Beta). Result may vary from theme to theme.
bg-BG: Това ще принуди слайдшоуто да използва пълната ширина на целевия CSS елемент (Бета). Резултатът може да варира в зависимост от темата.

en: Target Element
bg-BG: Целеви елемент

en: The slideshow will use the full width of this target element (Beta). If the target element is not 'body', you may need to enable 'Center Align'.
bg-BG: Слайдшоуто ще използва пълната ширина на този целеви елемент (Бета). Ако целевият елемент не е 'body', може да се наложи да активирате 'Центрирано подравняване'.

en: Center Align
bg-BG: Центрирано подравняване

en: Center align the slideshow in the available space on your website.
bg-BG: Центрирайте слайдшоуто в наличното пространство на вашия уебсайт.

en: Hide Arrows On
bg-BG: Скрий стрелките при

en: When enabled this setting will hide the arrows on screen widths less than %spx.
bg-BG: Когато е активирано, тази настройка ще скрие стрелките на ширини на екрана по-малки от %spx.

en: When enabled this setting will hide the arrows on screen widths of %1$spx to %2$spx.
bg-BG: Когато е активирано, тази настройка ще скрие стрелките на ширини на екрана от %1$spx до %2$spx.

en: When enabled this setting will hide the arrows on screen widths equal to or greater than %spx.
bg-BG: Когато е активирано, тази настройка ще скрие стрелките на ширини на екрана, равни на или по-големи от %spx.

en: Hide Navigation On
bg-BG: Скрий навигацията при

en: When enabled this setting will hide the navigation on screen widths less than %spx.
bg-BG: Когато е активирано, тази настройка ще скрие навигацията на ширини на екрана по-малки от %spx.

en: When enabled this setting will hide the navigation on screen widths of %1$spx to %2$spx.
bg-BG: Когато е активирано, тази настройка ще скрие навигацията на ширини на екрана от %1$spx до %2$spx.

en: When enabled this setting will hide the navigation on screen widths equal to or greater than %spx.
bg-BG: Когато е активирано, тази настройка ще скрие навигацията на ширини на екрана, равни на или по-големи от %spx.

en: Hide Captions On
bg-BG: Скрий надписите при

en: When enabled this setting will hide the captions on screen widths less than %spx.
bg-BG: Когато е активирано, тази настройка ще скрие надписите на ширини на екрана по-малки от %spx.

en: When enabled this setting will hide the captions on screen widths of %1$spx to %2$spx.
bg-BG: Когато е активирана, тази настройка ще скрие надписите при ширини на екрана от %1$spx до %2$spx.

en: When enabled this setting will hide the captions on screen widths equal to or greater than %spx.
bg-BG: Когато е активирана, тази настройка ще скрие надписите при ширини на екрана, равни на или по-големи от %spx.

en: Hide Slideshow On
bg-BG: Скриване на слайдшоуто

en: When enabled this setting will hide the slideshow on screen widths less than %spx.
bg-BG: Когато е активирана, тази настройка ще скрие слайдшоуто при ширини на екрана по-малки от %spx.

en: When enabled this setting will hide the slideshow on screen widths of %1$spx to %2$spx.
bg-BG: Когато е активирана, тази настройка ще скрие слайдшоуто при ширини на екрана от %1$spx до %2$spx.

en: When enabled this setting will hide the slideshow on screen widths equal to or greater than %spx.
bg-BG: Когато е активирана, тази настройка ще скрие слайдшоуто при ширини на екрана, равни на или по-големи от %spx.

en: Gallery Options
bg-BG: Опции на галерията

en: Open In Gallery
bg-BG: Отвори в галерията

en: All slides will open in a gallery, using MetaSlider Gallery
bg-BG: Всички слайдове ще се отварят в галерия, използвайки MetaSlider Gallery

en: Transition Options
bg-BG: Опции за преход

en: Transition Effect
bg-BG: Ефект на прехода

en: This animation is used when changing slides.
bg-BG: Тази анимация се използва при смяна на слайдове.

en: Fade
bg-BG: Избледняване

en: Slide
bg-BG: Слайд

en: Zooming
bg-BG: Увеличаване

en: Flip
bg-BG: Обърни

en: Random
bg-BG: Случаен

en: Swirl
bg-BG: Спирала

en: Rain
bg-BG: Дъжд

en: Straight
bg-BG: Право

en: Slice Down
bg-BG: Нарежи надолу

en: Slice Up
bg-BG: Нарежи нагоре

en: Slice Up Left
bg-BG: Нарежи нагоре наляво

en: Slide Up Down
bg-BG: Плъзни нагоре-надолу

en: Slice Up Down Left
bg-BG: Нарежи нагоре-надолу наляво

en: Fold
bg-BG: Сгъни

en: Slide in Right
bg-BG: Плъзни вдясно

en: Slide in Left
bg-BG: Плъзни наляво

en: Box Random
bg-BG: Кутия случайно

en: Box Rain
bg-BG: Кутия дъжд

en: Box Rain Reverse
bg-BG: Кутия дъжд обратно

en: Box Rain Grow
bg-BG: Кутия дъжд нараства

en: Box Rain Grow Reverse
bg-BG: Кутия дъжд нараства обратно

en: Slide Delay
bg-BG: Закъснение на плъзгането

en: How long to display each slide, in milliseconds.
bg-BG: Колко дълго да се показва всеки слайд, в милисекунди.

en: Transition Speed
bg-BG: Скорост на прехода

en: Choose the speed of the animation in milliseconds. You can select the animation in the "Transition Effect" field.
bg-BG: Изберете скоростта на анимацията в милисекунди. Можете да изберете анимацията в полето "Ефект на прехода".

en: Number of Slices
bg-BG: Брой нарязвания

en: Number of Squares
bg-BG: Брой квадрати

en: Number of squares
bg-BG: Брой квадрати

en: Slide Direction
bg-BG: Направление на слайда

en: Select the direction that slides will move. Vertical will not work if "Carousel mode" is enabled or "Transition Effect" is set to "Fade".
bg-BG: Изберете посоката, в която ще се движат слайдовете. Вертикалната посока няма да работи, ако е активиран "Режим на карусел" или "Ефект на преход" е зададен на "Затихване".

en: Horizontal
bg-BG: Хоризонтален

en: Vertical
bg-BG: Вертикален

en: Reverse
bg-BG: Обратно

en: Reverse the slide direction.
bg-BG: Обърнете посоката на слайда.

en: Image Animation
bg-BG: Анимация на изображението

en: This feature adds gradual acceleration and deceleration to slide transitions, rather than abrupt starts and stops. This feature only works with the "Slide" Transition Effect.
bg-BG: Тази функция добавя постепенно ускорение и забавяне при преходите на слайдовете, вместо рязко стартиране и спиране. Тази функция работи само с "Слайд" ефекта на прехода.

en: Extra Effect
bg-BG: Допълнителен ефект

en: Extra effect for slides.
bg-BG: Допълнителен ефект за слайдовете.

en: None
bg-BG: Никакъв

en: Ken Burns (Pro)
bg-BG: Кен Бърнс (Pro)

en: Fade In
bg-BG: Затихване

en: This adds an animation when the slideshow loads. It only uses the "Fade" transition effect.
bg-BG: Това добавя анимация, когато слайдшоуто се зарежда. Използва само ефекта на прехода "Затихване".

en: Carousel Options
bg-BG: Опции за карусел

en: Carousel Mode
bg-BG: Режим на карусел

en: Display multiple slides at once. The slideshow output will default to using 100% width and the 'Slide' Transition Effect.
bg-BG: Показвайте множество слайдове едновременно. Изходът на слайдшоуто по подразбиране ще използва 100% ширина и ефекта на прехода 'Слайд'.

en: Loop Carousel Continuously
bg-BG: Цикличен карусел безкрайно

en: Infinite loop of slides when Carousel Mode is enabled. This option disables arrows and navigation. The slideshow width must be less than or equal to the width of the container where it is inserted.
bg-BG: Безкраен цикъл на слайдовете, когато е активиран режимът на карусел. Тази опция деактивира стрелките и навигацията. Ширината на слайдшоуто трябва да бъде по-малка или равна на ширината на контейнера, в който е вмъкнато.

en: Carousel Margin
bg-BG: Марж на карусела

en: Pixel margin between slides in carousel.
bg-BG: Пикселов марж между слайдовете в карусела.

en: Display Minimum
bg-BG: Минимално показване

en: Minimum number of slides to be displayed at the same time in the carousel.
bg-BG: Минимален брой слайдове, които да се показват едновременно в карусела.

en: Display Maximum
bg-BG: Максимално показване

en: Maximum number of slides to be displayed at the same time in the carousel. Set to 0 to adjust automatically.
bg-BG: Максимален брой слайдове, които да се показват едновременно в карусела. Задайте на 0, за да се регулира автоматично.

en: Slides per Navigation Click
bg-BG: Слайдове на клик за навигация

en: Number of slides to move when clicking next or previous.
bg-BG: Брой слайдове, които да се преместят при кликване на следващия или предишния.

en: Force Height
bg-BG: Задължителна височина

en: If the slideshow looks small, force slideshow height when using Carousel mode. Please note when is enabled slides may look cropped.
bg-BG: Ако слайдшоуто изглежда малко, задайте задължителна височина на слайдшоуто, когато използвате режим Карусел. Моля, имайте предвид, че когато е активирано, слайдовете могат да изглеждат изрязани.

en: Image Options
bg-BG: Опции за изображение

en: Image Crop
bg-BG: Изрязване на изображение

en: Smart Crop
bg-BG: Умно изрязване

en: Standard
bg-BG: Стандартно

en: Disabled
bg-BG: Деактивирано

en: Disabled (Smart Pad)
bg-BG: Деактивирано (Умен Пад)

en: Smart Crop ensures your responsive slides are cropped to a ratio that results in a consistent slideshow size.
bg-BG: Умното изрязване осигурява вашите отзивчиви слайдове да бъдат изрязани до съотношение, което води до последователен размер на слайдшоуто.

en: Image Crop Source
bg-BG: Източник на изрязване на изображение

en: Slideshow width/height
bg-BG: Ширина/височина на слайдшоуто

en: Custom width/height (Pro)
bg-BG: Потребителска ширина/височина (Pro)

en: By default, MetaSlider Slideshow will crop images using the main width and height of the slideshow. If you want smaller images, select Custom width/height and make sure the values are less than the main width and height.
bg-BG: По подразбиране, MetaSlider Slideshow ще изрязва изображения, използвайки основната ширина и височина на слайдшоуто. Ако искате по-малки изображения, изберете Потребителска ширина/височина и се уверете, че стойностите са по-малки от основната ширина и височина.

en: Image Crop Size
bg-BG: Размер на изрязването на изображението

en: This will increase the size of the images in your slideshow. Larger images are higher quality. Smaller images load more quickly.
bg-BG: Това ще увеличи размера на изображенията в вашето слайдшоу. По-големите изображения са с по-високо качество. По-малките изображения се зареждат по-бързо.

en: This feature can speed up your site. MetaSlider Slideshow will only load slides when they are required by your slideshow.
bg-BG: Тази функция може да ускори вашия сайт. MetaSlider Slideshow ще зарежда слайдове само когато те са необходими за вашето слайдшоу.

en: Advanced Options
bg-BG: Разширени опции

en: Auto Play
bg-BG: Автоматично възпроизвеждане

en: Transition between slides automatically.
bg-BG: Преминаване между слайдове автоматично.

en: Play / Pause Button
bg-BG: Бутон за възпроизвеждане / пауза

en: This allows user to pause or resume Auto Play on the slideshow.
bg-BG: Това позволява на потребителя да постави на пауза или да възобнови автоматичното възпроизвеждане на слайдшоуто.

en: Show Play / Pause Button Text
bg-BG: Показване на текст на бутона за възпроизвеждане / пауза

en: Show text options for Play / Pause Button
bg-BG: Показване на текстови опции за бутона за възпроизвеждане / пауза

en: Play Text
bg-BG: Текст за възпроизвеждане

en: Enter text for the Play/Pause Button. Leave the field empty to use the icon only.
bg-BG: Въведете текст за бутона за възпроизвеждане/пауза. Оставете полето празно, за да използвате само иконата.

en: Pause Text
bg-BG: Текст за пауза

en: Progress Bar
bg-BG: Лента за напредък

en: Displays a visual indicator showing the time left before the next slide.
bg-BG: Показва визуален индикатор, който показва времето, оставащо до следващия слайд.

en: Hover Pause
bg-BG: Пауза при задържане

en: Pause the slideshow when hovering over slider, then resume when no longer hovering.
bg-BG: Поставя слайдшоуто на пауза при задържане над слайдера, след което възобновява, когато не се задържа вече.

en: Loop
bg-BG: Цикъл

en: If you choose "Loop endlessly", the slides will loop infinitely. If you choose "Stop on first slide after looping", the slideshow will stop on the first slide after showing all the items. If you choose "Stop on last slide", the slides will stop on the last slide.
bg-BG: Ако изберете "Циклирайте безкрайно", слайдовете ще се повтарят безкрайно. Ако изберете "Спиране на първия слайд след циклиране", слайдшоуто ще спре на първия слайд след показване на всички елементи. Ако изберете "Спиране на последния слайд", слайдовете ще спрат на последния слайд.

en: Loop Endlessly
bg-BG: Цикл безкрайно

en: Stop On Last Slide
bg-BG: Спри на последния слайд

en: Stop On First Slide After Looping
bg-BG: Спри на първия слайд след циклиране

en: Smooth Height
bg-BG: Гладка височина

en: Allow navigation to follow the slide's height smoothly.
bg-BG: Позволете навигация, която да следва височината на слайда гладко.

en: Slide Order
bg-BG: Ред на слайдовете

en: Newest First
bg-BG: Най-нови първи

en: Oldest First
bg-BG: Най-стари първи

en: A to Z (by filename)
bg-BG: От A до Я (по име на файл)

en: Z to A (by filename)
bg-BG: От Я до A (по име на файл)

en: Drag-and-drop
bg-BG: Плъзгане и пускане

en: Select the order in which slides appear in the slideshow. This impacts the frontend view.
bg-BG: Изберете реда, в който слайдовете се появяват в слайдшоуто. Това влияе на предния изглед.

en: Touch Swipe
bg-BG: Докосване и плъзгане

en: Allow touch swipe navigation of the slider on touch-enabled devices.
bg-BG: Позволете навигация с плъзгане при докосване на слайдера на устройства с поддръжка на докосване.

en: Loading Indicator
bg-BG: Индикатор за зареждане

en: Displays a visual indicator while the slideshow is loading.
bg-BG: Показва визуален индикатор, докато слайдшоуто се зарежда.

en: Previous Text
bg-BG: Текст за предишен

en: Set the text for the "previous" direction item.
bg-BG: Задайте текста за елемента в посока "предишен".

en: Next Text
bg-BG: Текст за следващ

en: Set the text for the "next" direction item.
bg-BG: Задайте текста за елемента в посока "следващ".

en: Square Delay
bg-BG: Квадратно забавяне

en: Delay between squares in ms.
bg-BG: Забавяне между квадратите в ms.

en: Opacity of title and navigation, between 0 and 1.
bg-BG: Непрозрачност на заглавието и навигацията, между 0 и 1.

en: Caption Speed
bg-BG: Скорост на надписа

en: Set the fade in speed of the caption.
bg-BG: Настройте скоростта на избледняване на надписа.

en: Container Options
bg-BG: Опции за контейнер

en: Container Box
bg-BG: Контейнерна кутия

en: Customize the slideshow's container box.
bg-BG: Персонализирайте контейнерната кутия на слайдшоуто.

en: This feature is available in MetaSlider Slideshow Pro
bg-BG: Тази функция е налична в MetaSlider Slideshow Pro

en: Accessibility Options
bg-BG: Опции за достъпност

en: Keyboard Controls
bg-BG: Контроли с клавиатура

en: Use arrow keys to get to the next slide.
bg-BG: Използвайте стрелките, за да преминете към следващия слайд.

en: Tabindex For Navigation
bg-BG: Tabindex за навигация

en: This helps make the slideshow navigation more accessible.
bg-BG: Това помага да се направи навигацията в слайдшоуто по-достъпна.

en: If Autoplay is enabled, this causes screen readers to announce that the slides are changing.
bg-BG: Ако автоматичното възпроизвеждане е активирано, това кара четецът на екрана да обяви, че слайдовете се променят.

en: This is used on the navigation button for the active slide. It helps screen readers understand which slide is active.
bg-BG: Това се използва на навигационния бутон за активния слайд. Помага на четецът на екрана да разбере кой слайд е активен.

en: Developer Options
bg-BG: Опции за разработчици

en: CSS Classes
bg-BG: CSS класове

en: Enter custom CSS classes to apply to the slider wrapper. Separate multiple classes with a space.
bg-BG: Въведете потребителски CSS класове, които да приложите към обвивката на слайдера. Разделяйте множество класове с интервал.

en: Print CSS
bg-BG: Принтиране на CSS

en: Uncheck this if you would like to include your own CSS.
bg-BG: Отмаркирайте това, ако искате да включите вашия собствен CSS.

en: Print JS
bg-BG: Принтиране на JS

en: Uncheck this if you would like to include your own Javascript.
bg-BG: Отмаркирайте това, ако искате да включите вашия собствен Javascript.

en: No Conflict Mode
bg-BG: Режим без конфликти

en: Delay adding the flexslider class to the slideshow.
bg-BG: Забавяне на добавянето на класа flexslider към слайдшоуто.

en: Trashed Slides
bg-BG: Изтритите слайдове

en: View trashed slides
bg-BG: Преглед на изтритите слайдове

en: Convert to Gallery
bg-BG: Преобразуване в галерия

en: Convert this slideshow into a MetaSlider Gallery
bg-BG: Преобразувайте това слайдшоу в MetaSlider Gallery

en: Add a new slide
bg-BG: Добавете нов слайд

en: Add Slide
bg-BG: Добавете слайд

en: Save & open the preview
bg-BG: Запазете и отворете прегледа

en: Add a new slideshow
bg-BG: Добавете ново слайдшоу

en: New
bg-BG: Нов

en: Duplicate this slideshow
bg-BG: Дублирайте това слайдшоу

en: Duplicate
bg-BG: Дублиране

en: Adding custom CSS is a MetaSlider Slideshow Pro feature. Click to learn more.
bg-BG: Добавянето на потребителски CSS е функция на MetaSlider Slideshow Pro. Щракнете, за да научите повече.

en: Add CSS
bg-BG: Добавете CSS

en: Save slideshow
bg-BG: Запазете слайдшоуто

en: Save
bg-BG: Запазете

en: Return to Published Slides
bg-BG: Върнете се към публикуваните слайдове

en: Settings
bg-BG: Настройки

en: Help Center
bg-BG: Център за помощ

en: Import
bg-BG: Импорт

en: Export
bg-BG: Експорт

en: MetaSliderQuickstart class does not exists.
bg-BG: Класът MetaSliderQuickstart не съществува.

en: Creating slideshow... Please wait!
bg-BG: Създаване на слайдшоу... Моля, изчакайте!

en: Redirecting...
bg-BG: Пренасочване...

en: Quick Start
bg-BG: Бързо начало

en: Start with a demo
bg-BG: Започнете с демонстрация

en: Use your own media
bg-BG: Използвайте собствените си медии

en: Blank slideshow
bg-BG: Празно слайдшоу

en: Import a demo slideshow
bg-BG: Импорт на демонстрационно слайдшоу

en: Use sample slides to quickly create a new slideshow.
bg-BG: Използвайте примерни слайдове, за да създадете бързо ново слайдшоу.

en: Slide Type
bg-BG: Тип слайд

en: Image
bg-BG: Изображение

en: External Image
bg-BG: Външно изображение

en: External Video
bg-BG: Външно видео

en: Custom HTML
bg-BG: Персонализиран HTML

en: Post Feed
bg-BG: Поток на публикации

en: Layer Slide
bg-BG: Слайд на слой

en: Local Video
bg-BG: Локално видео

en: Features
bg-BG: Характеристики

en: Boxed
bg-BG: С ограничени граници

en: Full-width
bg-BG: Цяла ширина

en: Carousel
bg-BG: Карусел

en: Thumbnail Navigation
bg-BG: Навигация с миниатюри

en: Video Caption
bg-BG: Надпис на видео

en: Hero Image
bg-BG: Герой изображение

en: Animation Type
bg-BG: Тип анимация

en: Ken Burns
bg-BG: Кен Бърнс

en: Integration
bg-BG: Интеграция

en: The Events Calendar
bg-BG: Календар на събитията

en: WordPress Posts
bg-BG: WordPress публикации

en: Free and Pro
bg-BG: Безплатно и Pro

en: Free only
bg-BG: Само безплатно

en: Pro only
bg-BG: Само Pro

en: Reset Filters
bg-BG: Нулиране на филтрите

en: No demos match your filters.
bg-BG: Няма демонстрации, които да отговарят на вашите филтри.

en: Create %s slideshow?
bg-BG: Създаване на %s слайдшоу?

en: Cancel
bg-BG: Отмяна

en: Yes, please!
bg-BG: Да, моля!

en: Demo
bg-BG: Демо

en: Get MetaSlider Slideshow Pro!
bg-BG: Вземете MetaSlider Slideshow Pro!

en: Upgrade now to unlock this demo slideshow!
bg-BG: Актуализирайте сега, за да отключите това демонстрационно слайдшоу!

en: Upgrade now
bg-BG: Актуализирайте сега

en: Create a slideshow with your images
bg-BG: Създайте слайдшоу с вашите изображения

en: Choose your own images to start a new slideshow.
bg-BG: Изберете собствените си изображения, за да стартирате ново слайдшоу.

en: Uploading images...
bg-BG: Качване на изображения...

en: Open Media Library
bg-BG: Отворете библиотеката с медии

en: Introducing the Theme Editor in MetaSlider Slideshow Pro
bg-BG: Представяме Редактора на теми в MetaSlider Slideshow Pro

en: Theme Editor
bg-BG: Редактор на теми

en: Create your own MetaSlider Themes
bg-BG: Създайте свои собствени теми за MetaSlider

en: The Theme Editor is an easy and powerful way to design themes that exactly match your site.
bg-BG: Редакторът на теми е лесен и мощен начин да проектирате теми, които точно съответстват на вашия сайт.

en: The Theme Editor allows you to customize almost every aspect of your slideshow themes. You can change the arrows, navigation, captions, Play / Pause button, and other slideshow details.
bg-BG: Редакторът на теми ви позволява да персонализирате почти всеки аспект на темите на вашето слайдшоу. Можете да променяте стрелките, навигацията, надписите, бутона за възпроизвеждане/пауза и други детайли на слайдшоуто.

en: Upgrade to MetaSlider Slideshow Pro and you can create a beautiful WordPress slideshow in minutes.
bg-BG: Актуализирайте до MetaSlider Slideshow Pro и можете да създадете красиво WordPress слайдшоу за минути.

en: Comparison Chart
bg-BG: Таблица за сравнение

en: Free
bg-BG: Безплатно

en: Installed
bg-BG: Инсталирано

en: Create unlimited slideshows
bg-BG: Създайте неограничени слайдшоута

en: Create and manage as many slideshows as you need.
bg-BG: Създавайте и управлявайте толкова слайдшоута, колкото ви трябват.

en: Regular updates
bg-BG: Редовни актуализации

en: We keep MetaSlider compatible with the latest versions of WordPress.
bg-BG: Поддържаме MetaSlider съвместим с последните версии на WordPress.

en: Intelligent image cropping
bg-BG: Интелигентно изрязване на изображения

en: Unique Smart Crop functionality ensures your slides are perfectly resized.
bg-BG: Уникалната функция за интелигентно изрязване осигурява перфектен размер на вашите слайдове.

en: Toggle your slide's visibility
bg-BG: Превключете видимостта на вашия слайд

en: Hide any slide, without having to delete them.
bg-BG: Скрийте всеки слайд, без да е необходимо да ги изтривате.

en: Thumbnail navigation
bg-BG: Навигация с миниатюри

en: Allow users to browse your slideshows using thumbnail navigation.
bg-BG: Позволете на потребителите да разглеждат вашите слайдшоута, използвайки навигация с миниатюри.

en: Add YouTube, Vimeo and Tiktok slides
bg-BG: Добавете слайдове от YouTube, Vimeo и TikTok

en: Easily include videos hosted by YouTube, Vimeo or TikTok.
bg-BG: Лесно включвайте видеа, хоствани от YouTube, Vimeo или TikTok.

en: Add local video slides
bg-BG: Добавете локални видеослайдове

en: Create slideshows with videos from your WordPress media library.
bg-BG: Създайте слайдшоута с видеа от вашата медийна библиотека на WordPress.

en: Add external video slides
bg-BG: Добавете външни видеослайдове

en: Create slideshows with external videos.
bg-BG: Създайте слайдшоута с външни видеа.

en: Extra premium themes
bg-BG: Допълнителни премиум теми

en: MetaSlider Slideshow Pro provides stylish and exclusive themes for your slideshows.
bg-BG: MetaSlider Slideshow Pro предлага стилни и ексклузивни теми за вашите слайдшоута.

en: Add slide layers
bg-BG: Добавете слоеве на слайдове

en: Add layers to your slides with over 50 available transition effects.
bg-BG: Добавете слоеве към вашите слайдове с над 50 налични преходни ефекти.

en: Add Post Feed slides
bg-BG: Добавете слайдове с постове от фийд

en: Easily build slides based on your WordPress posts.
bg-BG: Лесно изградете слайдове на базата на вашите публикации в WordPress.

en: Add Custom HTML slides
bg-BG: Добавете персонализирани HTML слайдове

en: Design slides using images, HTML and CSS
bg-BG: Дизайнерски слайдове, използващи изображения, HTML и CSS

en: Add Background Color slides
bg-BG: Добавете слайдове с цветен фон

en: Create slides using a solid or gradient background color and text.
bg-BG: Създайте слайдове, използвайки солиден или градиентен цвят на фона и текст.

en: Add Post Images slides
bg-BG: Добавете слайдове с изображения от публикации

en: Extract images from the current post and displays them as slides.
bg-BG: Извлича изображения от текущия пост и ги показва като слайдове.

en: Add custom CSS
bg-BG: Добавете персонализиран CSS

en: Customize your slideshows to fit with your website.
bg-BG: Персонализирайте слайдовете си, за да съвпадат с вашия уебсайт.

en: Schedule your slides
bg-BG: Планирайте вашите слайдове

en: Add a start/end date to individual slides.
bg-BG: Добавете начална/крайна дата за отделни слайдове.

en: WooCommerce integrations
bg-BG: Интеграции с WooCommerce

en: Display your products as slides with support for product galleries.
bg-BG: Показвайте продуктите си като слайдове с поддръжка за продуктовите галерии.

en: Advanced Custom Fields integrations
bg-BG: Интеграции с Advanced Custom Fields

en: Display ACF image and gallery fields.
bg-BG: Показвайте ACF изображения и галерийни полета.

en: The Events Calendar integrations
bg-BG: Интеграции с The Events Calendar

en: Display your events as slides.
bg-BG: Показвайте събитията си като слайдове.

en: Repeating Slides support
bg-BG: Поддръжка на повтарящи се слайдове

en: Repeat a slide multiple times.
bg-BG: Повторете слайда многократно.

en: Premium support
bg-BG: Премиум поддръжка

en: Have your specific queries addressed directly by our experts.
bg-BG: Имайте конкретните си запитвания адресирани директно от нашите експерти.

en: Custom delay for this slide
bg-BG: Персонализирано забавяне за този слайд

en: Requires the Auto play setting to be enabled for this slideshow. When active on video slides, playback (by user or video autoplay) controls when the slideshow advances.
bg-BG: Изисква настройката за автоматично възпроизвеждане да бъде активирана за този слайдшоу. Когато е активна на видео слайдове, възпроизвеждането (от потребителя или автоматичното възпроизвеждане на видеото) контролира кога слайдшоуто напредва.

en: Custom delay is available in MetaSlider Slideshow Pro
bg-BG: Персонализираното забавяне е налично в MetaSlider Slideshow Pro

en: Repeat this slide
bg-BG: Повторете този слайд

en: The slide is repeated after the specified number of original slides until the end of the slider. If multiple slides have this feature enabled, only the original (non-repeated) slides are considered when determining the positions of the repeated slides.
bg-BG: Слайдът се повтаря след зададения брой оригинални слайдове до края на слайдера. Ако множество слайдове имат активирана тази функция, само оригиналните (неповтарящи се) слайдове се считат при определяне на позициите на повторените слайдове.

en: Repeat slide is available in MetaSlider Slideshow Pro
bg-BG: Функцията за повторение на слайда е налична в MetaSlider Slideshow Pro

en: Custom thumbnail
bg-BG: Персонализирана миниатюра

en: When Navigation is Thumbnails or Filmstrip, select a thumbnail to replace the default one.
bg-BG: Когато навигацията е с миниатюри или филмова лента, изберете миниатюра, за да замените стандартната.

en: Custom thumbnail is available in MetaSlider Slideshow Pro
bg-BG: Персонализирана миниатюра е налична в MetaSlider Slideshow Pro

en: Custom CSS classes
bg-BG: Персонализирани CSS класове

en: Add custom CSS classes separated with empty spaces to slide li tag.
bg-BG: Добавете персонализирани CSS класове, разделени с празни интервали, към таг li на слайда.

en: Custom CSS classes is available in MetaSlider Slideshow Pro
bg-BG: Персонализираните CSS класове са налични в MetaSlider Slideshow Pro

en: Crop Position
bg-BG: Позиция на изрязване

en: Choose how images are cropped if they are too large for the slideshow. This works if "Smart Crop" is selected in the "Image Crop" settings.
bg-BG: Изберете как да се изрязват изображенията, ако са твърде големи за слайдшоуто. Това работи, ако е избрано "Умно изрязване" в настройките за "Изрязване на изображение".

en: Top Left
bg-BG: Горе вляво

en: Top Center
bg-BG: Горе в центъра

en: Top Right
bg-BG: Горе вдясно

en: Center Left
bg-BG: В центъра вляво

en: Center Center
bg-BG: В центъра

en: Center Right
bg-BG: В центъра вдясно

en: Bottom Left
bg-BG: Долу вляво

en: Bottom Center
bg-BG: Долу в центъра

en: Bottom Right
bg-BG: Долу вдясно

en: Re-crop image
bg-BG: Преразкрояване на изображението

en: Image Link URL
bg-BG: URL на връзката на изображението

en: When visitors click on your image slide, they will be taken to this URL. Alternatively, if your theme has a button, the link will be applied to the button.
bg-BG: Когато посетителите кликнат върху вашия слайд с изображение, те ще бъдат отведени на този URL адрес. Алтернативно, ако вашата тема има бутон, връзката ще бъде приложена към бутона.

en: New window
bg-BG: Нов прозорец

en: Open link in a new window
bg-BG: Отвори връзката в нов прозорец

en: Image Link Alt Text
bg-BG: Алтернативен текст за изображение

en: This text is used by search engines and visitors using screen readers. Adding Alt text for links is highly recommended.
bg-BG: Текстът се използва от търсачки и посетители, използващи четец на екрана. Добавянето на алтернативен текст за връзки е силно препоръчително.

en: Enter text here
bg-BG: Въведете текст тук

en: Hide slide on:
bg-BG: Скрий слайда на:

en: When enabled this setting will hide the slide on screen widths equal to or greater than %spx
bg-BG: Когато е активирана, тази настройка ще скрие слайда при ширини на екрана, равни или по-големи от %spx

en: When enabled this setting will hide the slide on screen widths of %1$spx to %2$spx
bg-BG: Когато е активирана, тази настройка ще скрие слайда при ширини на екрана от %1$spx до %2$spx

en: Hide caption on:
bg-BG: Скрий надписа на:

en: When enabled this setting will hide the caption on screen widths equal to or greater than %spx
bg-BG: Когато е активирана, тази настройка ще скрие надписа при ширини на екрана, равни или по-големи от %spx

en: When enabled this setting will hide the caption on screen widths of %1$spx to %2$spx
bg-BG: Когато е активирана, тази настройка ще скрие надписа при ширини на екрана от %1$spx до %2$spx

en: Schedule this slide
bg-BG: Планирайте този слайд

en: Schedule is available in MetaSlider Slideshow Pro
bg-BG: Планирането е налично в MetaSlider Slideshow Pro

en: %s time
bg-BG: %s време

en: UTC%s timezone
bg-BG: UTC%s часови пояс

en: %sUses your settings timezone%s
bg-BG: %sИзползва часовия пояс на вашите настройки%s

en: Current server time
bg-BG: Текущо време на сървъра

en: Image Title Text
bg-BG: Текст на заглавие на изображение

en: Visitors will see this text if they hover over your image slide. Adding Title text is useful but not required.
bg-BG: Посетителите ще видят този текст, ако задържат курсора на изображението ви. Добавянето на текст на заглавие е полезно, но не е задължително.

en: Enable this to inherit the image title
bg-BG: Активирайте това, за да наследите заглавието на изображението

en: Use the image title
bg-BG: Използвайте заглавието на изображението

en: Image Alt Text
bg-BG: Алтернативен текст на изображението

en: This text is used by search engines and visitors using screen readers. Adding Alt text is highly recommended.
bg-BG: Текстът се използва от търсачки и посетители, които използват екранни четци. Добавянето на алтернативен текст е силно препоръчително.

en: Enable this to inherit the image alt text
bg-BG: Активирайте това, за да наследите алтернативния текст на изображението

en: Use the image alt text
bg-BG: Използвайте алтернативния текст на изображението

en: Nature Site
bg-BG: Природен сайт

en: Travel Itinerary
bg-BG: Пътеводител за пътуване

en: City Guide
bg-BG: Гид за града

en: Black and White Photography
bg-BG: Черно-бяла фотография

en: Productivity Guide
bg-BG: Ръководство за продуктивност

en: Real Estate Listings
bg-BG: Обяви за недвижими имоти

en: Landscape Photography
bg-BG: Ландшафтна фотография

en: Client Logos
bg-BG: Логота на клиенти

en: Wildlife Photography
bg-BG: Фотография на дивата природа

en: Images
bg-BG: Изображения

en: Image Carousel
bg-BG: Караусел с изображения

en: Image Carousel with Captions
bg-BG: Караусел с изображения и надписи

en: Creative Process
bg-BG: Творчески процес

en: Architecture
bg-BG: Архитектура

en: Emerging Perspectives
bg-BG: Нови перспективи

en: Sporting Spirit
bg-BG: Спортен дух

en: Marathon Journey
bg-BG: Пътуване на маратона

en: Cars Display
bg-BG: Дисплей на автомобили

en: Watch Shop Hero
bg-BG: Герой на магазина за часовници

en: Creative Agency Hero
bg-BG: Герой на креативна агенция

en: Fashion Trends
bg-BG: Модни тенденции

en: Entertainment YouTube Shorts Feed
bg-BG: Развлекателен YouTube Shorts фийд

en: Album Cover Showcase
bg-BG: Презентация на корица на албум

en: Business Presentation
bg-BG: Бизнес презентация

en: Books by Genre
bg-BG: Книги по жанр

en: Testimonials
bg-BG: Отзиви

en: Skincare Routine Guide
bg-BG: Ръководство за рутинна грижа за кожата

en: Indoor Plant Selection Guide
bg-BG: Ръководство за избор на стайни растения

en: TikTok Vertical Videos
bg-BG: TikTok вертикални видеа

en: Daily Routine Videos
bg-BG: Видеа за ежедневна рутина

en: Coffee Brewing Guide
bg-BG: Ръководство за приготвяне на кафе

en: Upcoming City Events
bg-BG: Предстоящи събития в града

en: Product Categories
bg-BG: Категории продукти

en: Recent WooCommerce Products
bg-BG: Наскоро добавени WooCommerce продукти

en: Latest News Posts
bg-BG: Най-нови новини

en: Product Demo
bg-BG: Демо на продукта

en: Trending Videos
bg-BG: Тенденции във видеата

en: Hotel Rooms
bg-BG: Хотелски стаи

en: Client Testimonials
bg-BG: Отзиви на клиенти

en: Meet the Team
bg-BG: Запознайте се с екипа

en: Curated Videos
bg-BG: Курирани видеа

en: Natural Skincare Presentation
bg-BG: Презентация на натурална козметика

en: YouTube Shorts Carousel
bg-BG: YouTube Shorts карусел

en: TikTok Carousel
bg-BG: TikTok карусел

en: Layer Slides
bg-BG: Слайдове на слоеве

en: WooCommerce Carousel
bg-BG: WooCommerce карусел

en: Bold Motion
bg-BG: Смела динамика

en: Playful Pets
bg-BG: Игриви домашни любимци

en: Your settings might not be saving properly due to a configuration on your server. %s is currently set to %s, but we recommend a setting of 4000. Please see %s for more information. The php.ini file is being loaded from here: %s
bg-BG: Вашите настройки може да не се запазват правилно поради конфигурация на вашия сървър. %s е в момента настроен на %s, но препоръчваме настройка от 4000. Моля, вижте %s за повече информация. Файлът php.ini се зарежда от тук: %s

en: this article
bg-BG: тази статия

en: Warning:
bg-BG: Предупреждение:

en: Title:
bg-BG: Заглавие:

en: Select Slider:
bg-BG: Изберете слайдер:

en: No slideshows found
bg-BG: Не са намерени слайдшоута

en: The requested image does not exist. Please try again.
bg-BG: Заявеното изображение не съществува. Моля, опитайте отново.

en: The image was successfully updated.
bg-BG: Изображението беше успешно актуализирано.

en: There was an error updating the image. Please try again
bg-BG: Имаше грешка при актуализирането на изображението. Моля, опитайте отново

en: There was an error while updating the database. Please try again.
bg-BG: Имаше грешка при актуализирането на базата данни. Моля, опитайте отново.

en: Trash slide
bg-BG: Слайд в кошчето

en: Update slide image
bg-BG: Актуализиране на изображението на слайда

en: Duplicate slide
bg-BG: Дублиране на слайда

en: Hide slide
bg-BG: Скриване на слайда

en: This isn't a valid image format. Please try again.
bg-BG: Това не е валиден формат на изображение. Моля, опитайте отново.

en: Access denied
bg-BG: Достъпът е отказан

en: Image Slide
bg-BG: Слайд с изображение

en: Warning: The image data does not exist. Please re-upload the image.
bg-BG: Внимание: Данните за изображението не съществуват. Моля, качете изображението отново.

en: General
bg-BG: Общо

en: Link
bg-BG: Линк

en: Device
bg-BG: Устройство

en: Crop
bg-BG: Изрязване

en: Schedule
bg-BG: График

en: Advanced
bg-BG: Разширени

en: View Slide Details
bg-BG: Преглед на детайлите на слайда

en: Edit Slideshow
bg-BG: Редактиране на слайдшоу

en: Play
bg-BG: Пусни

en: Pause
bg-BG: Пауза

en: MetaSlider Slideshow Pro is installed but is out of date. You may update it %shere%s. Learn more about this notice %shere%s
bg-BG: MetaSlider Slideshow Pro е инсталиран, но е остарял. Можете да го актуализирате %shere%s. Научете повече за това известие %shere%s

en: Settings & Help
bg-BG: Настройки & Помощ

en: Upgrade to Pro
bg-BG: Актуализиране до Pro

en: All Slideshows
bg-BG: Всички слайдшоута

en: Create Slideshow
bg-BG: Създаване на слайдшоу

en: Add to slideshow
bg-BG: Добавяне към слайдшоу

en: Image Folder
bg-BG: Папка с изображения

en: Post Images
bg-BG: Изображения на публикации

en: The slide was successfully restored
bg-BG: Слайдът беше успешно възстановен

en: The attempt to restore the slide failed.
bg-BG: Опитът за възстановяване на слайда не успя.

en: The slide was successfully trashed
bg-BG: Слайдът беше успешно изтрит

en: The slide was permanently deleted
bg-BG: Слайдът беше трайно изтрит

en: Please consider moving your slides to <b>FlexSlider</b>. We're adding all new MetaSlider Slideshow features to this option. <a href="%s">Find out more</a>.
bg-BG: Моля, помислете за преместване на вашите слайдове в <b>FlexSlider</b>. Добавяме всички нови функции на MetaSlider Slideshow към тази опция. <a href="%s">Научете повече</a>.

en: Slide permanently deleted.
bg-BG: Слайдът е трайно изтрит.

en: Slide restored.
bg-BG: Слайдът е възстановен.

en: Toggle slide reorder panel
bg-BG: Превключване на панела за пренареждане на слайдовете

en: You are viewing slides that have been trashed, which will be automatically deleted in %s days.
bg-BG: Гледате слайдове, които са били изтрито, и които ще бъдат автоматично изтрити след %s дни.

en: Move slideshow to trash
bg-BG: Премести слайдшоуто в кошчето

en: Add slideshow
bg-BG: Добави слайдшоу

en: Choose slideshow
bg-BG: Избери слайдшоу

en: Insert slideshow
bg-BG: Вмъкни слайдшоу

en: Create slides by adding text, videos and more to your images
bg-BG: Създайте слайдове, като добавите текст, видеа и още към вашите изображения

en: With Layer slides, you can create beautiful, stylish layers of different elements.
bg-BG: С Layer слайдове можете да създавате красиви и стилни слоеве от различни елементи.

en: You start with an image and then can add text, video, colors, animations, more images, and even shortcodes.
bg-BG: Започвате с изображение и след това можете да добавите текст, видео, цветове, анимации, още изображения и дори шорткодове.

en: Find out more about MetaSlider Slideshow Pro
bg-BG: Научете повече за MetaSlider Slideshow Pro

en: Create slideshows with your Vimeo videos
bg-BG: Създавайте слайдшоута с вашите видеа от Vimeo

en: With Vimeo slides, you can build beautiful slideshows with your Vimeo videos.
bg-BG: С Vimeo слайдове можете да изградите красиви слайдшоута с вашите видеа от Vimeo.

en: Vimeo slides will display your videos with auto play, mute, the ability to hide controls, and much more.
bg-BG: Vimeo слайдовете ще показват вашите видеа с автоматично възпроизвеждане, заглушаване, възможност за скриване на контроли и много други.

en: Create slideshows with your YouTube videos
bg-BG: Създавайте слайдшоута с вашите видеа от YouTube

en: With YouTube slides, you can build beautiful slideshows with your YouTube videos.
bg-BG: С YouTube слайдове можете да изградите красиви слайдшоута с вашите видеа от YouTube.

en: YouTube slides will display your videos with auto play, mute, lazy load, the ability to hide controls, and much more.
bg-BG: YouTube слайдовете ще показват вашите видеа с автоматично възпроизвеждане, заглушаване, бавно зареждане, възможност за скриване на контроли и много други.

en: Create slideshows with your posts
bg-BG: Създавайте слайдшоута с вашите публикации

en: With Post Feed slides, you can build slideshows with your latest posts, events, or WooCommerce products.
bg-BG: С Post Feed слайдове можете да изградите слайдшоута с последните ви публикации, събития или продукти от WooCommerce.

en: Post Feed slides will automatically display your posts with images, text, custom fields, and much more.
bg-BG: Post Feed слайдовете автоматично ще показват вашите публикации с изображения, текст, персонализирани полета и много други.

en: Create slideshows with images stored outside of WordPress
bg-BG: Създавайте слайдшоута с изображения, съхранявани извън WordPress

en: With External URL slides, you can load images directly from non-WordPress sources such as CDNs or image hosts.
bg-BG: С външни URL слайдове можете да заредите изображения директно от не-WordPress източници като CDN или хостове за изображения.

en: External URL slides give you all the power of MetaSlider Slideshow, using images stored anywhere you want.
bg-BG: Външните URL слайдове ви дават цялата мощ на MetaSlider Slideshow, използвайки изображения, съхранени навсякъде, където искате.

en: Create slideshows with videos in your media library
bg-BG: Създайте слайдшоу с видеа в библиотеката си с медии

en: With Local Video slides, you can build beautiful slideshows with videos in your WordPress media library.
bg-BG: С локални видеа можете да изградите красиви слайдшоута с видеа в медийната библиотека на WordPress.

en: Local Video slides will display your MP4, WebM, and MOV videos with cover images, auto play, mute, lazy load, the ability to hide controls, and much more.
bg-BG: Локалните видеа ще показват вашите MP4, WebM и MOV видеа с изображение на корицата, автоматично възпроизвеждане, заглушаване, мързеливо зареждане, възможност за скриване на контроли и много други.

en: Create slideshows with videos stored outside of WordPress
bg-BG: Създайте слайдшоу с видеа, съхранени извън WordPress

en: With External Video slides, you can add videos directly from non-WordPress sources.
bg-BG: С външни видеа можете да добавяте видеа директно от не-WordPress източници.

en: External Video Slides will display your MP4, WebM, and MOV videos. Features include text captions, cover images, auto play, mute, lazy load, the ability to hide controls, and much more.
bg-BG: Външните видеа ще показват вашите MP4, WebM и MOV видеа. Функции включват текстови надписи, изображения на корицата, автоматично възпроизвеждане, заглушаване, мързеливо зареждане, възможност за скриване на контроли и много други.

en: Create slideshows with custom HTML
bg-BG: Създайте слайдшоу с персонализиран HTML

en: With Custom HTML slides, you can design slides using images, HTML and CSS. This gives you complete control over the layout and styling.
bg-BG: С персонализирани HTML слайдове можете да проектирате слайдове, използвайки изображения, HTML и CSS. Това ви дава пълен контрол върху оформлението и стилизирането.

en: With Background Color slides, you can create slides using a solid or gradient background color. Perfect for text-only slides, calls to action or quick banners.
bg-BG: Слайдове с цветен фон ви позволяват да създавате слайдове, използвайки солиден или градиентен цвят на фона. Перфектно за слайдове само с текст, призиви за действие или бързи банери.

en: Create slideshows with Tiktok Videos
bg-BG: Създайте слайдшоу с видеа от TikTok

en: A TikTok Slide will display a video in your slideshow directly from TikTok.com.
bg-BG: Слайд от TikTok ще показва видео в вашето слайдшоу директно от TikTok.com.

en: Create slideshows with images from a folder
bg-BG: Създайте слайдшоу с изображения от папка

en: The Image Folder slide type extracts images from a specified folder and displays them as slides.
bg-BG: Типът слайд "Изображение от папка" извлича изображения от зададена папка и ги показва като слайдове.

en: This slide type displays images from folders in your WordPress Media Library.
bg-BG: Този тип слайд показва изображения от папки в медийната библиотека на WordPress.

en: Create slideshows with Post Images
bg-BG: Създайте слайдшоу с изображения на публикации

en: The Post Images slide type extracts images from the current post and displays them as slides.
bg-BG: Типът слайд "Изображения на публикации" извлича изображения от текущата публикация и ги показва като слайдове.

en: This slide type supports featured images, post content images, WooCommerce galleries, Advanced Custom Fields images and galleries.
bg-BG: Този тип слайд поддържа изображения на заглавия, изображения на съдържанието на публикации, WooCommerce галерии, изображения и галерии на разширени персонализирани полета.

en: Create slideshows with your WooCommerce products
bg-BG: Създайте слайдшоу с вашите продукти от WooCommerce

en: With WooCommerce slides, you can build slideshows with your WooCommerce products.
bg-BG: С WooCommerce слайдове можете да изградите слайдшоу с вашите продукти от WooCommerce.

en: WooCommerce slides will automatically display your products with images, text, custom fields, and much more.
bg-BG: Слайдове на WooCommerce автоматично ще показват вашите продукти с изображения, текст, персонализирани полета и много други.

en: Premium Support
bg-BG: Премиум Подкрепа

en: Support
bg-BG: Подкрепа

en: Documentation
bg-BG: Документация

en: Leave a review
bg-BG: Оставете отзив

en: Uploading...
bg-BG: Качване...

en: Upload Complete
bg-BG: Качването завърши

en: Import file is missing
bg-BG: Файлът за импорт липсва

en: You attempted to edit a slideshow that does not exist. Perhaps it was moved to trash?
bg-BG: Опитахте се да редактирате слайдшоу, което не съществува. Може би е преместено в кошчето?

en: Background
bg-BG: Фон

en: Default
bg-BG: По подразбиране

en: Hover
bg-BG: Надвиснал

en: Icon Colors
bg-BG: Цветове на иконите

en: Icon Size
bg-BG: Размер на иконата

en: Border Color
bg-BG: Цвят на границата

en: Border Width
bg-BG: Ширина на границата

en: Border Style
bg-BG: Стил на границата

en: Solid
bg-BG: Цялостен

en: Dotted
bg-BG: Точков

en: Dashed
bg-BG: Счупен

en: Distance from Navigation
bg-BG: Разстояние от навигацията

en: Border Radius
bg-BG: Радиус на границата

en: Opacity (default)
bg-BG: Непрозрачност (по подразбиране)

en: Opacity (hover)
bg-BG: Непрозрачност (при задържане)

en: The outline color shown around an arrow when it receives focus, for accessibility.
bg-BG: Цветът на контурите, показан около стрелка, когато получи фокус, за достъпност.

en: Focus Outline Width
bg-BG: Ширина на контурите при фокус

en: The width of the outline shown around an arrow when it receives focus, for accessibility.
bg-BG: Ширината на контурите, показани около стрелка, когато получи фокус, за достъпност.

en: Focus Outline Offset
bg-BG: Отклонение на контурите при фокус

en: The distance between the outline and the arrow when it receives focus, for accessibility.
bg-BG: Разстоянието между контура и стрелката, когато получи фокус, за достъпност.

en: Active
bg-BG: Активен

en: Numbers Underline Color
bg-BG: Цвят на подчертаване на номерата

en: Numbers Color
bg-BG: Цвят на номерата

en: Numbers Size
bg-BG: Размер на номерата

en: Numbers Line Height
bg-BG: Височина на реда на номерата

en: Distance Between Numbers
bg-BG: Разстояние между номерата

en: Colors
bg-BG: Цветове

en: Text
bg-BG: Текст

en: Links
bg-BG: Връзки

en: Font Size
bg-BG: Размер на шрифта

en: The Font Size uses em units. The display is relative to your theme's CSS so the preview be different from the frontend display.
bg-BG: Размерът на шрифта използва единици em. Изображението е относително към CSS на темата ви, така че прегледът може да е различен от показването на предния край.

en: Line Height
bg-BG: Височина на реда

en: The Line Height uses em units. The display is relative to your theme's CSS so the preview be different from the frontend display.
bg-BG: Височината на реда използва единици em. Изображението е относително към CSS на темата ви, така че прегледът може да е различен от показването на предния край.

en: Text Align
bg-BG: Подравняване на текста

en: Left
bg-BG: Наляво

en: Right
bg-BG: Дясно

en: Center
bg-BG: Център

en: Vertical Position
bg-BG: Вертикално Позициониране

en: Top
bg-BG: Горе

en: Bottom
bg-BG: Долу

en: Vertical Position Offset
bg-BG: Отклонение на Вертикалната Позиция

en: Based on "Position".
bg-BG: Базирано на "Позиция".

en: Horizontal Position
bg-BG: Хоризонтално Позициониране

en: Horizontal Position Offset
bg-BG: Отклонение на Хоризонталната Позиция

en: Based on "Horizontal Position".
bg-BG: Базирано на "Хоризонтално Позициониране".

en: Distance from Edge
bg-BG: Разстояние от Ръб

en: Alignment
bg-BG: Подравняване

en: Dots Border Radius
bg-BG: Радиус на Границата на Точките

en: Dots Width
bg-BG: Ширина на Точките

en: Dots Height
bg-BG: Височина на Точките

en: Distance Between Dots
bg-BG: Разстояние Между Точките

en: Number Underline Width
bg-BG: Ширина на Подчертаването на Числата

en: Numbers Underline Style
bg-BG: Стил на Подчертаването на Числата

en: Numbers
bg-BG: Числа

en: Number Size
bg-BG: Размер на Числата

en: Number Line Height
bg-BG: Височина на числовата линия

en: The Font Size uses rem units. The display is relative to your theme's CSS so the preview be different from the frontend display.
bg-BG: Размерът на шрифта използва единици rem. Показването е относително на CSS на вашата тема, така че предварителният преглед може да се различава от показването на предния край.

en: The Line Height uses rem units. The display is relative to your theme's CSS so the preview be different from the frontend display.
bg-BG: Височината на реда използва единици rem. Показването е относително на CSS на вашата тема, така че предварителният преглед може да се различава от показването на предния край.

en: Dots Border Width
bg-BG: Ширина на границата на точките

en: Position
bg-BG: Позиция

en: Visible in active and hover navigation dot
bg-BG: Видимо в активната и при преместване навигационна точка

en: Dots Border Style
bg-BG: Стил на границата на точките

en: This background color is used when a slide does not fill the whole width and height of the slide area.
bg-BG: Този цвят на фона се използва, когато слайдът не запълва цялата ширина и височина на слайд зоната.

en: Based on "Vertical Position".
bg-BG: Базирано на "Вертикална позиция".

en: Distance from Center
bg-BG: Разстояние от центъра

en: This is the default MetaSlider Slideshow theme.
bg-BG: Това е стандартната тема на MetaSlider Slideshow.

en: Bitono is a minimalist theme with a 2-color scheme. Recommended for Image, External Image and Post feed slides.
bg-BG: Bitono е минималистична тема с двуцветна схема. Препоръчва се за слайдове с изображения, външни изображения и постове.

en: Clarity is focused on accessibility. It has easy-to-read fonts, and a straightforward, distraction-free interface.
bg-BG: Clarity е фокусирана върху достъпността. Тя има лесни за четене шрифтове и прост, безразсейващ интерфейс.

en: Databold is a modern, business theme with lots of room for your captions. Databold is recommended for Image, External Image, and Post Feed slides.
bg-BG: Databold е съвременна бизнес тема с много пространство за вашите надписи. Databold е препоръчана за слайдове с изображения, външни изображения и постове.

en: Draxler is a stylish theme that places the navigation arrows in the top-right corner. There's also plenty of room for your captions.
bg-BG: Draxler е стилна тема, която поставя навигационните стрелки в горния десен ъгъл. Има и много пространство за вашите надписи.

en: Featuring a built-in button with custom link, Nexus seamlessly integrates key points and interactive elements, making your presentation both engaging and navigable.
bg-BG: С вграден бутон с персонализирана връзка, Nexus безпроблемно интегрира ключови точки и интерактивни елементи, което прави вашата презентация както ангажираща, така и навигируема.

en: A standard slideshow layout with a modern design and large, clear arrows.
bg-BG: Стандартно оформление на слайдшоу с модерен дизайн и големи, ясни стрелки.

en: A clean, subtle theme that features block arrows and bold design.
bg-BG: Чиста, деликатна тема, която предлага блокови стрелки и смел дизайн.

en: A fun, circular design to brighten up your site. This theme works well with dark images
bg-BG: Забавен, кръгъл дизайн, който да освети сайта ви. Тази тема работи добре с тъмни изображения

en: A smart, contemporary design that is built to blend seamlessly into any theme.
bg-BG: Умен, съвременен дизайн, който е създаден да се вписва безпроблемно в всяка тема.

en: This theme places the controls vertically for a unique look.
bg-BG: Тази тема поставя контролите вертикално за уникален вид.

en: A futuristic and linear design that has a unique, horizontal navigation.
bg-BG: Футуристичен и линеен дизайн, който има уникална, хоризонтална навигация.

en: This lightweight design uses numbers for the navigation. The navigation, caption, and arrows are share the same line.
bg-BG: Този лек дизайн използва числа за навигация. Навигацията, надписа и стрелките споделят същата линия.

en: This theme has a special additional functionality that uses image titles as the slide navigation.
bg-BG: Тази тема има специална допълнителна функция, която използва заглавия на изображенията като навигация между слайдовете.

en: If you would like to use the image titles as the navigation, you can do so by editing the image title in the media library or manually on the slide (SEO tab).
bg-BG: Ако искате да използвате заглавията на изображенията като навигация, можете да го направите, като редактирате заглавието на изображението в медийната библиотека или ръчно на слайда (SEO таб).

en: This theme has a unique design that gives it a sophisticated look.
bg-BG: Тази тема има уникален дизайн, който ѝ придава изискан вид.

en: A bold and clear design that works well on a darker images.
bg-BG: Смел и ясен дизайн, който работи добре с по-тъмни изображения.

en: A minimalist theme that gets out of the way so you can showcasing your beautiful pictures. Best used with Image Slides.
bg-BG: Минималистична тема, която се отстранява от пътя, за да можете да показвате красивите си снимки. Най-добре се използва с изображенски слайдове.

en: Cascade is a minimalist theme ideal for vertical sliding.
bg-BG: Cascade е минималистична тема, идеална за вертикално плъзгане.

en: The Nivo Light theme included here for legacy purposes. Note: only works with Nivo Slider
bg-BG: Темата Nivo Light е включена тук за наследствени цели. Забележка: работи само с Nivo Slider

en: The Nivo Bar theme included here for legacy purposes. Note: only works with Nivo Slider
bg-BG: Темата Nivo Bar е включена тук за наследствени цели. Забележка: работи само с Nivo Slider

en: The Nivo Dark theme included here for legacy purposes. Note: only works with Nivo Slider
bg-BG: Темата Nivo Dark е включена тук за наследствени цели. Забележка: работи само с Nivo Slider

en: minimalist
bg-BG: минималистичен

en: 2 columns
bg-BG: 2 колони

en: A 2 columns minimalistic theme to split your images and captions.
bg-BG: Минималистична тема с 2 колони за разделяне на вашите изображения и надписи.

en: Image, External URL and Post Feed slides are displayed in 2 columns, while the others slide types are displayed in 1 column.
bg-BG: Слайдове с изображения, външни URL адреси и пост фийд се показват в 2 колони, докато другите типове слайдове се показват в 1 колона.

en: videos
bg-BG: видеа

en: vertical
bg-BG: вертикален

en: A theme to showcase vertical images and videos.
bg-BG: Тема за показване на вертикални изображения и видеа.

en: Ideal for Images, Post Feed slides, YouTube and Vimeo vertical videos.
bg-BG: Идеален за изображения, слайдове от пост фийд, вертикални видеа от YouTube и Vimeo.

en: A dynamic slideshow theme that emphasizes the active slide by scaling it larger than the surrounding slides, creating a hero-like focal point that draws the viewer's attention.
bg-BG: Динамична тема за слайдшоу, която подчертава активния слайд, като го мащабира по-голям от околните слайдове, създавайки фокусна точка, която привлича вниманието на зрителя.

en: It should be used with 100% Width and Carousel Mode disabled, Transition Effect set to Slide and Center Align enabled. Currently works on all slide types except External Image and Tiktok Videos.
bg-BG: Тя трябва да се използва с 100% ширина и с деактивиран режим на карусел, с ефект на преход, зададен на слайд, и с активирано центрирано подравняване. В момента работи с всички типове слайдове, освен с Външни изображения и ТикТок видеа.

en: A slideshow theme that unveils captions on hover, adding a dynamic touch to portfolios and showcases.
bg-BG: Тема за слайдшоу, която разкрива надписи при задържане на курсора, добавяйки динамичен елемент към портфейли и витрини.

en: Best used on slideshows with captions.
bg-BG: Най-добре се използва на слайдшоута с надписи.

en: A modern slideshow theme with captions positioned at the top, showcasing features with sleek elegance.
bg-BG: Съвременна тема за слайдшоу с надписи, разположени в горната част, демонстрираща функции с елегантност.

en: When using this theme with Carousel Mode, adjust the Carousel Margin setting to create space between the slides.
bg-BG: Когато използвате тази тема с режим на карусел, регулирайте настройката за марж на карусела, за да създадете пространство между слайдовете.

en: A dynamic slideshow theme that emphasizes the active slide by using grayscale and opacity for the surrounding slides, creating a focal point that draws the viewer's attention.
bg-BG: Динамична тема за слайдшоу, която подчертава активния слайд, като използва градации на сивото и непрозрачност за околните слайдове, създавайки фокусна точка, която привлича вниманието на зрителя.

en: A dynamic slideshow theme to display testimonials that emphasizes the active slide by using grayscale for the surrounding slides, creating a focal point that draws the viewer's attention.
bg-BG: Динамична тема за слайдшоу за показване на отзиви, която подчертава активния слайд, като използва градации на сивото за околните слайдове, създавайки фокусна точка, която привлича вниманието на зрителя.

en: Best used with Image slides. It should also be used with Hidden Arrows, Carousel Mode disabled, Transition Effect set to Slide, Smart Crop enabled and Crop Source set to "Custom width/height".
bg-BG: Най-добре се използва с изображения. Тя трябва също така да се използва с скрити стрелки, с деактивиран режим на карусел, с ефект на преход, зададен на слайд, с активиран интелигентен рязане и източник на рязане, зададен на "Персонализирана ширина/височина".

en: Image, External Image, Post Feed, Local Video and External Video slides are displayed in 2 columns, while the other slide types are displayed in 1 column.
bg-BG: Слайдове с изображения, Външни изображения, Постове, Локални видеа и Външни видеа се показват в 2 колони, докато другите типове слайдове се показват в 1 колона.

en: A 2 rows modern theme to split your images and captions ideal for WooCommerce products.
bg-BG: Съвременна тема с 2 реда, за да разделите изображенията и надписите, идеална за продукти на WooCommerce.

en: A stylish theme ideal for WooCommerce products.
bg-BG: Стилна тема, идеална за продукти на WooCommerce.

en: A modern theme with a clean design to display your captions below the slides.
bg-BG: Съвременна тема с чист дизайн, за да показвате надписите си под слайдовете.

en: Captions from Image, External Image, Local Video, External video, YouTube and Vimeo slides are displayed below the slideshow.
bg-BG: Надписите от изображения, Външни изображения, Локални видеа, Външни видеа, YouTube и Vimeo слайдове се показват под слайдшоуто.

en: This is the default MetaSlider Slideshow theme. Use this theme to adjust colors to your preference.
bg-BG: Това е стандартната тема за слайдшоу на MetaSlider. Използвайте тази тема, за да регулирате цветовете според вашите предпочитания.

en: To add a button to the Nexus theme, enter the URL and the button text into the "Link" tab.
bg-BG: За да добавите бутон към темата Nexus, въведете URL адреса и текста на бутона в таба "Връзка".

en: Button
bg-BG: Бутон

en: Click Here
bg-BG: Кликнете тук

en: Border
bg-BG: Граница

en: Text and Numbers
bg-BG: Текст и числа

en: Color
bg-BG: Цвят

en: Font Size for Active Number
bg-BG: Размер на шрифта за активен номер

en: Line Height for Active Number
bg-BG: Височина на реда за активен номер

en: Font Size for Count Number
bg-BG: Размер на шрифта за броен номер

en: Line Height for Count Number
bg-BG: Височина на реда за броен номер

en: Previous Slide
bg-BG: Предишен слайд

en: Next Slide
bg-BG: Следващ слайд

en: Preparing 1 slide...
bg-BG: Подготвяне на 1 слайд...

en: 1 slide added successfully
bg-BG: 1 слайд успешно добавен

en: Slide Types
bg-BG: Типове слайдове

en: Opening add slide UI...
bg-BG: Отваряне на интерфейса за добавяне на слайд...

en: Closing add slide UI...
bg-BG: Затваряне на интерфейса за добавяне на слайд...

en: Updating slide...
bg-BG: Актуализиране на слайда...

en: Slide updated successfully
bg-BG: Слайдът успешно актуализиран

en: Stop on first slide after looping
bg-BG: Спиране на първия слайд след цикличност

en: Unsplash Library
bg-BG: Библиотека Unsplash

en: Crop position saved and image cropped
bg-BG: Позицията на изрязване е запазена и изображението е изрязано

en: There was an error when saving crop position or cropping the image
bg-BG: Имаше грешка при запазване на позицията на изрязване или изрязването на изображението

en: Device options are enabled for this slide. Adjust using the Device tab.
bg-BG: Опциите за устройство са активирани за този слайд. Настройте с таба Устройство.

en: CSS Manager notice opened
bg-BG: Уведомление на CSS Manager отворено

en: CSS Manager notice closed
bg-BG: Уведомление на CSS Manager затворено

en: Easily add custom CSS to your slideshows to create the perfect design for your sites.
bg-BG: Лесно добавете персонализиран CSS към вашите слайдшоута, за да създадете перфектния дизайн за вашите сайтове.

en: Built-in text editor full of features.
bg-BG: Вграден текстов редактор, пълен с функции.

en: Loads only on the front-end where needed.
bg-BG: Зарежда се само на фронт-енд, където е необходимо.

en: Includes recipes to solve common scenarios.
bg-BG: Включва рецепти за решаване на общи сценарии.

en: Analytics notice opened
bg-BG: Уведомление за Анализите отворено

en: Analytics notice closed
bg-BG: Уведомление за Анализите затворено

en: We'd also like to send you infrequent emails with important security and feature updates. See our %s for more details.
bg-BG: Също така бихме искали да ви изпращаме редки имейли с важни актуализации за сигурността и функциите. Вижте нашата %s за повече подробности.

en: privacy policy
bg-BG: политика за поверителност

en: Thanks for using MetaSlider Slideshow
bg-BG: Благодарим ви, че използвате MetaSlider Slideshow

en: We are currently building the next version of MetaSlider Slideshow. Can you help us out by sharing non-sensitive diagnostic information?
bg-BG: В момента изграждаме следващата версия на MetaSlider Slideshow. Можете ли да ни помогнете, като споделите неуслужителна диагностична информация?

en: Agree and continue
bg-BG: Съгласен съм и продължавам

en: No thanks
bg-BG: Не, благодаря

en: Gallery convert notice opened
bg-BG: Уведомление за конвертиране на галерията отворено

en: Gallery convert notice closed
bg-BG: Уведомление за конвертиране на галерията затворено

en: Duplicating...
bg-BG: Дублиране...

en: To edit this slide, click "Restore" and then "Return to Published Slides"
bg-BG: За да редактирате този слайд, кликнете на "Възстанови" и след това "Върни се към публикувани слайдове"

en: MetaSlider Slideshow dashboard loaded
bg-BG: Dashboard на MetaSlider Slideshow зареден

en: Saving...
bg-BG: Запазване...

en: Saving %s slides. This may take a few moments.
bg-BG: Запазване на %s слайда. Това може да отнеме няколко момента.

en: Saving %s slides.
bg-BG: Запазване на %s слайда.

en: Slideshow saved
bg-BG: Слайдшоуто е запазено

en: Duplicated successfully. Reloading...
bg-BG: Дублирано успешно. Презареждане...

en: Settings saved
bg-BG: Настройките са запазени

en: Still working... %s slides remaining...
bg-BG: Все още работи... %s слайда остават...

en: Tour cancelled successfully
bg-BG: Турът беше успешно отменен

en: Tour cancelled unsuccessfully
bg-BG: Турът не беше отменен успешно

en: Are you sure?
bg-BG: Сигурни ли сте?

en: This slideshow will be moved to the "Trash" area.
bg-BG: Тази слайдшоу ще бъде преместена в зоната "Кошче".

en: Confirm
bg-BG: Потвърдете

en: Invalid nonce token
bg-BG: Невалиден токен за nonce

en: OK
bg-BG: ОК

en: Unable to proceed due to invalid nonce token.
bg-BG: Не може да продължите поради невалиден токен за nonce.

en: Something went wrong
bg-BG: Нещо се обърка

en: Preparing slideshow for duplication...
bg-BG: Подготвяне на слайдшоу за дублиране...

en: Doing something...
bg-BG: Правя нещо...

en: No error message provided.
bg-BG: Не е предоставено съобщение за грешка.

en: Undefined error occurred
bg-BG: Настъпи неопределена грешка

en: No error message reported.
bg-BG: Не е докладвано съобщение за грешка.

en: We recommend you enable %1$s"Recommended Theme Options"%2$s to automatically adjust slideshow settings when selecting a new theme.
bg-BG: Препоръчваме да активирате %1$s"Препоръчителни опции за тема"%2$s, за да се настроят автоматично настройките на слайдшоуто при избор на нова тема.

en: Saving theme...
bg-BG: Запазване на темата...

en: Theme saved
bg-BG: Темата е запазена

en: Slideshow Theme
bg-BG: Тема на слайдшоуто

en: This theme was designed for FlexSlider. Please choose the FlexSlider option for the best display.
bg-BG: Тази тема е проектирана за FlexSlider. Моля, изберете опцията FlexSlider за най-добро показване.

en: Dismiss this notice.
bg-BG: Отхвърлете това известие.

en: theme
bg-BG: тема

en: Legacy
bg-BG: Наследство

en: Custom theme
bg-BG: Персонализирана тема

en: Remove
bg-BG: Премахни

en: Change
bg-BG: Смени

en: Change the design of your slideshow with a stylish MetaSlider Slideshow theme!
bg-BG: Смени дизайна на твоя слайдшоу с елегантна тема MetaSlider Slideshow!

en: Select a custom theme
bg-BG: Избери персонализирана тема

en: All themes
bg-BG: Всички теми

en: Upgrade now to unlock this theme!
bg-BG: Надградете сега, за да отключите тази тема!

en: Upgrade now to build your own custom themes!
bg-BG: Надградете сега, за да създадете свои собствени персонализирани теми!

en: MetaSlider Slideshow Pro is installed!
bg-BG: MetaSlider Slideshow Pro е инсталиран!

en: You can create your own themes with our theme editor
bg-BG: Можете да създадете свои собствени теми с нашия редактор на теми

en: Get started
bg-BG: Започнете

en: Theme Details
bg-BG: Детайли на темата

en: Theme Instructions
bg-BG: Инструкции за темата

en: Tags
bg-BG: Тагове

en: Style Details
bg-BG: Детайли на стила

en: This style was created with the Theme Editor.
bg-BG: Този стил е създаден с Редактора на теми.

en: This theme was created through the theme editor.
bg-BG: Тази тема е създадена чрез редактора на теми.

en: How To Use
bg-BG: Как да използвате

en: Select a theme on the left to use on this slideshow. Click the theme for more details.
bg-BG: Изберете тема отляво, за да я използвате в това слайдшоу. Кликнете върху темата за повече детайли.

en: MetaSlider Slideshow Pro gives you access to extra themes. You can also create completely new themes that can easily be added to new slideshows.
bg-BG: MetaSlider Slideshow Pro ви дава достъп до допълнителни теми. Можете също да създадете напълно нови теми, които лесно могат да бъдат добавени към нови слайдшоута.

en: Error: No themes were found.
bg-BG: Грешка: Не бяха намерени теми.

en: Preview slideshow
bg-BG: Преглед на слайдшоу

en: Select
bg-BG: Изберете

en: Dark / Light Mode (Use L key)
bg-BG: Тъмен / Светъл режим (Използвайте клавиша L)

en: Toggle full width (Use F key)
bg-BG: Превключване на пълна ширина (Използвайте клавиша F)

en: Desktop preview
bg-BG: Преглед на настолен компютър

en: Laptop preview
bg-BG: Преглед на лаптоп

en: Tablet preview
bg-BG: Преглед на таблет

en: Smartphone preview
bg-BG: Преглед на смартфон

en: Exit preview
bg-BG: Изход от прегледа

en: This feature is not fully supported in this browser.
bg-BG: Тази функция не се поддържа напълно в този браузър.

en: Media caption
bg-BG: Описание на медията

en: Media description
bg-BG: Описание на медията

en: Manual entry
bg-BG: Ръчно въвеждане

en: This will override the Caption Link Color option in the "Theme" area of the right sidebar.
bg-BG: Това ще замени опцията за цвят на линка на заглавието в областта "Тема" на дясната странична лента.

en: Enter text that will appear with your image slide.
bg-BG: Въведете текст, който ще се появи с вашия слайд с изображение.

en: Automatically updates directly from the WP Media Library
bg-BG: Автоматично обновяване директно от WP медийната библиотека

en: No default was found
bg-BG: Не беше намерен подразбиращ се

en: You may use HTML here
bg-BG: Можете да използвате HTML тук

en: Filter by type
bg-BG: Филтрирай по тип

en: All media items
bg-BG: Всички медийни елементи

en: Search Unsplash API
bg-BG: Търсене на Unsplash API

en: Search unsplash.com...
bg-BG: Търсене в unsplash.com...

en: Load more
bg-BG: Зареди още

en: Photo by %s on Unsplash
bg-BG: Снимка от %s в Unsplash

en: Photo on Unsplash
bg-BG: Снимка в Unsplash

en: Opening Unsplash tab...
bg-BG: Отваряне на таба на Unsplash...

en: Unsplash tab closed
bg-BG: Табът на Unsplash е затворен

en: No photots found.
bg-BG: Няма намерени снимки.

en: Photo by %s
bg-BG: Снимка от %s

en: Deselect
bg-BG: Отмяна на избора

en: Attachment Details
bg-BG: Детайли за прикачения файл

en: view original
bg-BG: вж. оригинал

en: Profile
bg-BG: Профил

en: Portfolio
bg-BG: Портфолио

en: Alt Text
bg-BG: Алтернативен текст

en: Description
bg-BG: Описание

en: Quality
bg-BG: Качество

en: All photos published on Unsplash can be used for free.
bg-BG: Всички снимки, публикувани в Unsplash, могат да се използват безплатно.

en: view license
bg-BG: вж. лиценз

en: Complete!
bg-BG: Завършено!

en: Crunching...
bg-BG: Обработва се...

en: Import Slides
bg-BG: Импорт на слайдове

en: Import slides
bg-BG: Импорт на слайдове

en: You currently do not have any slides to preview. If you want, we can import some image slides for you.
bg-BG: В момента нямате слайдове за преглед. Ако искате, можем да импортируем някои слайдове с изображения за вас.

en: No valid files found
bg-BG: Не са намерени валидни файлове

en: Drag and drop interface not available.
bg-BG: Интерфейсът за влачене и пускане не е наличен.

en: Drop images here
bg-BG: Пуснете изображения тук

en: Press %s to save or %s to cancel.
bg-BG: Натиснете %s, за да запазите или %s, за да отмените.

en: Shortcode copied
bg-BG: Shortcode копиран

en: Shortcode unable to be copied automatically
bg-BG: Shortcode не може да бъде копиран автоматично

en: Failed to open utility modal...
bg-BG: Неуспешно отваряне на модал за инструменти...

en: Opening utility modal...
bg-BG: Отваряне на модал за инструменти...

en: Closing utility modal...
bg-BG: Затваряне на модал за инструменти...

en: No slides
bg-BG: Няма слайдове

en: Current
bg-BG: Текущ

en: last updated: %s
bg-BG: последно обновление: %s

en: Viewing 1 slideshow
bg-BG: Преглеждане на 1 слайдшоу

en: Viewing %s out of %s slideshows
bg-BG: Преглеждане на %s от %s слайдшоута

en: Search slideshows (Press ctrl + / to focus)‎
bg-BG: Търсене на слайдшоута (Натиснете ctrl + /, за да фокусирате)‎

en: Searching slideshows...
bg-BG: Търсене на слайдшоута...

en: 1 slideshow
bg-BG: 1 слайдшоу

en: Viewing %s out of %s slideshows (%s loaded)
bg-BG: Преглеждане на %s от %s слайдшоута (%s заредени)

en: Indexing %s slideshows into local storage...
bg-BG: Индексиране на %s слайдшоута в локалното хранилище...

en: All Slideshows loaded
bg-BG: Всички слайдшоута са заредени

en: Fetching slideshows...
bg-BG: Извличане на слайдшоута...

en: Finished
bg-BG: Завършено

en: Indexing slideshows... %s remaining
bg-BG: Индексиране на слайдшоута... %s оставащи

en: This feature is not fully supported in Internet Explorer 11 and you may experience slow search result times.
bg-BG: Тази функция не е напълно поддържана в Internet Explorer 11 и може да изпитате забавяне на времето за показване на резултати от търсенето.

en: Sort by title
bg-BG: Сортиране по заглавие

en: Sort by modified date
bg-BG: Сортиране по дата на модификация

en: Filter slideshows‎
bg-BG: Филтриране на слайдшоута‎

en: Searching...
bg-BG: Търсене...

en: Updating...
bg-BG: Актуализиране...

en: Load all
bg-BG: Зареди всички

en: Clear cache
bg-BG: Изчисти кеша

en: Load remaining %s slideshows
bg-BG: Зареди оставащите %s слайдшоута

en: Press to clear the slideshow cache from your web browser
bg-BG: Натиснете, за да изчистите кеша на слайдшоуто от вашия уеб браузър

en: Loading slideshows...
bg-BG: Зареждане на слайдшоута...

en: Browse slideshows
bg-BG: Преглед на слайдшоута

en: Collapse
bg-BG: Сгъване

en: Press to expand
bg-BG: Натиснете, за да разширите

en: Copy all
bg-BG: Копирайте всичко

en: All settings saved
bg-BG: Всички настройки са запазени

en: Here you will find documentation, and two support tiers to choose from. Additionally, you may supply us with extra information specific to your website, server, etc.
bg-BG: Тук ще намерите документация и два нива на поддръжка за избор. Освен това, можете да ни предоставите допълнителна информация, специфична за вашия уебсайт, сървър и т.н.

en: Documentation 📚
bg-BG: Документация 📚

en: Check out our documentation page for examples, and more information about what you can do with MetaSlider Slideshow.
bg-BG: Посетете страницата с документацията ни за примери и допълнителна информация относно това, което можете да правите с MetaSlider Slideshow.

en: Visit documentation
bg-BG: Посетете документацията

en: Free Basic Support 🚀
bg-BG: Безплатна основна поддръжка 🚀

en: For users of the free version of MetaSlider Slideshow, we offer full free support on the wordpress.org forums.
bg-BG: За потребителите на безплатната версия на MetaSlider Slideshow, предлагаме пълна безплатна поддръжка във форумите на wordpress.org.

en: Visit wordpress.org
bg-BG: Посетете wordpress.org

en: Paid Premium Support 🌟
bg-BG: Платена премиум поддръжка 🌟

en: Paid users of the premium plugin can open a ticket on our private support center to receive personalized support and faster response times.
bg-BG: Платените потребители на премиум плъгина могат да отворят билет в нашия частен център за поддръжка, за да получат персонализирана поддръжка и по-бързо време за отговор.

en: Visit metaslider.com
bg-BG: Посетете metaslider.com

en: Site Information
bg-BG: Информация за сайта

en: For your convenience, you can copy the basic site information before to help us speed up the debugging process. Be sure to verify that no personal information is included that you might want to keep private.
bg-BG: За ваше удобство, можете да копирате основната информация за сайта преди да ни помогнете да ускорим процеса на отстраняване на проблеми. Убедете се, че не е включена лична информация, която бихте искали да запазите в тайна.

en: Change the default title that will be used when creating a new slideshow. Use %s and it will be replaced by the current slideshow ID.
bg-BG: Променете заглавието по подразбиране, което ще се използва при създаването на нова слайдшоу. Използвайте %s и то ще бъде заменено с текущия идентификатор на слайдшоуто.

en: If you are a pro member, enter your license key here to receive updates. %s
bg-BG: Ако сте професионален член, въведете своя лицензен ключ тук, за да получите актуализации. %s

en: Upgrade here
bg-BG: Актуализирайте тук

en: Thumbnail
bg-BG: Миниатюра

en: Thumbnail (Pro)
bg-BG: Миниатюра (Pro)

en: Thumbnails - Visible On Hover
bg-BG: Миниатюри - Видими при задържане

en: Filmstrip
bg-BG: Лента с филми

en: Filmstrip - Visible On Hover
bg-BG: Лента с филми - Видима при задържане

en: Slideshow settings saved
bg-BG: Настройките на слайдшоуто са запазени

en: Global settings saved
bg-BG: Глобалните настройки са запазени

en: Pro settings saved
bg-BG: Настройките на Pro са запазени

en: Slideshow Defaults
bg-BG: Настройки по подразбиране на слайдшоуто

en: Update the default settings used when creating new slideshows.
bg-BG: Актуализирайте настройките по подразбиране, използвани при създаване на нови слайдшоута.

en: Default Slideshow Title
bg-BG: Заглавие на слайдшоуто по подразбиране

en: Change the default title
bg-BG: Променете заглавието по подразбиране

en: Default Base Image Width
bg-BG: Ширина на основното изображение по подразбиране

en: Update the default width for the base image. This will be used for the slideshow dimensions and base image cropping.
bg-BG: Актуализирайте ширината по подразбиране за основното изображение. Това ще бъде използвано за размерите на слайдшоуто и изрязването на основното изображение.

en: Change the default width
bg-BG: Променете ширината по подразбиране

en: Default Base Image Height
bg-BG: Височина на основното изображение по подразбиране

en: Update the default height for the base image. This will be used for the base image cropping and slideshow dimensions. If set to 100% width, the height will scale accordingly.
bg-BG: Актуализирайте височината по подразбиране за основното изображение. Това ще бъде използвано за изрязването на основното изображение и размерите на слайдшоуто. Ако е зададено на 100% ширина, височината ще се мащабира съответно.

en: While the width and height defined above will be used for cropping (if enabled) and the base slideshow dimensions, you may also set the slideshow to stretch to its container.
bg-BG: Докато ширината и височината, определени по-горе, ще бъдат използвани за изрязване (ако е активирано) и основните размери на слайдшоуто, можете също да зададете слайдшоуто да се разтегне до контейнера си.

en: Default Navigation
bg-BG: Навигация по подразбиране

en: Change the default navigation when creating a new slideshow.
bg-BG: Променете навигацията по подразбиране при създаване на ново слайдшоу.

en: Change the default transition between slides.
bg-BG: Променете прехода по подразбиране между слайдовете.

en: Global Settings
bg-BG: Глобални настройки

en: Update the settings used for all the slideshows on your site.
bg-BG: Актуализирайте настройките, използвани за всички слайдшоута на вашия сайт.

en: License Key
bg-BG: Лицензионен ключ

en: Update license key
bg-BG: Актуализирайте лицензионния ключ

en: Enable Device Settings
bg-BG: Активиране на настройки за устройство

en: Add option to hide slides, captions, arrows, navigation, and the slideshow per screen size.
bg-BG: Добавете опция за скриване на слайдове, надписи, стрелки, навигация и слайдшоуто по размер на екрана.

en: Device Settings
bg-BG: Настройки за устройство

en: Set breakpoints for different screen sizes
bg-BG: Задайте точки на прекъсване за различни размери на екрана

en: Smartphone
bg-BG: Смартфон

en: Tablet
bg-BG: Таблет

en: Laptop
bg-BG: Лаптоп

en: Desktop
bg-BG: Десктоп

en: Disable Legacy Libraries
bg-BG: Деактивиране на наследствени библиотеки

en: This setting allows you to disable the legacy slideshow libraries: Nivo Slider, Coin Slider, and Responsive Slides
bg-BG: Тази настройка ви позволява да деактивирате наследствените библиотеки за слайдшоута: Nivo Slider, Coin Slider и Responsive Slides

en: We recommend disabling these libraries. You can safely disable the libraries. None of your slideshows use the legacy libraries.
bg-BG: Препоръчваме да деактивирате тези библиотеки. Можете безопасно да деактивирате библиотеките. Нито едно от вашите слайдшоута не използва наследствени библиотеки.

en: You currently have %s slideshows that use legacy libraries.
bg-BG: В момента имате %s слайдшоута, които използват наследствени библиотеки.

en: You currently have %s slideshow that uses legacy libraries.
bg-BG: В момента имате %s слайдшоу, което използва наследствени библиотеки.

en: Enable MetaSlider Slideshow on Admin Bar
bg-BG: Активиране на MetaSlider Slideshow в администраторския панел

en: Add and edit slideshows easier by showing MetaSlider Slideshow on your admin bar.
bg-BG: Добавете и редактирайте слайдшоута по-лесно, като покажете MetaSlider Slideshow в администраторския панел.

en: Enable Frontend Edit Links
bg-BG: Активиране на връзки за редактиране на предния край

en: Edit slideshows easily by showing MetaSlider Slideshow link under each slideshow.
bg-BG: Редактирайте слайдшоута лесно, като покажете връзката MetaSlider Slideshow под всяко слайдшоу.

en: Last
bg-BG: Последен

en: First
bg-BG: Първи

en: New slides order
bg-BG: Нова подредба на слайдовете

en: Select the position for new added slides.
bg-BG: Изберете позицията за ново добавените слайдове.

en: Disable Legacy Widget
bg-BG: Деактивиране на наследствения widget

en: This setting allows you to disable the legacy MetaSlider Slideshow widget.
bg-BG: Тази настройка ви позволява да деактивирате наследствения MetaSlider Slideshow widget.

en: Enable TinyMCE
bg-BG: Активиране на TinyMCE

en: TinyMCE is a WYSIWYG editor you can use in slide captions.
bg-BG: TinyMCE е WYSIWYG редактор, който можете да използвате в надписите на слайдовете.

en: Fix Touch Swipe
bg-BG: Поправка на докосване при плъзгане

en: If Touch Swipe doesn't work as expected, enable this setting.
bg-BG: Ако докосването при плъзгане не работи както се очаква, активирайте тази настройка.

en: Recommended Theme Options
bg-BG: Препоръчани опции за теми

en: Automatically apply recommended slideshow options when selecting a theme. This will replace some of the previous options.
bg-BG: Автоматично прилагане на препоръчаните опции за слайдшоу при избиране на тема. Това ще замени част от предишните опции.

en: Dashboard Settings
bg-BG: Настройки на таблото

en: Set default sorting options and items per page for your Dashboard.
bg-BG: Задайте опции за сортиране по подразбиране и елементи на страница за вашето табло.

en: Slideshow ID
bg-BG: ID на слайдшоуто

en: Date Created
bg-BG: Дата на създаване

en: Sort Slideshows By
bg-BG: Сортиране на слайдшоута по

en: Ascending
bg-BG: Възходящо

en: Descending
bg-BG: Низходящо

en: Order By
bg-BG: Подредба по

en: Items Per Page
bg-BG: Елементи на страница

en: Pro Settings
bg-BG: Pro настройки

en: Update the MetaSlider Slideshow Pro settings.
bg-BG: Актуализирайте настройките на MetaSlider Slideshow Pro.

en: Flush Cache when Saving Changes
bg-BG: Изчистване на кеша при запазване на промените

en: This setting allows you to automatically flush the cache when saving slideshow changes. Supports WP Rocket, WP Super Cache, W3 Total Cache, WP-Optimize and WP Fastest Cache plugins.
bg-BG: Тази настройка ви позволява автоматично да изчиствате кеша при запазване на промените в слайдшоуто. Поддържа плъгини WP Rocket, WP Super Cache, W3 Total Cache, WP-Optimize и WP Fastest Cache.

en: Maximum Number of Custom Fields in Post Feed and WooCommerce Slides
bg-BG: Максимален брой персонализирани полета в постовия фийд и слайдове на WooCommerce

en: Select how many custom fields will display in the dropdown menu when you are inserting tags.
bg-BG: Изберете колко персонализирани полета ще се показват в падащото меню, когато вмъквате тагове.

en: Change the maximum custom fields for Post Feed and WooCommerce
bg-BG: Променете максималния брой персонализирани полета за постовия фийд и WooCommerce

en: Enable Legacy Theme Editor
bg-BG: Активирайте редактора на стари теми

en: This setting allows you to enable the legacy Theme Editor.
bg-BG: Тази настройка ви позволява да активирате редактора на стари теми.

en: The data in this file does not appear to be valid.
bg-BG: Данните в този файл не изглеждат валидни.

en: Found %s slideshows
bg-BG: Намерени %s слайдшоута

en: You have no slideshows to import
bg-BG: Нямате слайдшоута за импортиране

en: Export file is from a local site. Exporting from a local site may cause issues during import. This is because the images and videos need to be accessible from a live server.
bg-BG: Файлът за експортиране е от локален сайт. Експортирането от локален сайт може да предизвика проблеми по време на импортиране. Причината е, че изображенията и видеата трябва да са достъпни от жив сървър.

en: Some images are missing. Please ensure all images are accessible from the source website before importing.
bg-BG: Някои изображения липсват. Моля, уверете се, че всички изображения са достъпни от източника на сайта преди импортиране.

en: Important!
bg-BG: Важно!

en: Continue
bg-BG: Продължи

en: Importing %s slideshows... This may take a minute
bg-BG: Импортиране на %s слайдшоута... Това може да отнеме минута

en: Import successful
bg-BG: Импортирането е успешно

en: Easily import slideshows generated by MetaSlider Slideshow. This requires a file generated from the Export tab.
bg-BG: Лесно импортирайте слайдшоута, генерирани от MetaSlider Slideshow. Това изисква файл, генериран от раздела за експортиране.

en: Load slideshows
bg-BG: Заредете слайдшоу

en: If you have an export file, you may upload it here to be processed. Information about each slideshow will be presented below. You will be able to confirm before importing.
bg-BG: Ако имате файл за експортиране, можете да го качите тук за обработка. Информация за всяко слайдшоу ще бъде представена по-долу. Ще можете да потвърдите преди импортиране.

en: Importing... Please wait
bg-BG: Импортиране... Моля, изчакайте

en: Processing...
bg-BG: Обработка...

en: Upload file
bg-BG: Качете файл

en: The import file appears to have been generated on a local development site. Some images or videos may not be imported due to limitations in the WordPress upload system.
bg-BG: Файлът за импортиране изглежда е генериран на локален сайт за разработка. Някои изображения или видеа може да не бъдат импортирани поради ограничения в системата за качване на WordPress.

en: The import file was created with a previous version of MetaSlider Slideshow. Please make sure you are using the latest version of MetaSlider Slideshow in the source website, generate the import file again and upload it here.
bg-BG: Файлът за импортиране е създаден с предишна версия на MetaSlider Slideshow. Моля, уверете се, че използвате най-новата версия на MetaSlider Slideshow в изходния уебсайт, генерирайте файла за импортиране отново и го качете тук.

en: Click the Import button to begin the import process.
bg-BG: Натиснете бутона за импортиране, за да започнете процеса на импортиране.

en: Import %s slideshows
bg-BG: Импортиране на %s слайдшоута

en: Select the slideshows you wish to import below. Then click here to import them.
bg-BG: Изберете слайдшоуто, което желаете да импортирате по-долу. След това кликнете тук, за да ги импортирате.

en: Post Feed slide
bg-BG: Слайд за пост фийд

en: External slide
bg-BG: Външен слайд

en: WooCommerce slide
bg-BG: Слайд за WooCommerce

en: Image Folder slide
bg-BG: Слайд за папка с изображения

en: Local Video slide
bg-BG: Слайд за локално видео

en: External Video slide
bg-BG: Слайд за външно видео

en: Custom HTML slide
bg-BG: Слайд за персонализиран HTML

en: Layer slide
bg-BG: Слайд за слой

en: Image not found<br>%s
bg-BG: Изображението не е намерено<br>%s

en: No slides found
bg-BG: Не са намерени слайдове

en: Loading %s slideshows...
bg-BG: Зареждане на %s слайдшоута...

en: You have no slideshows to export
bg-BG: Нямате слайдшоута за експортиране

en: Exporting %s slideshows...
bg-BG: Експортиране на %s слайдшоута...

en: Export successful
bg-BG: Експортирането е успешно

en: No slideshows found.
bg-BG: Не са намерени слайдшоута.

en: Create a new slideshow now
bg-BG: Създайте ново слайдшоу сега

en: If you have only a few slideshows, we will prepare them automatically. If you have many slideshows, click the "Load" button.
bg-BG: Ако имате само няколко слайдшоута, ние ще ги подготвим автоматично. Ако имате много слайдшоута, кликнете бутона "Зареди".

en: Choose the slideshows you wish to export.
bg-BG: Изберете слайдшоута, които желаете да експортирате.

en: Click the "Export" button.
bg-BG: Кликнете бутона "Експортиране".

en: A .json file will automatically be downloaded with all your slideshow data.
bg-BG: Файл с .json формат автоматично ще бъде изтеглен с всички ваши данни от слайдшоуто.

en: A few notes on exporting slideshow images and videos:
bg-BG: Няколко бележки относно експортирането на изображения и видеа от слайдшоу:

en: Exporting from a localhost site may cause issues during import. This is because the images and videos need to be accessible from a live server.
bg-BG: Експортирането от локален сайт може да предизвика проблеми по време на импортиране. Това е, защото изображенията и видеата трябва да са достъпни от активен сървър.

en: You have %s slideshows that can be exported. Information about each slideshow will be presented below.
bg-BG: Имате %s слайдшоута, които могат да бъдат експортирани. Информация за всяко слайдшоу ще бъде представена по-долу.

en: Refresh
bg-BG: Обнови

en: Load
bg-BG: Зареди

en: Export %s slideshows
bg-BG: Експортиране на %s слайдшоута

en: Select the slideshows you wish to export below, then click here to export them.
bg-BG: Изберете слайдшоута, които искате да експортирате по-долу, след което кликнете тук, за да ги експортирате.

en: Failed to open the settings page...
bg-BG: Неуспешно отваряне на страницата с настройки...

en: Opening settings page...
bg-BG: Отваряне на страницата с настройки...

en: Page not found: %s
bg-BG: Страницата не е намерена: %s

en: Add a slide
bg-BG: Добави слайд

en: Thanks for using MetaSlider Slideshow. To get started, click the "Add Slide" button to create your first slide.
bg-BG: Благодарим ви, че използвате MetaSlider Slideshow. За да започнете, кликнете върху бутона "Добави слайд", за да създадете вашия първи слайд.

en: Select images
bg-BG: Изберете изображения

en: You can easily add an image from one of the options here. Additionally we provide free images from the Unsplash library.
bg-BG: Можете лесно да добавите изображение от една от опциите тук. Освен това предоставяме безплатни изображения от библиотеката на Unsplash.

en: Next step
bg-BG: Следваща стъпка

en: Search unsplash
bg-BG: Търсене в Unsplash

en: Choose an image from the left, or search for any topic here to bring up more images.
bg-BG: Изберете изображение отляво или потърсете по всяка тема тук, за да изведете повече изображения.

en: Hide step
bg-BG: Скрий стъпка

en: Create your slide
bg-BG: Създайте вашия слайд

en: After you have selected an image, press here to create your slide.
bg-BG: След като сте избрали изображение, натиснете тук, за да създадете вашия слайд.

en: Preview Slideshow
bg-BG: Предварителен преглед на слайдшоуто

en: Now that you have some slides set, you can preview your slideshow by pressing here.
bg-BG: Сега, когато имате няколко слайда, можете да прегледате вашето слайдшоу, като натиснете тук.

en: Slideshow settings
bg-BG: Настройки на слайдшоуто

en: Edit slideshow
bg-BG: Редактиране на слайдшоу

en: Additional CSS Class
bg-BG: Допълнителен CSS клас

en: Refresh preview
bg-BG: Освежаване на прегледа

en: Loading slideshows list...
bg-BG: Зареждане на списъка със слайдшоута...

en: Create one now!
bg-BG: Създайте едно сега!

en: Loading slideshow
bg-BG: Зареждане на слайдшоу

en: Update preview
bg-BG: Актуализиране на прегледа

en: Select a slideshow
bg-BG: Изберете слайдшоу

en: Normal width
bg-BG: Нормална ширина

en: Wide width
bg-BG: Широка ширина

en: Full width
bg-BG: Пълна ширина

en: Use MetaSlider Slideshow to insert slideshows and sliders in your page
bg-BG: Използвайте MetaSlider Slideshow, за да вмъкнете слайдшоута и слайдерите на вашата страница

en: slider
bg-BG: слайдер

en: slideshow
bg-BG: слайдшоу

en: gallery
bg-BG: галерия

[ctx: Keep the plugin name "MetaSlider Slideshow" when possible]
en: Like MetaSlider Slideshow? Please help us by giving a positive review at WordPress.org
bg-BG: Харесва ли ви MetaSlider Slideshow? Моля, помогнете ни, като оставите положителен отзив на WordPress.org

[ctx: Keep the plugin name "MetaSlider Slideshow" when possible]
en: Review MetaSlider Slideshow &rarr;
bg-BG: Преглед на MetaSlider Slideshow &rarr;

[ctx: Keep the plugin name "MetaSlider Slideshow" when possible]
en: Select slideshow to insert into post
bg-BG: Изберете слайдшоу за вмъкване в публикацията

[ctx: Uploader: Drop files to upload - or - Select Files]
en: or
bg-BG: или

[ctx: 1000 by 1000 pixels]
en: %s by %s pixels
bg-BG: %s на %s пиксела

[ctx: The ENTER key on a keyboard]
en: Enter
bg-BG: Въведи

[ctx: The ESCAPE key on a keyboard]
en: Escape
bg-BG: Изход

[ctx: number of slides, ex "7 slides"]
en: %s slides
bg-BG: %s слайда
