MetaSlider Slideshow 3.109.0 - en to el translation catalogue (1036 entries)

note: Description of the plugin
en: MetaSlider gives you the power to create a beautiful slideshow, carousel, or gallery on your WordPress site.
el: Το MetaSlider σας δίνει τη δυνατότητα να δημιουργήσετε μια όμορφη παρουσίαση διαφανειών, καρουσέλ ή γκαλερί στον ιστότοπό σας WordPress.

en: This feature is available with MetaSlider Gallery
el: Αυτή η δυνατότητα είναι διαθέσιμη με το MetaSlider Gallery

en: Activate MetaSlider Gallery to show your slides in a lightbox window.
el: Ενεργοποιήστε το MetaSlider Gallery για να δείτε τις διαφάνειές σας σε ένα παράθυρο lightbox.

en: Activate MetaSlider Gallery
el: Ενεργοποιήστε το MetaSlider Gallery

en: Install MetaSlider Gallery to show your slides in a lightbox window.
el: Εγκαταστήστε το MetaSlider Gallery για να δείτε τις διαφάνειές σας σε ένα παράθυρο lightbox.

en: Install MetaSlider Gallery
el: Εγκαταστήστε το MetaSlider Gallery

en: Activate MetaSlider Gallery to convert this slideshow into a gallery.
el: Ενεργοποιήστε τη Γκαλερί MetaSlider για να μετατρέψετε αυτό το slideshow σε γκαλερί.

en: Install MetaSlider Gallery to convert this slideshow into a gallery.
el: Εγκαταστήστε τη Γκαλερί MetaSlider για να μετατρέψετε αυτό το slideshow σε γκαλερί.

en: Spice up your site with animated layers and video slides with MetaSlider Slideshow Pro
el: Προσθέστε ζωντάνια στον ιστότοπό σας με κινούμενα επίπεδα και βίντεο διαφάνειες με το MetaSlider Pro

en: Increase your revenue and conversion with video slides and many more MetaSlider Slideshow Pro features
el: Αυξήστε τα έσοδά σας και τη μετατροπή σας με βίντεο διαφάνειες και πολλές άλλες δυνατότητες του MetaSlider Pro

en: Can you translate? Want to improve MetaSlider Slideshow for speakers of your language?
el: Μπορείτε να μεταφράσετε; Θέλετε να βελτιώσετε το MetaSlider για ομιλητές της γλώσσας σας;

en: Do you want to display your slideshow media inside a lightbox?
el: Θέλετε να εμφανίσετε τα μέσα της παρουσίασής σας σε ένα lightbox;

en: weeks
el: εβδομάδες

en: Let's Start &rarr;
el: Ας ξεκινήσουμε &rarr;

en: Find out more &rarr;
el: Μάθετε περισσότερα &rarr;

en: Sign up &rarr;
el: Εγγραφείτε &rarr;

en: Go there &rarr;
el: Πηγαίνετε εκεί &rarr;

en: Click to install the MetaSlider Gallery plugin &rarr;
el: Κάντε κλικ για να εγκαταστήσετε το πρόσθετο MetaSlider Gallery &rarr;

en: Read more
el: Διάβασε περισσότερα

en: The security check failed. Please refresh the page and try again.
el: Η έλεγχος ασφαλείας απέτυχε. Παρακαλώ ανανεώστε τη σελίδα και δοκιμάστε ξανά.

en: Access denied. Sorry, you do not have permission to complete this task.
el: Η πρόσβαση απορρίφθηκε. Συγγνώμη, δεν έχετε άδεια να ολοκληρώσετε αυτή την εργασία.

en: Bad request
el: Κακή αίτηση

en: This item does not exist. Please refresh the page and try again.
el: Αυτό το στοιχείο δεν υπάρχει. Παρακαλώ ανανεώστε τη σελίδα και δοκιμάστε ξανά.

en: The option was successfully updated
el: Η επιλογή ενημερώθηκε επιτυχώς

en: The requested data does not exist.
el: Τα ζητούμενα δεδομένα δεν υπάρχουν.

en: The attempt to update the option failed.
el: Η προσπάθεια ενημέρωσης της επιλογής απέτυχε.

en: Thanks for using MetaSlider, the WordPress slideshow plugin
el: Σας ευχαριστούμε που χρησιμοποιείτε το MetaSlider, το πρόσθετο slideshow του WordPress

en: Dismiss
el: Απόρριψη

en: Invalid ad identifier
el: Μη έγκυρος αναγνωριστικός αριθμός διαφήμισης

en: There was an error dimissing the quickstart ad
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την απόρριψη της διαφήμισης γρήγορης εκκίνησης

en: The quickstart ad was successfully hidden!
el: Η διαφήμιση γρήγορης εκκίνησης κρύφτηκε επιτυχώς!

en: Caption
el: Λεζάντα

en: New Window
el: Νέο Παράθυρο

en: Please confirm that you would like to delete this slideshow.
el: Παρακαλώ επιβεβαιώστε ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το slideshow.

en: Undo
el: Αναίρεση

en: Slide restored
el: Η διαφάνεια αποκαταστάθηκε

en: Slide deleted
el: Η διαφάνεια διαγράφηκε

en: Success
el: Επιτυχία

en: Item was copied to your clipboard
el: Το στοιχείο αντιγράφηκε στο πρόχειρό σας

en: Creating slideshow...
el: Δημιουργία παρουσίασης...

en: Press to undo
el: Πατήστε για να αναιρέσετε

en: Select replacement image
el: Επιλέξτε εικόνα αντικατάστασης

en: Caution: This setting is for advanced developers only. If you're unsure, leave it checked.
el: Προσοχή: Αυτή η ρύθμιση είναι για προχωρημένους χρήστες μόνο. Αν δεν είστε σίγουρος/η, αφήστε το επιλεγμένο.

en: Tone
el: Τόνος

en: Opacity
el: Αδιαφάνεια

en: Shortcodes
el: Συντομεύσεις

en: Hide on Smartphone
el: Απόκρυψη σε Smartphone

en: Hide on Tablet
el: Απόκρυψη σε Tablet

en: Hide on Laptop
el: Απόκρυψη σε Laptop

en: Hide on Desktop
el: Απόκρυψη σε Desktop

en: Add Button
el: Προσθήκη κουμπιού

en: Add Image
el: Προσθήκη Εικόνας

en: Add Icon
el: Προσθήκη Εικονιδίου

en: Search icons...
el: Αναζήτηση εικονιδίων...

en: No icons found.
el: Δεν βρέθηκαν εικονίδια.

en: Clear search
el: Καθαρισμός αναζήτησης

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Insert
el: Εισαγωγή

en: Please enter a valid URL.
el: Παρακαλώ εισάγετε μια έγκυρη διεύθυνση URL.

en: Please enter link text for the button.
el: Παρακαλώ εισάγετε κείμενο συνδέσμου για το κουμπί.

en: Open in new window
el: Άνοιγμα σε νέο παράθυρο

en: Button Color
el: Χρώμα Κουμπιού

en: Text Color
el: Χρώμα Κειμένου

en: Link Text
el: Κείμενο Συνδέσμου

en: The request format was not valid.
el: Η μορφή αιτήματος δεν ήταν έγκυρη.

en: This slideshow is no longer available.
el: Αυτή η παρουσίαση δεν είναι πλέον διαθέσιμη.

en: Nothing to import.
el: Δεν υπάρχει τίποτα προς εισαγωγή.

en: This was not a slideshow, so we cannot delete it.
el: Αυτή δεν ήταν παρουσίαση, επομένως δεν μπορούμε να την διαγράψουμε.

en: This was not a slideshow, so we cannot update the setting.
el: Αυτή δεν ήταν παρουσίαση, επομένως δεν μπορούμε να ενημερώσουμε την ρύθμιση.

en: The title cannot be empty.
el: Ο τίτλος δεν μπορεί να είναι κενός.

en: The field (%s) cannot be empty
el: Το πεδίο (%s) δεν μπορεί να είναι κενό

en: Maximum Number of Custom Field in Post Feed Sliders
el: Μέγιστος αριθμός προσαρμοσμένων πεδίων σε παρουσίες τροφοδοσίας αναρτήσεων

en: Import slug not found
el: Η εισαγωγή slug δεν βρέθηκε

en: Import data could not be processed
el: Τα δεδομένα εισαγωγής δεν μπορούν να επεξεργαστούν

en: We could not find any images to import.
el: Δεν μπορέσαμε να βρούμε εικόνες για εισαγωγή.

en: New Slideshow
el: Νέο Slideshow

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: Import file is invalid.
el: Το αρχείο εισαγωγής είναι άκυρο.

en: Failed to import video from URL: %s.
el: Απέτυχε η εισαγωγή βίντεο από τη διεύθυνση URL: %s.

en: Failed to import text track from URL: %s.
el: Απέτυχε η εισαγωγή κειμένου από τη διεύθυνση URL: %s.

en: Failed to import image from URL: %s.
el: Αποτυχία στην εισαγωγή εικόνας από τη διεύθυνση URL: %s.

en: Only http/https URLs are allowed.
el: Μόνο οι διευθύνσεις URL http/https επιτρέπονται.

en: URL does not point to an allowed file type.
el: Η διεύθυνση URL δεν δείχνει σε επιτρεπόμενο τύπο αρχείου.

en: URL resolves to a disallowed address.
el: Η διεύθυνση URL επιλύεται σε απαγορευμένη διεύθυνση.

en: No themes found.
el: Δεν βρέθηκαν Θέματα.

en: We removed your selected theme as it could not be found. Was the folder deleted?
el: Αφαιρέσαμε το επιλεγμένο θέμα σας καθώς δεν μπορούσε να βρεθεί. Διαγράφηκε ο φάκελος;

en: You don't have any trashed slideshows.
el: Δεν έχετε καμία διαγραμμένη παρουσίαση διαφανειών.

en: You don't have any slideshows yet. Click %shere%s to create a new slideshow.
el: Δεν έχετε καμία παρουσίαση διαφανειών ακόμα. Κάντε κλικ %shere%s για να δημιουργήσετε μια νέα παρουσίαση διαφανειών.

en: Restore
el: Αποκατάσταση

en: Delete Permanently
el: Οριστική διαγραφή

en: Trash
el: Διεγραμμένα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Title
el: Τίτλος

en: Type of Slides
el: Τύπος Διαφανειών

en: Number of Slides
el: Αριθμός Διαφανειών

en: Theme
el: Θέμα

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Shortcode
el: Κώδικας συντόμευσης

en: Usage
el: Χρήση

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Click to copy shortcode.
el: Κάντε κλικ για να αντιγράψετε το shortcode.

en: Not found.
el: Δεν βρέθηκε.

en: View Usage
el: Προβολή Χρήσης

en: Content Using This Slideshow
el: Περιεχόμενο που χρησιμοποιεί αυτό το slideshow

en: Theme Setting
el: Ρύθμιση Θέματος

en: Option
el: Επιλογή

en: All Themes
el: Όλα τα Θέματα

en: (No Theme)
el: (Κανένα Θέμα)

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Logo
el: Λογότυπο

note: translators: %s is the number of weeks the notice will be hidden
en: (%s Weeks)
el: (Από %s Εβδομάδες)

en: Slideshows
el: Slideshow

en: Add New
el: Προσθήκη Νέου

note: Translators: %d is the number of slideshows moved to the Trash.
en: %d slideshow moved to the Trash. | %d slideshows moved to the Trash.
el[0]: %d slideshow μεταφέρθηκε στον Κάδο.
el[1]: %d slideshows μεταφέρθηκαν στον Κάδο.

note: Translators: %d is the number of slideshows restored from the Trash.
en: %d slideshow restored from the Trash. | %d slideshows restored from the Trash.
el[0]: %d slideshow αποκαταστάθηκε από τον Κάδο.
el[1]: %d slideshows αποκαταστάθηκαν από τον Κάδο.

note: Translators: %d is the number of slideshows permanently deleted.
en: %d slideshow permanently deleted. | %d slideshows permanently deleted.
el[0]: %d slideshow διαγράφηκε μόνιμα.
el[1]: %d slideshows διαγράφηκαν μόνιμα.

en: Slideshows permanently deleted.
el: Slideshow διαγράφηκαν μόνιμα.

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Browser upgrade required
el: Απαιτείται αναβάθμιση του προγράμματος περιήγησης

en: It looks like you are using %s. While MetaSlider does support %s on the frontend of the website where users see your slideshows, some of the tools we provide back here require a modern browser.
el: Φαίνεται ότι χρησιμοποιείτε %s. Ενώ το MetaSlider υποστηρίζει %s στην εμπρόσθια όψη του ιστότοπου όπου οι χρήστες βλέπουν τα slideshows σας, κάποια από τα εργαλεία που παρέχουμε εδώ απαιτούν ένα σύγχρονο πρόγραμμα περιήγησης.

en: Update Internet Explorer
el: Ενημέρωση Internet Explorer

en: Search settings
el: Ρυθμίσεις αναζήτησης

en: No settings found.
el: Δεν βρέθηκαν ρυθμίσεις.

en: Loading...
el: Φόρτωση...

en: Main Options
el: Κύριες Επιλογές

en: Width
el: Πλάτος

en: Slideshow width
el: Πλάτος παρουσίασης

en: Height
el: Ύψος

en: Slideshow height
el: Ύψος παρουσίασης

en: Arrows
el: Βέλη

en: Show the Previous / Next arrows.
el: Εμφάνιση των βελών Προηγούμενο / Επόμενο.

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Visible
el: Ορατό

en: Visible On Hover
el: Ορατό με Hover

en: Navigation
el: Πλοήγηση

en: Show navigation options so that users can browse the slides.
el: Εμφάνιση επιλογών πλοήγησης ώστε οι χρήστες να μπορούν να περιηγηθούν στις διαφάνειες.

en: Dots
el: Κουκκίδες

en: Dots - Visible On Hover
el: Τελείες - Ορατές με Hover

en: Thumbnails (Pro)
el: Μικρογραφίες (Pro)

en: Thumbnails - Visible On Hover (Pro)
el: Μικρογραφίες - Ορατές με Hover (Pro)

en: Filmstrip (Pro)
el: Ταινία (Pro)

en: Filmstrip - Visible On Hover (Pro)
el: Ταινία - Ορατή με Hover (Pro)

en: 100% Width
el: 100% Πλάτος

en: If the space for the slideshow is larger than the "Width" setting, the slideshow output will expand to fill all of that space.
el: Εάν ο χώρος για την παρουσίαση είναι μεγαλύτερος από την ρύθμιση "Πλάτος", η έξοδος της παρουσίασης θα επεκταθεί για να γεμίσει όλο αυτόν τον χώρο.

en: Adjust Width to Target Element
el: Ρύθμιση Πλάτους στο Στοιχείο Στόχου

en: This will force the slideshow to use the full width of the target CSS element (Beta). Result may vary from theme to theme.
el: Αυτό θα αναγκάσει την παρουσίαση να χρησιμοποιήσει το πλήρες πλάτος του στοιχείου CSS στόχου (Beta). Το αποτέλεσμα μπορεί να διαφέρει από θέμα σε θέμα.

en: Target Element
el: Στοιχείο Στόχος

en: The slideshow will use the full width of this target element (Beta). If the target element is not 'body', you may need to enable 'Center Align'.
el: Η παρουσίαση θα χρησιμοποιεί το πλήρες πλάτος αυτού του στοιχείου στόχου (Beta). Αν το στοιχείο στόχος δεν είναι 'body', ίσως χρειαστεί να ενεργοποιήσετε την επιλογή 'Κεντρική Ευθυγράμμιση'.

en: Center Align
el: Κεντρική Ευθυγράμμιση

en: Center align the slideshow in the available space on your website.
el: Κεντρική ευθυγράμμιση της παρουσίασης στον διαθέσιμο χώρο στον ιστότοπό σας.

en: Hide Arrows On
el: Απόκρυψη Βελών Σε

en: When enabled this setting will hide the arrows on screen widths less than %spx.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένη, αυτή η ρύθμιση θα αποκρύψει τα βέλη σε πλάτη οθόνης μικρότερα από %spx.

en: When enabled this setting will hide the arrows on screen widths of %1$spx to %2$spx.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένη, αυτή η ρύθμιση θα αποκρύψει τα βέλη σε πλάτη οθόνης από %1$spx έως %2$spx.

en: When enabled this setting will hide the arrows on screen widths equal to or greater than %spx.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένη, αυτή η ρύθμιση θα αποκρύψει τα βέλη σε πλάτη οθόνης ίσα ή μεγαλύτερα από %spx.

en: Hide Navigation On
el: Απόκρυψη Πλοήγησης Σε

en: When enabled this setting will hide the navigation on screen widths less than %spx.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένη, αυτή η ρύθμιση θα αποκρύψει την πλοήγηση σε πλάτη οθόνης μικρότερα από %spx.

en: When enabled this setting will hide the navigation on screen widths of %1$spx to %2$spx.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένη, αυτή η ρύθμιση θα αποκρύψει την πλοήγηση σε πλάτη οθόνης από %1$spx έως %2$spx.

en: When enabled this setting will hide the navigation on screen widths equal to or greater than %spx.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένη, αυτή η ρύθμιση θα αποκρύψει την πλοήγηση σε πλάτη οθόνης ίσα ή μεγαλύτερα από %spx.

en: Hide Captions On
el: Απόκρυψη Λεζαντών Σε

en: When enabled this setting will hide the captions on screen widths less than %spx.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένη, αυτή η ρύθμιση θα αποκρύψει τις λεζάντες σε πλάτη οθόνης μικρότερα από %spx.

en: When enabled this setting will hide the captions on screen widths of %1$spx to %2$spx.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένη, αυτή η ρύθμιση θα αποκρύψει τις λεζάντες σε πλάτη οθόνης από %1$spx έως %2$spx.

en: When enabled this setting will hide the captions on screen widths equal to or greater than %spx.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένη, αυτή η ρύθμιση θα αποκρύψει τις λεζάντες σε πλάτη οθόνης ίσα ή μεγαλύτερα από %spx.

en: Hide Slideshow On
el: Απόκρυψη Παρουσίασης Σε

en: When enabled this setting will hide the slideshow on screen widths less than %spx.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένη, αυτή η ρύθμιση θα αποκρύψει την παρουσίαση σε πλάτη οθόνης μικρότερα από %spx.

en: When enabled this setting will hide the slideshow on screen widths of %1$spx to %2$spx.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένη, αυτή η ρύθμιση θα αποκρύψει την παρουσίαση σε πλάτη οθόνης από %1$spx έως %2$spx.

en: When enabled this setting will hide the slideshow on screen widths equal to or greater than %spx.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένη, αυτή η ρύθμιση θα αποκρύψει την παρουσίαση σε πλάτη οθόνης ίσα ή μεγαλύτερα από %spx.

en: Open In Gallery
el: Άνοιγμα στη Γκαλερί

en: Transition Options
el: Επιλογές Μετάβασης

en: Transition Effect
el: Εφέ Μετάβασης

en: This animation is used when changing slides.
el: Αυτή η animation χρησιμοποιείται κατά την αλλαγή των διαφανειών.

en: Zooming
el: Ζουμ

en: Flip
el: Αναστροφή

en: Random
el: Τυχαίο

en: Slice Down
el: Κοπή Κάτω

en: Slice Up Left
el: Κοπή Πάνω Αριστερά

en: Slide Up Down
el: Ολίσθηση Πάνω Κάτω

en: Slice Up Down Left
el: Κοπή Πάνω Κάτω Αριστερά

en: Slide in Right
el: Ολίσθηση από τα Δεξιά

en: Slide in Left
el: Ολίσθηση από τα Αριστερά

en: Box Rain Grow
el: Αύξηση Βροχής Κουτιών

en: Slide Delay
el: Καθυστέρηση Ολίσθησης

en: How long to display each slide, in milliseconds.
el: Πόσος χρόνος για να εμφανιστεί κάθε ολίσθηση, σε χιλιοστά του δευτερολέπτου.

en: Transition Speed
el: Ταχύτητα Μετάβασης

en: Choose the speed of the animation in milliseconds. You can select the animation in the "Transition Effect" field.
el: Επιλέξτε την ταχύτητα της κινούμενης εικόνας σε χιλιοστά του δευτερολέπτου. Μπορείτε να επιλέξετε την κινούμενη εικόνα στο πεδίο "Εφέ Μετάβασης".

en: Number of Slices
el: Αριθμός Φετών

en: Number of Squares
el: Αριθμός Τετραγώνων

en: Number of squares
el: Αριθμός τετραγώνων

en: Slide Direction
el: Κατεύθυνση Ολίσθησης

en: Select the direction that slides will move. Vertical will not work if "Carousel mode" is enabled or "Transition Effect" is set to "Fade".
el: Επιλέξτε την κατεύθυνση που θα κινούνται οι ολισθήσεις. Η κάθετη κατεύθυνση δεν θα λειτουργήσει αν είναι ενεργοποιημένη η "Λειτουργία Καρουσέλ" ή αν το "Εφέ Μετάβασης" είναι ρυθμισμένο σε "Σβήσιμο".

en: Horizontal
el: Οριζόντια

en: Vertical
el: Κάθετη

en: Reverse
el: Αντιστροφή

en: Reverse the slide direction.
el: Αναστρέψτε την κατεύθυνση ολίσθησης.

en: Image Animation
el: Κίνηση Εικόνας

en: This feature adds gradual acceleration and deceleration to slide transitions, rather than abrupt starts and stops. This feature only works with the "Slide" Transition Effect.
el: Αυτή η δυνατότητα προσθέτει σταδιακή επιτάχυνση και επιβράδυνση στις μεταβάσεις διαφανειών, αντί για απότομες αρχές και σταματήματα. Αυτή η δυνατότητα λειτουργεί μόνο με το εφέ μετάβασης "Διαφάνεια".

en: Extra Effect
el: Επιπλέον Εφέ

en: Extra effect for slides.
el: Επιπλέον εφέ για διαφάνειες.

en: None
el: Κανένα

en: Fade In
el: Εξασθένιση Εισόδου

en: This adds an animation when the slideshow loads. It only uses the "Fade" transition effect.
el: Αυτό προσθέτει μια κίνηση όταν φορτώνει η παρουσίαση διαφανειών. Χρησιμοποιεί μόνο το εφέ μετάβασης "Εξασθένιση".

en: Carousel Options
el: Επιλογές Καρουσέλ

en: Carousel Mode
el: Λειτουργία Καρουσέλ

en: Display multiple slides at once. The slideshow output will default to using 100% width and the 'Slide' Transition Effect.
el: Εμφάνιση πολλαπλών διαφανειών ταυτόχρονα. Η έξοδος της παρουσίασης διαφανειών θα προεπιλεγεί να χρησιμοποιεί πλάτος 100% και το εφέ μετάβασης 'Διαφάνεια'.

en: Loop Carousel Continuously
el: Επαναλαμβανόμενο Καρουσέλ Συνεχώς

en: Infinite loop of slides when Carousel Mode is enabled. This option disables arrows and navigation. The slideshow width must be less than or equal to the width of the container where it is inserted.
el: Άπειρη επανάληψη διαφανειών όταν είναι ενεργοποιημένη η Λειτουργία Καρουσέλ. Αυτή η επιλογή απενεργοποιεί τα βέλη και την πλοήγηση. Το πλάτος της παρουσίασης διαφανειών πρέπει να είναι λιγότερο ή ίσο με το πλάτος του περιέκτη όπου εισάγεται.

en: Carousel Margin
el: Περιθώριο Καρουσέλ

en: Pixel margin between slides in carousel.
el: Περιθώριο σε pixel μεταξύ των διαφανειών (slides) στο carousel.

en: Display Minimum
el: Ελάχιστη Εμφάνιση

en: Minimum number of slides to be displayed at the same time in the carousel.
el: Ελάχιστος αριθμός διαφανειών που θα εμφανίζονται ταυτόχρονα στο καρουσέλ.

en: Display Maximum
el: Μέγιστη Εμφάνιση

en: Maximum number of slides to be displayed at the same time in the carousel. Set to 0 to adjust automatically.
el: Μέγιστος αριθμός διαφανειών που θα εμφανίζονται ταυτόχρονα στο καρουσέλ. Ρυθμίστε σε 0 για αυτόματη προσαρμογή.

en: Slides per Navigation Click
el: Διαφάνειες ανά Κλικ Πλοήγησης

en: Number of slides to move when clicking next or previous.
el: Αριθμός διαφανειών που θα μετακινηθούν όταν κάνετε κλικ στο επόμενο ή το προηγούμενο.

en: Force Height
el: Υποχρεωτικό Ύψος

en: If the slideshow looks small, force slideshow height when using Carousel mode. Please note when is enabled slides may look cropped.
el: Εάν η παρουσίαση διαφανειών φαίνεται μικρή, επιβάλετε το ύψος της παρουσίασης διαφανειών όταν χρησιμοποιείτε τη λειτουργία Carousel. Σημειώστε ότι όταν είναι ενεργοποιημένο, οι διαφάνειες μπορεί να φαίνονται κομμένες.

en: Image Options
el: Επιλογές Εικόνας

en: Image Crop
el: Περικοπή Εικόνας

en: Smart Crop
el: Έξυπνη Περικοπή

en: Standard
el: Κανονική

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Disabled (Smart Pad)
el: Απενεργοποιημένο (Smart Pad)

en: Smart Crop ensures your responsive slides are cropped to a ratio that results in a consistent slideshow size.
el: Η Έξυπνη Κοπή εξασφαλίζει ότι οι responsive διαφάνειες σας κόβονται σε αναλογία που έχει ως αποτέλεσμα μια σταθερή διάσταση παρουσίασης διαφανειών.

en: Image Crop Source
el: Πηγή Κοπής Εικόνας

en: Slideshow width/height
el: Πλάτος/ύψος παρουσίασης διαφανειών

en: Custom width/height (Pro)
el: Προσαρμοσμένο πλάτος/ύψος (Pro)

en: By default, MetaSlider Slideshow will crop images using the main width and height of the slideshow. If you want smaller images, select Custom width/height and make sure the values are less than the main width and height.
el: Από προεπιλογή, το MetaSlider θα κόψει τις εικόνες χρησιμοποιώντας το κύριο πλάτος και ύψος της παρουσίασης διαφανειών. Εάν θέλετε μικρότερες εικόνες, επιλέξτε Προσαρμοσμένο πλάτος/ύψος και βεβαιωθείτε ότι οι τιμές είναι μικρότερες από το κύριο πλάτος και ύψος.

en: Image Crop Size
el: Μέγεθος Κοπής Εικόνας

en: This will increase the size of the images in your slideshow. Larger images are higher quality. Smaller images load more quickly.
el: Αυτό θα αυξήσει το μέγεθος των εικόνων στην παρουσίαση διαφανειών σας. Μεγαλύτερες εικόνες είναι υψηλότερης ποιότητας. Μικρότερες εικόνες φορτώνουν πιο γρήγορα.

en: Lazy Load Images
el: Φόρτωση Εικόνων με Τεμπέληδες

en: This feature can speed up your site. MetaSlider Slideshow will only load slides when they are required by your slideshow.
el: Αυτή η λειτουργία μπορεί να επιταχύνει τον ιστότοπό σας. Το MetaSlider θα φορτώσει μόνο τις διαφάνειες όταν απαιτούνται από την παρουσίαση διαφανειών σας.

en: Advanced Options
el: Προχωρημένες Επιλογές

en: Auto Play
el: Αυτόματη Αναπαραγωγή

en: Transition between slides automatically.
el: Μετάβαση μεταξύ των διαφανειών αυτόματα.

en: Play / Pause Button
el: Κουμπί Αναπαραγωγής / Παύσης

en: This allows user to pause or resume Auto Play on the slideshow.
el: Αυτό επιτρέπει στον χρήστη να παύσει ή να επαναλάβει την αυτόματη αναπαραγωγή στην παρουσίαση διαφανειών.

en: Show Play / Pause Button Text
el: Εμφάνιση κειμένου κουμπιού Αναπαραγωγής / Παύσης

en: Show text options for Play / Pause Button
el: Εμφάνιση επιλογών κειμένου για το κουμπί Αναπαραγωγής / Παύσης

en: Play Text
el: Κείμενο Αναπαραγωγής

en: Enter text for the Play/Pause Button. Leave the field empty to use the icon only.
el: Εισάγετε κείμενο για το κουμπί Αναπαραγωγής / Παύσης. Αφήστε το πεδίο κενό για να χρησιμοποιήσετε μόνο το εικονίδιο.

en: Pause Text
el: Κείμενο Παύσης

en: Progress Bar
el: Γραμμή Πρόοδου

en: Displays a visual indicator showing the time left before the next slide.
el: Εμφανίζει έναν οπτικό δείκτη που δείχνει τον χρόνο που απομένει πριν από την επόμενη διαφάνεια.

en: Hover Pause
el: Παύση με Hover

en: Pause the slideshow when hovering over slider, then resume when no longer hovering.
el: Παύση της παρουσίασης όταν περνάτε το ποντίκι πάνω από την παρουσίαση (slider), έπειτα επανέναρξη όταν δεν περνάτε άλλο το ποντίκι από πάνω.

en: Loop
el: Επανάληψη

en: If you choose "Loop endlessly", the slides will loop infinitely. If you choose "Stop on first slide after looping", the slideshow will stop on the first slide after showing all the items. If you choose "Stop on last slide", the slides will stop on the last slide.
el: Εάν επιλέξετε "Επανάληψη χωρίς τέλος", οι διαφάνειες θα επαναλαμβάνονται απεριόριστα. Εάν επιλέξετε "Σταματήστε στην πρώτη διαφάνεια μετά την επανάληψη", η παρουσίαση διαφανειών θα σταματήσει στην πρώτη διαφάνεια μετά την προβολή όλων των στοιχείων. Εάν επιλέξετε "Σταματήστε στην τελευταία διαφάνεια", οι διαφάνειες θα σταματήσουν στην τελευταία διαφάνεια.

en: Loop Endlessly
el: Επανάληψη Χωρίς Τέλος

en: Stop On Last Slide
el: Σταματήστε Στην Τελευταία Διαφάνεια

en: Stop On First Slide After Looping
el: Σταματήστε Στην Πρώτη Διαφάνεια Μετά την Επανάληψη

en: Smooth Height
el: Ομαλό Ύψος

en: Allow navigation to follow the slide's height smoothly.
el: Επιτρέψτε την πλοήγηση να ακολουθεί το ύψος της διαφάνειας ομαλά.

en: Slide Order
el: Σειρά Διαφανειών

en: Newest First
el: Νεότερα Πρώτα

en: Oldest First
el: Παλαιότερα Πρώτα

en: A to Z (by filename)
el: Α προς Ζ (κατά όνομα αρχείου)

en: Z to A (by filename)
el: Ζ προς Α (κατά όνομα αρχείου)

en: Drag-and-drop
el: Σύρε και άφησε

en: Select the order in which slides appear in the slideshow. This impacts the frontend view.
el: Επιλέξτε τη σειρά με την οποία εμφανίζονται οι διαφάνειες στην παρουσίαση. Αυτό επηρεάζει την εμφάνιση στο frontend.

en: Touch Swipe
el: Άγγιγμα και Σύρσιμο

en: Allow touch swipe navigation of the slider on touch-enabled devices.
el: Επιτρέπεται η πλοήγηση με άγγιγμα και σύρσιμο του ρυθμιστικού σε συσκευές με υποστήριξη αφής.

en: Loading Indicator
el: Δείκτης Φόρτωσης

en: Displays a visual indicator while the slideshow is loading.
el: Εμφανίζει έναν οπτικό δείκτη ενώ η παρουσίαση φορτώνει.

en: Previous Text
el: Κείμενο Πριν

en: Set the text for the "previous" direction item.
el: Ορίστε το κείμενο για το στοιχείο κατεύθυνσης "πριν".

en: Next Text
el: Κείμενο Μετά

en: Set the text for the "next" direction item.
el: Ορίστε το κείμενο για το στοιχείο κατεύθυνσης "μετά".

en: Square Delay
el: Καθυστέρηση Τετραγώνου

en: Delay between squares in ms.
el: Η καθυστέρηση μεταξύ των τετραγώνων σε ms.

en: Opacity of title and navigation, between 0 and 1.
el: Διαφάνεια τίτλου και πλοήγησης, μεταξύ 0 και 1.

en: Caption Speed
el: Ταχύτητα Λεζάντας

en: Set the fade in speed of the caption.
el: Ορίστε την ταχύτητα εμφάνισης της λεζάντας.

en: Container Options
el: Επιλογές Κοντέινερ

en: Container Box
el: Κουτί Δοχείου

en: Customize the slideshow's container box.
el: Προσαρμόστε το κουτί περιέκτη του slideshow.

en: Accessibility Options
el: Επιλογές Προσβασιμότητας

en: Keyboard Controls
el: Έλεγχοι Πληκτρολογίου

en: Use arrow keys to get to the next slide.
el: Χρησιμοποιήστε τα πλήκτρα βέλους για να μεταβείτε στην επόμενη διαφάνεια.

en: Tabindex For Navigation
el: Tabindex Για Πλοήγηση

en: This helps make the slideshow navigation more accessible.
el: Αυτό βοηθά στην πιο προσβάσιμη πλοήγηση του slideshow.

en: If Autoplay is enabled, this causes screen readers to announce that the slides are changing.
el: Εάν είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη αναπαραγωγή, αυτό προκαλεί στους αναγνώστες οθόνης να ανακοινώνουν ότι οι διαφάνειες αλλάζουν.

en: This is used on the navigation button for the active slide. It helps screen readers understand which slide is active.
el: Αυτό χρησιμοποιείται στο κουμπί πλοήγησης για την ενεργή διαφάνεια. Βοηθά τους αναγνώστες οθόνης να κατανοήσουν ποια διαφάνεια είναι ενεργή.

en: Developer Options
el: Επιλογές Ανάπτυξης

en: CSS Classes
el: Κλάσεις CSS

en: Enter custom CSS classes to apply to the slider wrapper. Separate multiple classes with a space.
el: Εισάγετε προσαρμοσμένες κλάσεις CSS για να εφαρμόσετε στο περιτύλιγμα του slider. Διαχωρίστε πολλές κλάσεις με ένα διάστημα.

en: Print CSS
el: CSS Εκτύπωσης

en: Uncheck this if you would like to include your own CSS.
el: Αφαιρέστε την επιλογή αν θέλετε να συμπεριλάβετε τη δική σας CSS.

en: Print JS
el: JS Εκτύπωσης

en: Uncheck this if you would like to include your own Javascript.
el: Αφαιρέστε την επιλογή αν θέλετε να συμπεριλάβετε τη δική σας Javascript.

en: No Conflict Mode
el: Λειτουργία Χωρίς Σύγκρουση

en: Delay adding the flexslider class to the slideshow.
el: Αναβολή προσθήκης της κλάσης flexslider στην παρουσίαση.

en: Trashed Slides
el: Διαγραμμένες Διαφάνειες

en: View trashed slides
el: Προβολή διαγραμμένων διαφανειών

en: Convert to Gallery
el: Μετατροπή σε Γκαλερί

en: Convert this slideshow into a MetaSlider Gallery
el: Μετατρέψτε αυτό το slideshow σε Γκαλερί MetaSlider

en: Add a new slide
el: Προσθήκη νέας διαφάνειας

en: Add Slide
el: Προσθήκη Διαφάνειας (Slide)

en: Save & open the preview
el: Αποθήκευση & άνοιγμα της προεπισκόπησης

en: Add a new slideshow
el: Προσθήκη νέου slideshow

en: New
el: Νέα

en: Duplicate this slideshow
el: Διπλασίασε αυτή την παρουσίαση

en: Duplicate
el: Διπλασίαση

en: Adding custom CSS is a MetaSlider Slideshow Pro feature. Click to learn more.
el: Η προσθήκη προσαρμοσμένου CSS είναι χαρακτηριστικό του MetaSlider Pro. Κάντε κλικ για να μάθετε περισσότερα.

en: Add CSS
el: Προσθήκη CSS

en: Save slideshow
el: Αποθήκευση παρουσίασης

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Return to Published Slides
el: Επιστροφή στις Δημοσιευμένες Διαφάνειες

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Help Center
el: Κέντρο Βοήθειας

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Export
el: Εξαγωγή

en: MetaSliderQuickstart class does not exists.
el: Η κλάση MetaSliderQuickstart δεν υπάρχει.

en: Creating slideshow... Please wait!
el: Δημιουργία παρουσίασης... Παρακαλώ περιμένετε!

en: Redirecting...
el: Ανακατεύθυνση...

en: Quick Start
el: Γρήγορη Εκκίνηση

en: Start with a demo
el: Ξεκινήστε με μια επίδειξη

en: Use your own media
el: Χρησιμοποιήστε τα δικά σας μέσα

en: Blank slideshow
el: Κενή παρουσίαση

en: Import a demo slideshow
el: Εισαγωγή παρουσίασης επίδειξης

en: Use sample slides to quickly create a new slideshow.
el: Χρησιμοποιήστε δείγματα διαφανειών για να δημιουργήσετε γρήγορα μια νέα παρουσίαση.

en: Slide Type
el: Τύπος Διαφάνειας

en: Image
el: Εικόνα

en: External Image
el: Εξωτερική Εικόνα

en: External Video
el: Εξωτερικό Βίντεο

en: Custom HTML
el: Προσαρμοσμένο HTML

en: Post Feed
el: Τροφοδοσία Άρθρων

en: Layer Slide
el: Διαφάνεια (Slide) Επιπέδου

en: Local Video
el: Τοπικό Βίντεο

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: Boxed
el: Κουτί

en: Full-width
el: Πλήρους πλάτους

en: Carousel
el: Καρουσέλ

en: Thumbnail Navigation
el: Πλοήγηση Μικρογραφιών

en: Video Caption
el: Λεζάντα Βίντεο

en: Hero Image
el: Εικόνα Ήρωα

en: Animation Type
el: Τύπος Κίνησης

en: Integration
el: Ενσωμάτωση

en: The Events Calendar
el: Ημερολόγιο Εκδηλώσεων

en: WordPress Posts
el: Δημοσιεύσεις WordPress

en: Free and Pro
el: Δωρεάν και Pro

en: Free only
el: Μόνο Δωρεάν

en: Pro only
el: Μόνο Pro

en: Reset Filters
el: Επαναφορά Φίλτρων

en: No demos match your filters.
el: Δεν υπάρχουν επιδείξεις που να ταιριάζουν με τα φίλτρα σας.

en: Create %s slideshow?
el: Δημιουργία slideshow %s;

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Yes, please!
el: Ναι, παρακαλώ!

en: Demo
el: Επίδειξη

en: Upgrade now to unlock this demo slideshow!
el: Αναβαθμίστε τώρα για να ξεκλειδώσετε αυτήν τη δοκιμαστική παρουσίαση!

en: Upgrade now
el: Αναβαθμίστε τώρα

en: Create a slideshow with your images
el: Δημιουργήστε μια παρουσίαση με τις εικόνες σας

en: Choose your own images to start a new slideshow.
el: Επιλέξτε τις δικές σας εικόνες για να ξεκινήσετε μια νέα παρουσίαση.

en: Uploading images...
el: Ανεβάζω εικόνες...

en: Open Media Library
el: Άνοιγμα Βιβλιοθήκης Πολυμέσων

en: Theme Editor
el: Επεξεργαστής Θέματος

en: Create your own MetaSlider Themes
el: Δημιουργήστε τα δικά σας Θέματα MetaSlider

en: The Theme Editor is an easy and powerful way to design themes that exactly match your site.
el: Ο Επεξεργαστής Θέματος είναι ένας εύκολος και ισχυρός τρόπος να σχεδιάσετε θέματα που ταιριάζουν ακριβώς με τον ιστότοπό σας.

en: The Theme Editor allows you to customize almost every aspect of your slideshow themes. You can change the arrows, navigation, captions, Play / Pause button, and other slideshow details.
el: Ο Επεξεργαστής Θέματος σας επιτρέπει να προσαρμόσετε σχεδόν κάθε πτυχή των θεμάτων παρουσίασής σας. Μπορείτε να αλλάξετε τα βέλη, τη ναυσιπλοΐα, τους υπότιτλους, το κουμπί Αναπαραγωγής / Παύσης και άλλες λεπτομέρειες της παρουσίασης.

en: Upgrade to MetaSlider Slideshow Pro and you can create a beautiful WordPress slideshow in minutes.
el: Αναβαθμίστε στο MetaSlider Pro και μπορείτε να δημιουργήσετε μια όμορφη παρουσίαση WordPress σε λίγα λεπτά.

en: Comparison Chart
el: Διάγραμμα Σύγκρισης

en: Free
el: Δωρεάν

en: Installed
el: Εγκαταστάθηκε

en: Create unlimited slideshows
el: Δημιουργήστε απεριόριστες παρουσιάσεις

en: Create and manage as many slideshows as you need.
el: Δημιουργήστε και διαχειριστείτε όσες παρουσιάσεις χρειάζεστε.

en: Regular updates
el: Κανονικές ενημερώσεις

en: We keep MetaSlider compatible with the latest versions of WordPress.
el: Διατηρούμε το MetaSlider συμβατό με τις τελευταίες εκδόσεις του WordPress.

en: Intelligent image cropping
el: Έξυπνη κοπή εικόνας

en: Unique Smart Crop functionality ensures your slides are perfectly resized.
el: Η μοναδική λειτουργία Smart Crop διασφαλίζει ότι οι διαφάνειές σας είναι τέλεια προσαρμοσμένες.

en: Toggle your slide's visibility
el: Αλλάξτε την ορατότητα της διαφάνειας σας

en: Hide any slide, without having to delete them.
el: Κρύψτε οποιαδήποτε διαφάνεια, χωρίς να χρειάζεται να τις διαγράψετε.

en: Thumbnail navigation
el: Πλοήγηση στις μικρογραφίες

en: Allow users to browse your slideshows using thumbnail navigation.
el: Επιτρέψτε στους χρήστες να περιηγούνται στις διαφάνειές σας χρησιμοποιώντας πλοήγηση με μικρογραφίες.

en: Add YouTube, Vimeo and Tiktok slides
el: Προσθέστε διαφάνειες από YouTube, Vimeo και TikTok

en: Easily include videos hosted by YouTube, Vimeo or TikTok.
el: Συμπεριλάβετε εύκολα βίντεο που φιλοξενούνται από το YouTube, το Vimeo ή το TikTok.

en: Add local video slides
el: Προσθέστε τοπικές διαφάνειες βίντεο

en: Create slideshows with videos from your WordPress media library.
el: Δημιουργήστε διαφάνειες με βίντεο από τη βιβλιοθήκη πολυμέσων του WordPress σας.

en: Add external video slides
el: Προσθέστε εξωτερικές διαφάνειες βίντεο

en: Create slideshows with external videos.
el: Δημιουργήστε διαφάνειες με εξωτερικά βίντεο.

en: Extra premium themes
el: Επιπλέον premium θέματα

en: Add slide layers
el: Προσθέστε επίπεδα διαφάνειας

en: Add layers to your slides with over 50 available transition effects.
el: Προσθέστε επίπεδα στις διαφάνειές σας με περισσότερα από 50 διαθέσιμα εφέ μετάβασης.

en: Add Post Feed slides
el: Προσθέστε διαφάνειες τροφοδοσίας αναρτήσεων

en: Easily build slides based on your WordPress posts.
el: Δημιουργήστε εύκολα διαφάνειες βασισμένες στις αναρτήσεις σας στο WordPress.

en: Add Custom HTML slides
el: Προσθέστε διαφάνειες Custom HTML

en: Design slides using images, HTML and CSS
el: Σχεδιάστε διαφάνειες χρησιμοποιώντας εικόνες, HTML και CSS

en: Add Background Color slides
el: Προσθήκη διαφανειών Χρώματος Φόντου

en: Create slides using a solid or gradient background color and text.
el: Δημιουργήστε διαφάνειες χρησιμοποιώντας ένα συμπαγές ή γραμμικό χρώμα φόντου και κείμενο.

en: Add Post Images slides
el: Προσθέστε διαφάνειες εικόνων δημοσιεύσεων

en: Extract images from the current post and displays them as slides.
el: Εξάγετε εικόνες από την τρέχουσα δημοσίευση και τις εμφανίζετε ως διαφάνειες.

en: Add custom CSS
el: Προσθέστε προσαρμοσμένο CSS

en: Customize your slideshows to fit with your website.
el: Προσαρμόστε τις διαφάνειές σας ώστε να ταιριάζουν με την ιστοσελίδα σας.

en: Schedule your slides
el: Προγραμματίστε τις διαφάνειές σας

en: Add a start/end date to individual slides.
el: Προσθέστε μια ημερομηνία έναρξης/λήξης σε μεμονωμένες διαφάνειες.

en: WooCommerce integrations
el: Ενσωματώσεις WooCommerce

en: Display your products as slides with support for product galleries.
el: Εμφανίστε τα προϊόντα σας ως διαφάνειες με υποστήριξη για γκαλερί προϊόντων.

en: Advanced Custom Fields integrations
el: Ενσωματώσεις Advanced Custom Fields

en: Display ACF image and gallery fields.
el: Εμφανίστε πεδία εικόνας και γκαλερί ACF.

en: The Events Calendar integrations
el: Ενσωματώσεις The Events Calendar

en: Display your events as slides.
el: Εμφανίστε τα γεγονότα σας ως διαφάνειες.

en: Repeating Slides support
el: Υποστήριξη επαναλαμβανόμενων διαφανειών

en: Repeat a slide multiple times.
el: Επαναλάβετε μια διαφάνεια πολλές φορές.

en: Premium support
el: Επαγγελματική υποστήριξη

en: Have your specific queries addressed directly by our experts.
el: Έχετε τις συγκεκριμένες ερωτήσεις σας να απευθύνονται άμεσα από τους ειδικούς μας.

en: Custom delay for this slide
el: Προσαρμοσμένη καθυστέρηση για αυτή τη διαφάνεια

en: Requires the Auto play setting to be enabled for this slideshow. When active on video slides, playback (by user or video autoplay) controls when the slideshow advances.
el: Απαιτεί να είναι ενεργοποιημένη η ρύθμιση αυτόματης αναπαραγωγής για αυτή τη διαφάνεια. Όταν είναι ενεργή σε διαφάνειες βίντεο, η αναπαραγωγή (από τον χρήστη ή αυτόματη αναπαραγωγή βίντεο) ελέγχει πότε προχωρά η παρουσίαση.

en: Repeat this slide
el: Επανάληψη αυτή η διαφάνεια

en: The slide is repeated after the specified number of original slides until the end of the slider. If multiple slides have this feature enabled, only the original (non-repeated) slides are considered when determining the positions of the repeated slides.
el: Η διαφάνεια επαναλαμβάνεται μετά τον καθορισμένο αριθμό από τις αρχικές διαφάνειες μέχρι το τέλος του slider. Αν πολλές διαφάνειες έχουν ενεργοποιημένο αυτό το χαρακτηριστικό, μόνο οι αρχικές (μη επαναλαμβανόμενες) διαφάνειες λαμβάνονται υπόψη κατά τον καθορισμό των θέσεων των επαναλαμβανόμενων διαφανειών.

en: Custom thumbnail
el: Προσαρμοσμένο thumbnail

en: When Navigation is Thumbnails or Filmstrip, select a thumbnail to replace the default one.
el: Όταν η πλοήγηση είναι thumbnails ή Filmstrip, επιλέξτε ένα thumbnail για να αντικαταστήσετε το προεπιλεγμένο.

en: Custom CSS classes
el: Προσαρμοσμένες κλάσεις CSS

en: Add custom CSS classes separated with empty spaces to slide li tag.
el: Προσθέστε προσαρμοσμένες κλάσεις CSS χωρισμένες με κενά διαστήματα στην ετικέτα li της διαφάνειας.

en: Crop Position
el: Θέση Περικοπής

en: Choose how images are cropped if they are too large for the slideshow. This works if "Smart Crop" is selected in the "Image Crop" settings.
el: Επιλέξτε πώς θα κοπούν οι εικόνες αν είναι πολύ μεγάλες για την παρουσίαση. Αυτό λειτουργεί αν έχει επιλεγεί το "Smart Crop" στις ρυθμίσεις "Κοπής Εικόνας".

en: Top Left
el: Επάνω Αριστερά

en: Top Center
el: Επάνω Κέντρο

en: Top Right
el: Επάνω Δεξιά

en: Center Left
el: Κέντρο Αριστερά

en: Center Center
el: Κέντρο Κέντρο

en: Center Right
el: Κέντρο Δεξιά

en: Bottom Left
el: Κάτω Αριστερά

en: Bottom Center
el: Κάτω Κέντρο

en: Bottom Right
el: Κάτω Δεξιά

en: Re-crop image
el: Επανακοπή εικόνας

en: Image Link URL
el: Διεύθυνση URL συνδέσμου εικόνας

en: When visitors click on your image slide, they will be taken to this URL. Alternatively, if your theme has a button, the link will be applied to the button.
el: Όταν οι επισκέπτες κάνουν κλικ στη διαφάνεια της εικόνας σας, θα μεταφερθούν σε αυτήν τη διεύθυνση URL. Εναλλακτικά, εάν το θέμα σας έχει κουμπί, ο σύνδεσμος θα εφαρμοστεί στο κουμπί.

en: New window
el: Νέο παράθυρο

en: Open link in a new window
el: Άνοιγμα συνδέσμου σε νέο παράθυρο

en: Image Link Alt Text
el: Alt text συνδέσμου εικόνας

en: This text is used by search engines and visitors using screen readers. Adding Alt text for links is highly recommended.
el: Αυτό το κείμενο χρησιμοποιείται από τις μηχανές αναζήτησης και τους επισκέπτες που χρησιμοποιούν αναγνώστες οθόνης. Η προσθήκη Alt text για τους συνδέσμους συνιστάται ανεπιφύλακτα.

en: Enter text here
el: Εισάγετε κείμενο εδώ

en: Hide slide on:
el: Απόκρυψη διαφάνειας σε:

en: When enabled this setting will hide the slide on screen widths equal to or greater than %spx
el: Όταν είναι ενεργοποιημένη, αυτή η ρύθμιση θα αποκρύψει τη διαφάνεια σε πλάτη οθόνης ίσα ή μεγαλύτερα από %spx

en: When enabled this setting will hide the slide on screen widths of %1$spx to %2$spx
el: Όταν είναι ενεργοποιημένη, αυτή η ρύθμιση θα αποκρύψει τη διαφάνεια σε πλάτη οθόνης από %1$spx έως %2$spx

en: Hide caption on:
el: Απόκρυψη λεζάντας σε:

en: When enabled this setting will hide the caption on screen widths equal to or greater than %spx
el: Όταν είναι ενεργοποιημένη, αυτή η ρύθμιση θα αποκρύψει τη λεζάντα σε πλάτη οθόνης ίσα ή μεγαλύτερα από %spx

en: When enabled this setting will hide the caption on screen widths of %1$spx to %2$spx
el: Όταν είναι ενεργοποιημένη, αυτή η ρύθμιση θα αποκρύψει τη λεζάντα σε πλάτη οθόνης από %1$spx έως %2$spx

en: Schedule this slide
el: Προγραμματισμός αυτής της διαφάνειας

en: %s time
el: %s ώρα

en: UTC%s timezone
el: Ζώνη ώρας UTC%s

en: %sUses your settings timezone%s
el: %sΧρησιμοποιεί τη ζώνη ώρας που έχετε ρυθμίσει%s

en: Current server time
el: Τρέχουσα ώρα διακομιστή

en: Image Title Text
el: Κείμενο Τίτλου Εικόνας

en: Visitors will see this text if they hover over your image slide. Adding Title text is useful but not required.
el: Οι επισκέπτες θα δουν αυτό το κείμενο αν τοποθετήσουν τον δείκτη του ποντικιού πάνω στην εικόνα σας. Η προσθήκη τίτλου είναι χρήσιμη αλλά δεν είναι υποχρεωτική.

en: Enable this to inherit the image title
el: Ενεργοποιήστε το για να κληρονομήσετε τον τίτλο της εικόνας

en: Use the image title
el: Χρησιμοποιήστε τον τίτλο της εικόνας

en: Image Alt Text
el: Εναλλακτικό Κείμενο Εικόνας

en: This text is used by search engines and visitors using screen readers. Adding Alt text is highly recommended.
el: Αυτό το κείμενο χρησιμοποιείται από τις μηχανές αναζήτησης και τους επισκέπτες που χρησιμοποιούν αναγνώστες οθόνης. Η προσθήκη εναλλακτικού κειμένου συνιστάται θερμά.

en: Enable this to inherit the image alt text
el: Ενεργοποιήστε το για να κληρονομήσετε το εναλλακτικό κείμενο της εικόνας

en: Use the image alt text
el: Χρησιμοποιήστε το εναλλακτικό κείμενο της εικόνας

en: Nature Site
el: Φυσικό Τοπίο

en: Travel Itinerary
el: Διαδρομή Ταξιδιού

en: City Guide
el: Οδηγός Πόλης

en: Black and White Photography
el: Μαύρη και Λευκή Φωτογραφία

en: Productivity Guide
el: Οδηγός Παραγωγικότητας

en: Real Estate Listings
el: Καταχωρίσεις Ακινήτων

en: Landscape Photography
el: Φωτογραφία Τοπίου

en: Client Logos
el: Λογότυπα Πελατών

en: Wildlife Photography
el: Φωτογραφία Άγριας Ζωής

en: Images
el: Εικόνες

en: Image Carousel
el: Καρουσέλ Εικόνας

en: Image Carousel with Captions
el: Καρουσέλ Εικόνας με Λεζάντες

en: Creative Process
el: Δημιουργική Διαδικασία

en: Architecture
el: Αρχιτεκτονική

en: Emerging Perspectives
el: Αναδυόμενες Προοπτικές

en: Sporting Spirit
el: Αθλητικό Πνεύμα

en: Marathon Journey
el: Ταξίδι Μαραθωνίου

en: Cars Display
el: Εμφάνιση Αυτοκινήτων

en: Watch Shop Hero
el: Ηρωίδα Καταστήματος Ρολόγια

en: Creative Agency Hero
el: Ηρωίδα Δημιουργικής Υπηρεσίας

en: Fashion Trends
el: Μόδες Μόδας

en: Entertainment YouTube Shorts Feed
el: Ψυχαγωγία YouTube Shorts Feed

en: Album Cover Showcase
el: Επίδειξη Εξωφύλλου Άλμπουμ

en: Business Presentation
el: Παρουσίαση Επιχείρησης

en: Books by Genre
el: Βιβλία ανά Γένος

en: Testimonials
el: Μαρτυρίες

en: Skincare Routine Guide
el: Οδηγός Ρουτίνας Περιποίησης Δέρματος

en: Indoor Plant Selection Guide
el: Οδηγός Επιλογής Εσωτερικών Φυτών

en: TikTok Vertical Videos
el: Vertical Videos TikTok

en: Daily Routine Videos
el: Βίντεο Καθημερινής Ρουτίνας

en: Coffee Brewing Guide
el: Οδηγός Παρασκευής Καφέ

en: Upcoming City Events
el: Επερχόμενες Εκδηλώσεις Πόλης

en: Product Categories
el: Κατηγορίες Προϊόντων

en: Recent WooCommerce Products
el: Πρόσφατα Προϊόντα WooCommerce

en: Latest News Posts
el: Τελευταίες Δημοσιεύσεις Ειδήσεων

en: Product Demo
el: Δημοσίευση προϊόντος

en: Trending Videos
el: Δημοφιλή βίντεο

en: Hotel Rooms
el: Δωμάτια ξενοδοχείου

en: Client Testimonials
el: Μαρτυρίες πελατών

en: Meet the Team
el: Γνωρίστε την ομάδα

en: Curated Videos
el: Επιλεγμένα βίντεο

en: Natural Skincare Presentation
el: Παρουσίαση φυσικής περιποίησης δέρματος

en: YouTube Shorts Carousel
el: Carousel YouTube Shorts

en: TikTok Carousel
el: Carousel TikTok

en: Layer Slides
el: Διαφάνειες Layer

en: WooCommerce Carousel
el: Carousel WooCommerce

en: Playful Pets
el: Παιχνιδιάρικα Κατοικίδια

en: Your settings might not be saving properly due to a configuration on your server. %s is currently set to %s, but we recommend a setting of 4000. Please see %s for more information. The php.ini file is being loaded from here: %s
el: Οι ρυθμίσεις σας ενδέχεται να μην αποθηκεύονται σωστά λόγω παραμετροποίησης στον διακομιστή σας. %s είναι ρυθμισμένο επί του παρόντος σε %s, αλλά προτείνουμε ρύθμιση 4000. Δείτε %s για περισσότερες πληροφορίες. Το αρχείο php.ini φορτώνεται από εδώ: %s

en: this article
el: αυτό το άρθρο

en: Warning:
el: Προειδοποίηση:

en: Title:
el: Τίτλος:

en: Select Slider:
el: Επιλογή Παρουσίασης (Slider):

en: No slideshows found
el: Δεν βρέθηκε καμία παρουσίαση

en: The requested image does not exist. Please try again.
el: Η ζητούμενη εικόνα δεν υπάρχει. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: The image was successfully updated.
el: Η εικόνα ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: There was an error updating the image. Please try again
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την ενημέρωση της εικόνας. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά

en: There was an error while updating the database. Please try again.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την ενημέρωση της βάσης δεδομένων. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: Trash slide
el: Διαφάνεια κάδου

en: Update slide image
el: Ενημέρωση εικόνας διαφάνειας

en: Duplicate slide
el: Διπλότυπη διαφάνεια

en: Hide slide
el: Απόκρυψη διαφάνειας

en: This isn't a valid image format. Please try again.
el: Αυτό δεν είναι έγκυρος τύπος εικόνας. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: Access denied
el: Πρόσβαση απαγορευμένη

en: Image Slide
el: Εικόνα Διαφάνειας (Slide)

en: Warning: The image data does not exist. Please re-upload the image.
el: Προειδοποίηση: Τα δεδομένα εικόνας δεν υπάρχουν. Παρακαλούμε, μεταφορτώστε ξανά την εικόνα.

en: General
el: Γενικά

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Device
el: Συσκευή

en: Crop
el: Περικοπή

en: Schedule
el: Προγραμματισμός

en: Advanced
el: Προηγμένες

en: View Slide Details
el: Προβολή λεπτομερειών διαφάνειας

en: Edit Slideshow
el: Επεξεργασία παρουσίασης διαφανειών

en: Play
el: Αναπαραγωγή

en: Pause
el: Παύση

en: MetaSlider Slideshow Pro is installed but is out of date. You may update it %shere%s. Learn more about this notice %shere%s
el: Το MetaSlider Pro είναι εγκατεστημένο αλλά είναι παλιό. Μπορείτε να το ενημερώσετε %shere%s. Μάθετε περισσότερα για αυτή την ειδοποίηση %shere%s

en: Settings & Help
el: Ρυθμίσεις & Βοήθεια

en: Upgrade to Pro
el: Αναβάθμιση σε Pro

en: Slideshow
el: Διαφάνεια

en: All Slideshows
el: Όλες οι Παρουσιάσεις Διαφανειών

en: Create Slideshow
el: Δημιουργία Παρουσίασης Διαφάνειας

en: Add to slideshow
el: Προσθήκη στην παρουσίαση διαφάνειας

en: Background Color
el: Χρώμα Φόντου

en: Image Folder
el: Φάκελος Εικόνας

en: Post Images
el: Εικόνες Δημοσίευσης

en: The slide was successfully restored
el: Η διαφάνεια αποκαταστάθηκε με επιτυχία

en: The attempt to restore the slide failed.
el: Η προσπάθεια αποκατάστασης της διαφάνειας απέτυχε.

en: The slide was successfully trashed
el: Η διαφάνεια μεταφέρθηκε με επιτυχία στα σκουπίδια

en: The slide was permanently deleted
el: Η διαφάνεια διαγράφηκε μόνιμα

en: Please consider moving your slides to <b>FlexSlider</b>. We're adding all new MetaSlider Slideshow features to this option. <a href="%s">Find out more</a>.
el: Παρακαλούμε εξετάστε το ενδεχόμενο να μετακινήσετε τις διαφάνειές σας στο <b>FlexSlider</b>. Προσθέτουμε όλες τις νέες δυνατότητες του MetaSlider σε αυτή την επιλογή. <a href="%s">Μάθετε περισσότερα</a>.

en: Slide permanently deleted.
el: Η διαφάνεια διαγράφηκε μόνιμα.

en: Slide restored.
el: Η διαφάνεια αποκαταστάθηκε.

en: Toggle slide reorder panel
el: Εναλλαγή πλάνου αναδιάταξης διαφανειών

en: You are viewing slides that have been trashed, which will be automatically deleted in %s days.
el: Βλέπετε διαφάνειες που έχουν μεταφερθεί στα σκουπίδια, οι οποίες θα διαγραφούν αυτόματα σε %s ημέρες.

en: Move slideshow to trash
el: Μετακίνηση της παρουσίασης διαφάνειας στα σκουπίδια

en: Add slideshow
el: Προσθήκη παρουσίασης διαφάνειας

en: Choose slideshow
el: Επιλογή παρουσίασης

en: Insert slideshow
el: Εισαγωγή παρουσίασης

en: Create slides by adding text, videos and more to your images
el: Δημιουργήστε διαφάνειες προσθέτοντας κείμενο, βίντεο και άλλα στις εικόνες σας

en: With Layer slides, you can create beautiful, stylish layers of different elements.
el: Με τις διαφάνειες Layer, μπορείτε να δημιουργήσετε όμορφα, κομψά επίπεδα διαφορετικών στοιχείων.

en: You start with an image and then can add text, video, colors, animations, more images, and even shortcodes.
el: Αρχίζετε με μια εικόνα και στη συνέχεια μπορείτε να προσθέσετε κείμενο, βίντεο, χρώματα, animations, περισσότερες εικόνες, και ακόμη και shortcodes.

en: Create slideshows with your Vimeo videos
el: Δημιουργήστε παρουσιάσεις διαφανειών με τα βίντεο σας από το Vimeo

en: With Vimeo slides, you can build beautiful slideshows with your Vimeo videos.
el: Με τις διαφάνειες Vimeo, μπορείτε να δημιουργήσετε όμορφες παρουσιάσεις διαφανειών με τα βίντεο σας από το Vimeo.

en: Vimeo slides will display your videos with auto play, mute, the ability to hide controls, and much more.
el: Οι διαφάνειες Vimeo θα εμφανίζουν τα βίντεό σας με αυτόματη αναπαραγωγή, σίγαση, τη δυνατότητα απόκρυψης ελέγχων και πολλά άλλα.

en: Create slideshows with your YouTube videos
el: Δημιουργήστε παρουσιάσεις διαφανειών με τα βίντεο σας από το YouTube

en: With YouTube slides, you can build beautiful slideshows with your YouTube videos.
el: Με τις διαφάνειες YouTube, μπορείτε να δημιουργήσετε όμορφες παρουσιάσεις διαφανειών με τα βίντεο σας από το YouTube.

en: YouTube slides will display your videos with auto play, mute, lazy load, the ability to hide controls, and much more.
el: Οι διαφάνειες YouTube θα εμφανίζουν τα βίντεό σας με αυτόματη αναπαραγωγή, σίγαση, lazy load, τη δυνατότητα απόκρυψης ελέγχων και πολλά άλλα.

en: Create slideshows with your posts
el: Δημιουργήστε παρουσιάσεις διαφανειών με τις αναρτήσεις σας

en: With Post Feed slides, you can build slideshows with your latest posts, events, or WooCommerce products.
el: Με τις διαφάνειες Post Feed, μπορείτε να δημιουργήσετε παρουσιάσεις διαφανειών με τις τελευταίες αναρτήσεις, εκδηλώσεις ή προϊόντα WooCommerce.

en: Post Feed slides will automatically display your posts with images, text, custom fields, and much more.
el: Οι διαφάνειες Post Feed θα εμφανίζουν αυτόματα τις αναρτήσεις σας με εικόνες, κείμενο, προσαρμοσμένα πεδία και πολλά άλλα.

en: Create slideshows with images stored outside of WordPress
el: Δημιουργήστε παρουσιάσεις διαφανειών με εικόνες αποθηκευμένες εκτός του WordPress

en: With External URL slides, you can load images directly from non-WordPress sources such as CDNs or image hosts.
el: Με τις διαφάνειες External URL, μπορείτε να φορτώσετε εικόνες απευθείας από πηγές μη WordPress όπως CDNs ή φιλοξενούμενες εικόνες.

en: Create slideshows with videos in your media library
el: Δημιουργήστε παρουσιάσεις διαφανειών με βίντεο στη βιβλιοθήκη πολυμέσων σας

en: With Local Video slides, you can build beautiful slideshows with videos in your WordPress media library.
el: Με τις διαφάνειες Local Video, μπορείτε να δημιουργήσετε όμορφες παρουσιάσεις διαφανειών με βίντεο στη βιβλιοθήκη πολυμέσων WordPress.

en: Local Video slides will display your MP4, WebM, and MOV videos with cover images, auto play, mute, lazy load, the ability to hide controls, and much more.
el: Οι τοπικές διαφάνειες βίντεο θα εμφανίζουν τα βίντεο MP4, WebM και MOV σας με εικόνες κάλυψης, αυτόματη αναπαραγωγή, σίγαση, καθυστέρηση φόρτωσης, τη δυνατότητα απόκρυψης των ελέγχων και πολλά άλλα.

en: Create slideshows with videos stored outside of WordPress
el: Δημιουργήστε παρουσιάσεις διαφανειών με βίντεο που είναι αποθηκευμένα εκτός του WordPress

en: With External Video slides, you can add videos directly from non-WordPress sources.
el: Με τις εξωτερικές διαφάνειες βίντεο, μπορείτε να προσθέσετε βίντεο απευθείας από πηγές που δεν είναι WordPress.

en: External Video Slides will display your MP4, WebM, and MOV videos. Features include text captions, cover images, auto play, mute, lazy load, the ability to hide controls, and much more.
el: Οι εξωτερικές διαφάνειες βίντεο θα εμφανίζουν τα βίντεο MP4, WebM και MOV σας. Τα χαρακτηριστικά περιλαμβάνουν κείμενα, εικόνες κάλυψης, αυτόματη αναπαραγωγή, σίγαση, καθυστέρηση φόρτωσης, τη δυνατότητα απόκρυψης των ελέγχων και πολλά άλλα.

en: Create slideshows with custom HTML
el: Δημιουργήστε παρουσιάσεις διαφανειών με προσαρμοσμένο HTML

en: With Custom HTML slides, you can design slides using images, HTML and CSS. This gives you complete control over the layout and styling.
el: Με τις προσαρμοσμένες διαφάνειες HTML, μπορείτε να σχεδιάσετε διαφάνειες χρησιμοποιώντας εικόνες, HTML και CSS. Αυτό σας δίνει πλήρη έλεγχο πάνω στην διάταξη και το στυλ.

en: Create slides with background colors and text
el: Δημιουργήστε διαφάνειες με χρώματα φόντου και κείμενο

en: With Background Color slides, you can create slides using a solid or gradient background color. Perfect for text-only slides, calls to action or quick banners.
el: Με τις διαφάνειες Χρώματος Φόντου, μπορείτε να δημιουργήσετε διαφάνειες χρησιμοποιώντας ένα συμπαγές ή γραμμικό χρώμα φόντου. Ιδανικό για διαφάνειες μόνο με κείμενο, κλήσεις σε δράση ή γρήγορες διαφημίσεις.

en: Create slideshows with Tiktok Videos
el: Δημιουργήστε παρουσιάσεις διαφανειών με βίντεο TikTok

en: A TikTok Slide will display a video in your slideshow directly from TikTok.com.
el: Μια διαφάνεια TikTok θα εμφανίσει ένα βίντεο στην παρουσίαση διαφανειών σας απευθείας από το TikTok.com.

en: Create slideshows with images from a folder
el: Δημιουργήστε παρουσιάσεις διαφανειών με εικόνες από φάκελο

en: The Image Folder slide type extracts images from a specified folder and displays them as slides.
el: Ο τύπος διαφάνειας Εικόνας Φακέλου εξάγει εικόνες από έναν καθορισμένο φάκελο και τις εμφανίζει ως διαφάνειες.

en: This slide type displays images from folders in your WordPress Media Library.
el: Αυτός ο τύπος διαφάνειας εμφανίζει εικόνες από φακέλους στη Βιβλιοθήκη Πολυμέσων του WordPress σας.

en: Create slideshows with Post Images
el: Δημιουργήστε παρουσιάσεις διαφανειών με Εικόνες Αναρτήσεων

en: The Post Images slide type extracts images from the current post and displays them as slides.
el: Ο τύπος διαφάνειας Εικόνες Αναρτήσεων εξάγει εικόνες από την τρέχουσα ανάρτηση και τις εμφανίζει ως διαφάνειες.

en: This slide type supports featured images, post content images, WooCommerce galleries, Advanced Custom Fields images and galleries.
el: Αυτός ο τύπος διαφάνειας υποστηρίζει εικόνες παρουσίασης, εικόνες περιεχομένου αναρτήσεων, γκαλερί WooCommerce, εικόνες και γκαλερί Advanced Custom Fields.

en: Create slideshows with your WooCommerce products
el: Δημιουργήστε παρουσιάσεις διαφανειών με τα προϊόντα WooCommerce σας

en: With WooCommerce slides, you can build slideshows with your WooCommerce products.
el: Με τις διαφάνειες WooCommerce, μπορείτε να δημιουργήσετε παρουσιάσεις διαφανειών με τα προϊόντα WooCommerce σας.

en: WooCommerce slides will automatically display your products with images, text, custom fields, and much more.
el: Οι διαφάνειες WooCommerce θα εμφανίζουν αυτόματα τα προϊόντα σας με εικόνες, κείμενο, προσαρμοσμένα πεδία και πολλά άλλα.

en: Premium Support
el: Επαγγελματική υποστήριξη

en: Support
el: Yποστήριξη

en: Documentation
el: Τεκμηρίωση

en: Leave a review
el: Αφήστε μια κριτική

en: Uploading...
el: Ανέβασμα...

en: Upload Complete
el: Ολοκλήρωση Ανέβασμα

en: Import file is missing
el: Το αρχείο εισαγωγής λείπει

en: You attempted to edit a slideshow that does not exist. Perhaps it was moved to trash?
el: Προσπαθήσατε να επεξεργαστείτε μια παρουσίαση που δεν υπάρχει. Ίσως να μεταφέρθηκε στον κάδο απορριμμάτων;

en: Background
el: Φόντο

en: Default
el: Προκαθορισμένη τιμή

en: Hover
el: Επικάλυψη

en: Icon Colors
el: Χρώματα Εικονιδίων

en: Icon Size
el: Μέγεθος Εικονιδίου

en: Border Color
el: Χρώμα Περιγράμματος

en: Border Width
el: Πλάτος Περιγράμματος

en: Border Style
el: Στυλ Περιγράμματος

en: Solid
el: Συμπαγές

en: Dotted
el: Κηλίδες

en: Dashed
el: Διακεκομμένο

en: Distance from Navigation
el: Απόσταση από την Πλοήγηση

en: Border Radius
el: Ακτίνα Περιγράμματος

en: Opacity (default)
el: Διαφάνεια (προεπιλογή)

en: Opacity (hover)
el: Αδιαφάνεια (hover)

en: Focus Outline Color
el: Χρώμα Περιγράμματος Εστίασης

en: Use a high-contrast color. The outline color shows as a ring around the arrows when navigated to via keyboard. This improves accessibility for the arrows.
el: Χρησιμοποιήστε ένα χρώμα υψηλής αντίθεσης. Το χρώμα περιγράμματος εμφανίζεται ως δαχτυλίδι γύρω από τα βέλη όταν πλοηγείστε σε αυτά μέσω πληκτρολογίου. Αυτό βελτιώνει την προσβασιμότητα για τα βέλη.

en: Focus Outline Width
el: Πλάτος Περιγράμματος Εστίασης

en: The width of the outline shown around an arrow when it receives focus, for accessibility.
el: Το πλάτος του περιγράμματος που εμφανίζεται γύρω από ένα βέλος όταν εστιάζεται, για προσβασιμότητα.

en: Focus Outline Offset
el: Offset Περιγράμματος Εστίασης

en: The distance between the outline and the arrow when it receives focus, for accessibility.
el: Η απόσταση μεταξύ του περιγράμματος και του βέλους όταν εστιάζεται, για προσβασιμότητα.

en: Active
el: Ενεργό

en: Numbers Underline Color
el: Χρώμα Υπογράμμισης Αριθμών

en: Numbers Color
el: Χρώμα Αριθμών

en: Numbers Size
el: Μέγεθος Αριθμών

en: Numbers Line Height
el: Ύψος Γραμμής Αριθμών

en: Distance Between Numbers
el: Απόσταση Μεταξύ Αριθμών

en: Colors
el: Χρώματα

en: Text
el: Κείμενο

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: Font Size
el: Μέγεθος Γραμματοσειράς

en: The Font Size uses em units. The display is relative to your theme's CSS so the preview be different from the frontend display.
el: Το Μέγεθος Γραμματοσειράς χρησιμοποιεί μονάδες em. Η εμφάνιση είναι σχετική με το CSS του θέματος σας, οπότε η προεπισκόπηση μπορεί να διαφέρει από την εμφάνιση στο frontend.

en: Line Height
el: Ύψος Γραμμής

en: The Line Height uses em units. The display is relative to your theme's CSS so the preview be different from the frontend display.
el: Το Ύψος Γραμμής χρησιμοποιεί μονάδες em. Η εμφάνιση είναι σχετική με το CSS του θέματος σας, οπότε η προεπισκόπηση μπορεί να διαφέρει από την εμφάνιση στο frontend.

en: Text Align
el: Στοίχιση Κειμένου

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Center
el: Κέντρο

en: Vertical Position
el: Κατακόρυφη Θέση

en: Top
el: Επάνω

en: Bottom
el: Κάτω

en: Vertical Position Offset
el: Απόκλιση Κατακόρυφης Θέσης

en: Based on "Position".
el: Βασισμένο στο "Θέση".

en: Horizontal Position
el: Οριζόντια Θέση

en: Horizontal Position Offset
el: Απόκλιση Οριζόντιας Θέσης

en: Based on "Horizontal Position".
el: Βασισμένο στην "Οριζόντια Θέση".

en: Distance from Edge
el: Απόσταση από την Άκρη

en: Alignment
el: Ευθυγράμμιση

en: Dots Border Radius
el: Ακτίνα Περιγράμματος Τελίτσας

en: Dots Width
el: Πλάτος Τελίτσας

en: Dots Height
el: Ύψος Τελίτσας

en: Distance Between Dots
el: Απόσταση Μεταξύ Τελιτσών

en: Number Underline Width
el: Πλάτος Υπογράμμισης Αριθμών

en: Numbers Underline Style
el: Στυλ Υπογράμμισης Αριθμών

en: Numbers
el: Αριθμοί

en: Number Size
el: Μέγεθος Αριθμού

en: Number Line Height
el: Ύψος Γραμμής Αριθμού

en: The Font Size uses rem units. The display is relative to your theme's CSS so the preview be different from the frontend display.
el: Το Μέγεθος Γραμματοσειράς χρησιμοποιεί μονάδες rem. Η εμφάνιση είναι σχετική με το CSS του θέματος σας, οπότε η προεπισκόπηση μπορεί να διαφέρει από την εμφάνιση στο frontend.

en: The Line Height uses rem units. The display is relative to your theme's CSS so the preview be different from the frontend display.
el: Το Ύψος Γραμμής χρησιμοποιεί μονάδες rem. Η εμφάνιση είναι σχετική με το CSS του θέματος σας, οπότε η προεπισκόπηση μπορεί να διαφέρει από την εμφάνιση στο frontend.

en: Dots Border Width
el: Πλάτος Περιγράμματος Τελίτσας

en: Position
el: Θέση

en: Visible in active and hover navigation dot
el: Ορατό σε ενεργό και αιωρούμενο σημείο πλοήγησης

en: Dots Border Style
el: Στυλ Περιγράμματος Τελίτσας

en: This background color is used when a slide does not fill the whole width and height of the slide area.
el: Αυτό το χρώμα φόντου χρησιμοποιείται όταν μια διαφάνεια δεν καλύπτει όλο το πλάτος και το ύψος της περιοχής διαφάνειας.

en: Based on "Vertical Position".
el: Βασισμένο στο "Κατακόρυφη Θέση".

en: Distance from Center
el: Απόσταση από το Κέντρο

en: Bitono is a minimalist theme with a 2-color scheme. Recommended for Image, External Image and Post feed slides.
el: Το Bitono είναι ένα μινιμαλιστικό θέμα με διχρωμία. Συνιστάται για διαφάνειες Εικόνας, Εξωτερικής Εικόνας και Ροής Δημοσιεύσεων.

en: Clarity is focused on accessibility. It has easy-to-read fonts, and a straightforward, distraction-free interface.
el: Το Clarity επικεντρώνεται στην προσβασιμότητα. Έχει εύκολα αναγνώσιμες γραμματοσειρές και μία απλή, χωρίς περισπασμούς διεπαφή.

en: Databold is a modern, business theme with lots of room for your captions. Databold is recommended for Image, External Image, and Post Feed slides.
el: Το Databold είναι ένα σύγχρονο, επιχειρηματικό θέμα με αρκετό χώρο για τις λεζάντες σας. Το Databold συνιστάται για διαφάνειες Εικόνας, Εξωτερικής Εικόνας και Ροής Δημοσιεύσεων.

en: Draxler is a stylish theme that places the navigation arrows in the top-right corner. There's also plenty of room for your captions.
el: Το Draxler είναι ένα κομψό θέμα που τοποθετεί τα βελάκια πλοήγησης στην επάνω δεξιά γωνία. Υπάρχει επίσης αρκετός χώρος για τις λεζάντες σας.

en: Featuring a built-in button with custom link, Nexus seamlessly integrates key points and interactive elements, making your presentation both engaging and navigable.
el: Με ένα ενσωματωμένο κουμπί με προσαρμοσμένο σύνδεσμο, το Nexus ενσωματώνει ομαλά τα βασικά σημεία και τα διαδραστικά στοιχεία, κάνοντάς την παρουσίασή σας τόσο ελκυστική όσο και ευκολοδιάβαστη.

en: A standard slideshow layout with a modern design and large, clear arrows.
el: Μια τυπική διάταξη παρουσίασης με σύγχρονο σχέδιο και μεγάλα, καθαρά βελάκια.

en: A clean, subtle theme that features block arrows and bold design.
el: Ένα καθαρό, διακριτικό θέμα που διαθέτει μπλοκ βελάκια και έντονο σχέδιο.

en: A fun, circular design to brighten up your site. This theme works well with dark images
el: Ένας διασκεδαστικός, κυκλικός σχεδιασμός για να φωτίσει την ιστοσελίδα σας. Αυτό το θέμα λειτουργεί καλά με σκούρες εικόνες

en: A smart, contemporary design that is built to blend seamlessly into any theme.
el: Ένας έξυπνος, σύγχρονος σχεδιασμός που έχει σχεδιαστεί για να ενσωματώνεται ομαλά σε οποιοδήποτε θέμα.

en: This theme places the controls vertically for a unique look.
el: Αυτό το θέμα τοποθετεί τους ελέγχους κατακόρυφα για μια μοναδική εμφάνιση.

en: A futuristic and linear design that has a unique, horizontal navigation.
el: Ένας φουτουριστικός και γραμμικός σχεδιασμός που έχει μοναδική, οριζόντια πλοήγηση.

en: This lightweight design uses numbers for the navigation. The navigation, caption, and arrows are share the same line.
el: Αυτός ο ελαφρύς σχεδιασμός χρησιμοποιεί αριθμούς για την πλοήγηση. Η πλοήγηση, η λεζάντα και τα βελάκια μοιράζονται την ίδια γραμμή.

en: This theme has a special additional functionality that uses image titles as the slide navigation.
el: Αυτό το θέμα έχει μια ειδική επιπλέον λειτουργία που χρησιμοποιεί τους τίτλους εικόνας ως πλοήγηση διαφάνειας.

en: If you would like to use the image titles as the navigation, you can do so by editing the image title in the media library or manually on the slide (SEO tab).
el: Αν θέλετε να χρησιμοποιήσετε τους τίτλους εικόνας ως πλοήγηση, μπορείτε να το κάνετε αυτό επεξεργαζόμενοι τον τίτλο εικόνας στη βιβλιοθήκη πολυμέσων ή χειροκίνητα στη διαφάνεια (καρτέλα SEO).

en: This theme has a unique design that gives it a sophisticated look.
el: Αυτό το θέμα έχει έναν μοναδικό σχεδιασμό που του δίνει μια κομψή εμφάνιση.

en: A bold and clear design that works well on a darker images.
el: Ένας τολμηρός και καθαρός σχεδιασμός που λειτουργεί καλά σε σκούρες εικόνες.

en: A minimalist theme that gets out of the way so you can showcasing your beautiful pictures. Best used with Image Slides.
el: Ένα μινιμαλιστικό θέμα που απομακρύνεται από την οθόνη, ώστε να μπορείτε να προβάλετε τις όμορφες εικόνες σας. Καλύτερα χρησιμοποιείται με διαφάνειες εικόνας.

en: Cascade is a minimalist theme ideal for vertical sliding.
el: Το Cascade είναι ένα μινιμαλιστικό θέμα ιδανικό για κατακόρυφη κύλιση.

en: The Nivo Light theme included here for legacy purposes. Note: only works with Nivo Slider
el: Το θέμα Nivo Light περιλαμβάνεται εδώ για κληρονομικούς σκοπούς. Σημείωση: λειτουργεί μόνο με το Nivo Slider

en: The Nivo Bar theme included here for legacy purposes. Note: only works with Nivo Slider
el: Το θέμα Nivo Bar περιλαμβάνεται εδώ για κληρονομικούς σκοπούς. Σημείωση: λειτουργεί μόνο με το Nivo Slider

en: The Nivo Dark theme included here for legacy purposes. Note: only works with Nivo Slider
el: Το θέμα Nivo Dark περιλαμβάνεται εδώ για κληρονομικούς σκοπούς. Σημείωση: λειτουργεί μόνο με το Nivo Slider

en: minimalist
el: μινιμαλιστικός

en: 2 columns
el: 2 στήλες

en: A 2 columns minimalistic theme to split your images and captions.
el: Ένα μινιμαλιστικό θέμα 2 στηλών για να χωρίσετε τις εικόνες και τις λεζάντες σας.

en: Image, External URL and Post Feed slides are displayed in 2 columns, while the others slide types are displayed in 1 column.
el: Διαφάνειες εικόνας, εξωτερικών URL και ροής αναρτήσεων εμφανίζονται σε 2 στήλες, ενώ οι άλλοι τύποι διαφανειών εμφανίζονται σε 1 στήλη.

en: videos
el: βίντεο

en: vertical
el: κατακόρυφος

en: A theme to showcase vertical images and videos.
el: Ένα θέμα για να προβάλετε κατακόρυφες εικόνες και βίντεο.

en: Ideal for Images, Post Feed slides, YouTube and Vimeo vertical videos.
el: Ιδανικό για εικόνες, διαφάνειες ροής αναρτήσεων, κατακόρυφα βίντεο YouTube και Vimeo.

en: A dynamic slideshow theme that emphasizes the active slide by scaling it larger than the surrounding slides, creating a hero-like focal point that draws the viewer's attention.
el: Ένα δυναμικό θέμα διαφάνειας που τονίζει τη δραστήρια διαφάνεια με το να την κλιμακώνει μεγαλύτερη από τις γύρω διαφάνειες, δημιουργώντας ένα σημείο εστίασης που προσελκύει την προσοχή του θεατή.

en: It should be used with 100% Width and Carousel Mode disabled, Transition Effect set to Slide and Center Align enabled. Currently works on all slide types except External Image and Tiktok Videos.
el: Πρέπει να χρησιμοποιείται με πλάτος 100% και την επιλογή Carousel Mode απενεργοποιημένη, με το εφέ μετάβασης ρυθμισμένο σε Slide και το Center Align ενεργοποιημένο. Αυτή τη στιγμή λειτουργεί σε όλους τους τύπους διαφανειών εκτός από εξωτερικές εικόνες και βίντεο Tiktok.

en: A slideshow theme that unveils captions on hover, adding a dynamic touch to portfolios and showcases.
el: Ένα θέμα διαφάνειας που αποκαλύπτει τις λεζάντες όταν περνάτε το ποντίκι, προσθέτοντας μια δυναμική αίσθηση σε πορτοφόλια και εκθέσεις.

en: Best used on slideshows with captions.
el: Καλύτερα να χρησιμοποιείται σε διαφάνειες με λεζάντες.

en: A modern slideshow theme with captions positioned at the top, showcasing features with sleek elegance.
el: Ένα σύγχρονο θέμα διαφάνειας με λεζάντες τοποθετημένες στην κορυφή, προβάλλοντας χαρακτηριστικά με κομψή ευχάριστη.

en: When using this theme with Carousel Mode, adjust the Carousel Margin setting to create space between the slides.
el: Όταν χρησιμοποιείτε αυτό το θέμα με την επιλογή Carousel Mode, ρυθμίστε την επιλογή Carousel Margin για να δημιουργήσετε χώρο μεταξύ των διαφανειών.

en: A dynamic slideshow theme that emphasizes the active slide by using grayscale and opacity for the surrounding slides, creating a focal point that draws the viewer's attention.
el: Ένα δυναμικό θέμα διαφάνειας που τονίζει τη δραστήρια διαφάνεια χρησιμοποιώντας κλίμακα του γκρίζου και διαφάνεια για τις γύρω διαφάνειες, δημιουργώντας ένα σημείο εστίασης που προσελκύει την προσοχή του θεατή.

en: A dynamic slideshow theme to display testimonials that emphasizes the active slide by using grayscale for the surrounding slides, creating a focal point that draws the viewer's attention.
el: Ένα δυναμικό θέμα παρουσίασης για να εμφανίζει μαρτυρίες που τονίζει την ενεργή διαφάνεια χρησιμοποιώντας γκρίζα κλίμακα για τις γύρω διαφάνειες, δημιουργώντας ένα εστιακό σημείο που τραβά την προσοχή του θεατή.

en: Best used with Image slides. It should also be used with Hidden Arrows, Carousel Mode disabled, Transition Effect set to Slide, Smart Crop enabled and Crop Source set to "Custom width/height".
el: Καλύτερα χρησιμοποιείται με διαφάνειες εικόνας. Πρέπει επίσης να χρησιμοποιείται με Κρυφά Βέλη, απενεργοποιημένη λειτουργία Carousel, Εφέ Μετάβασης ρυθμισμένο σε Διαφάνεια, ενεργοποιημένο Smart Crop και η Πηγή Crop ρυθμισμένη σε "Προσαρμοσμένο πλάτος/ύψος".

en: Image, External Image, Post Feed, Local Video and External Video slides are displayed in 2 columns, while the other slide types are displayed in 1 column.
el: Διαφάνειες Εικόνας, Εξωτερικής Εικόνας, Ροής Δημοσίευσης, Τοπικού Βίντεο και Εξωτερικού Βίντεο εμφανίζονται σε 2 στήλες, ενώ οι άλλοι τύποι διαφάνειας εμφανίζονται σε 1 στήλη.

en: A 2 rows modern theme to split your images and captions ideal for WooCommerce products.
el: Ένα σύγχρονο θέμα 2 σειρών για να χωρίζει τις εικόνες και τις λεζάντες σας, ιδανικό για προϊόντα WooCommerce.

en: A stylish theme ideal for WooCommerce products.
el: Ένα κομψό θέμα ιδανικό για προϊόντα WooCommerce.

en: A modern theme with a clean design to display your captions below the slides.
el: Ένα σύγχρονο θέμα με καθαρό σχέδιο για να εμφανίζει τις λεζάντες σας κάτω από τις διαφάνειες.

en: Captions from Image, External Image, Local Video, External video, YouTube and Vimeo slides are displayed below the slideshow.
el: Λεζάντες από διαφάνειες Εικόνας, Εξωτερικής Εικόνας, Τοπικού Βίντεο, Εξωτερικού Βίντεο, YouTube και Vimeo εμφανίζονται κάτω από την παρουσίαση.

en: To add a button to the Nexus theme, enter the URL and the button text into the "Link" tab.
el: Για να προσθέσετε ένα κουμπί στο θέμα Nexus, εισάγετε το URL και το κείμενο του κουμπιού στην καρτέλα "Σύνδεσμος".

en: Button
el: Κουμπί

en: Click Here
el: Κάντε κλικ εδώ

en: Border
el: Περίγραμμα

en: Text and Numbers
el: Κείμενο και Αριθμοί

en: Color
el: Χρώμα

en: Font Size for Active Number
el: Μέγεθος γραμματοσειράς για τον Ενεργό Αριθμό

en: Line Height for Active Number
el: Ύψος γραμμής για τον Ενεργό Αριθμό

en: Font Size for Count Number
el: Μέγεθος γραμματοσειράς για τον Αριθμό Καταμέτρησης

en: Line Height for Count Number
el: Ύψος γραμμής για τον Αριθμό Καταμέτρησης

en: Previous Slide
el: Προηγούμενη Διαφάνεια

en: Next Slide
el: Επόμενη Διαφάνεια

en: Preparing 1 slide...
el: Ετοιμασία 1 διαφάνειας...

en: 1 slide added successfully
el: Η 1 διαφάνεια προστέθηκε με επιτυχία

en: Slide Types
el: Τύποι διαφανειών

en: Opening add slide UI...
el: Ανοίγει το UI προσθήκης διαφάνειας...

en: Closing add slide UI...
el: Κλείνει το UI προσθήκης διαφάνειας...

en: Updating slide...
el: Ενημέρωση διαφάνειας...

en: Slide updated successfully
el: Η διαφάνεια ενημερώθηκε με επιτυχία

en: Stop on first slide after looping
el: Σταμάτημα στην πρώτη διαφάνεια μετά την επανάληψη

en: Unsplash Library
el: Βιβλιοθήκη Unsplash

en: Crop position saved and image cropped
el: Η θέση κοπής αποθηκεύτηκε και η εικόνα κόπηκε

en: There was an error when saving crop position or cropping the image
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την αποθήκευση της θέσης κοπής ή κατά την κοπή της εικόνας

en: Device options are enabled for this slide. Adjust using the Device tab.
el: Οι επιλογές συσκευής είναι ενεργοποιημένες για αυτή τη διαφάνεια. Ρυθμίστε χρησιμοποιώντας την καρτέλα Συσκευής.

en: CSS Manager notice opened
el: Ειδοποίηση Διαχειριστή CSS ανοιγμένη

en: CSS Manager notice closed
el: Ειδοποίηση Διαχειριστή CSS κλεισμένη

en: CSS Manager
el: Διαχειριστής CSS

en: Easily add custom CSS to your slideshows to create the perfect design for your sites.
el: Προσθέστε εύκολα προσαρμοσμένο CSS στις παρουσιάσεις σας για να δημιουργήσετε τον τέλειο σχεδιασμό για τους ιστότοπούς σας.

en: Built-in text editor full of features.
el: Ενσωματωμένος επεξεργαστής κειμένου γεμάτος δυνατότητες.

en: Loads only on the front-end where needed.
el: Φορτώνει μόνο στην εμπρόσθια όψη όπου απαιτείται.

en: Includes recipes to solve common scenarios.
el: Περιλαμβάνει συνταγές για την επίλυση κοινών σεναρίων.

en: Analytics notice opened
el: Ειδοποίηση Analytics ανοιγμένη

en: Analytics notice closed
el: Ειδοποίηση Analytics κλεισμένη

en: We'd also like to send you infrequent emails with important security and feature updates. See our %s for more details.
el: Θα θέλαμε επίσης να σας στείλουμε σπάνια emails με σημαντικές ενημερώσεις ασφαλείας και δυνατοτήτων. Δείτε την %s μας για περισσότερες λεπτομέρειες.

en: privacy policy
el: πολιτική απορρήτου

en: Thanks for using MetaSlider Slideshow
el: Ευχαριστούμε που χρησιμοποιείτε το MetaSlider Slideshow

en: We are currently building the next version of MetaSlider Slideshow. Can you help us out by sharing non-sensitive diagnostic information?
el: Αυτή τη στιγμή κατασκευάζουμε την επόμενη έκδοση του MetaSlider Slideshow. Μπορείτε να μας βοηθήσετε μοιράζοντας μη ευαίσθητες διαγνωστικές πληροφορίες;

en: Agree and continue
el: Συμφωνώ και συνεχίζω

en: No thanks
el: Όχι, ευχαριστώ

en: Gallery convert notice opened
el: Ειδοποίηση μετατροπής γκαλερί ανοιγμένη

en: Gallery convert notice closed
el: Η ειδοποίηση μετατροπής γκαλερί έκλεισε

en: Duplicating...
el: Αντιγραφή...

en: To edit this slide, click "Restore" and then "Return to Published Slides"
el: Για να επεξεργαστείτε αυτή τη διαφάνεια, κάντε κλικ στο "Επαναφορά" και στη συνέχεια στο "Επιστροφή σε Δημοσιευμένες Διαφάνειες"

en: MetaSlider Slideshow dashboard loaded
el: Το ταμπλό MetaSlider Slideshow φορτώθηκε

en: Saving...
el: Αποθήκευση...

en: Saving %s slides. This may take a few moments.
el: Αποθήκευση %s διαφανειών. Αυτό μπορεί να διαρκέσει λίγα λεπτά.

en: Saving %s slides.
el: Αποθήκευση %s διαφανειών.

en: Slideshow saved
el: Η διαφάνεια αποθηκεύτηκε

en: Duplicated successfully. Reloading...
el: Αντιγράφηκε επιτυχώς. Αναφορτώνοντας...

en: Settings saved
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν

en: Still working... %s slides remaining...
el: Ακόμα σε διαδικασία... %s διαφάνειες απομένουν...

en: Tour cancelled successfully
el: Η ξενάγηση ακυρώθηκε επιτυχώς

en: Tour cancelled unsuccessfully
el: Η ξενάγηση ακυρώθηκε ανεπιτυχώς

en: Are you sure?
el: Είστε σίγουροι;

en: This slideshow will be moved to the "Trash" area.
el: Αυτή η διαφάνεια θα μετακινηθεί στην περιοχή "Κάδος".

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: Invalid nonce token
el: Μη έγκυρο token nonce

en: OK
el: Εντάξει

en: Unable to proceed due to invalid nonce token.
el: Δεν είναι δυνατή η προώθηση λόγω μη έγκυρου token nonce.

en: Something went wrong
el: Κάτι πήγε στραβά

en: Preparing slideshow for duplication...
el: Προετοιμασία slideshow για αντιγραφή...

en: Doing something...
el: Κάνω κάτι...

en: No error message provided.
el: Δεν παρέχεται μήνυμα σφάλματος.

en: Undefined error occurred
el: Συνέβη μη καθορισμένο σφάλμα

en: No error message reported.
el: Δεν αναφέρθηκε μήνυμα σφάλματος.

en: We recommend you enable %1$s"Recommended Theme Options"%2$s to automatically adjust slideshow settings when selecting a new theme.
el: Σας συνιστούμε να ενεργοποιήσετε %1$s"Συνιστώμενες επιλογές θέματος"%2$s για αυτόματη προσαρμογή των ρυθμίσεων slideshow κατά την επιλογή ενός νέου θέματος.

en: Saving theme...
el: Αποθήκευση θέματος...

en: Theme saved
el: Θέμα αποθηκεύτηκε

en: Slideshow Theme
el: Θέμα Slideshow

en: This theme was designed for FlexSlider. Please choose the FlexSlider option for the best display.
el: Αυτό το θέμα έχει σχεδιαστεί για το FlexSlider. Παρακαλώ επιλέξτε την επιλογή FlexSlider για την καλύτερη εμφάνιση.

en: Dismiss this notice.
el: Αγνοήστε αυτή την ειδοποίηση.

en: theme
el: θέμα

en: Legacy
el: Κληρονομιά

en: Custom theme
el: Προσαρμοσμένο θέμα

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Change
el: Αλλαγή

en: Change the design of your slideshow with a stylish MetaSlider Slideshow theme!
el: Αλλάξτε το σχέδιο του slideshow σας με ένα κομψό θέμα MetaSlider Slideshow!

en: Select a custom theme
el: Επιλέξτε ένα προσαρμοσμένο θέμα

en: All themes
el: Όλα τα θέματα

en: Upgrade now to unlock this theme!
el: Αναβαθμίστε τώρα για να ξεκλειδώσετε αυτό το θέμα!

en: Upgrade now to build your own custom themes!
el: Αναβαθμίστε τώρα για να δημιουργήσετε τα δικά σας προσαρμοσμένα θέματα!

en: MetaSlider Slideshow Pro is installed!
el: Το MetaSlider Slideshow Pro είναι εγκατεστημένο!

en: You can create your own themes with our theme editor
el: Μπορείτε να δημιουργήσετε τα δικά σας θέματα με τον επεξεργαστή θεμάτων μας

en: Get started
el: Ξεκινήστε

en: Theme Details
el: Λεπτομέρειες Θέματος

en: Theme Instructions
el: Οδηγίες Θέματος

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Style Details
el: Λεπτομέρειες Στυλ

en: This style was created with the Theme Editor.
el: Αυτό το στυλ δημιουργήθηκε με τον Επεξεργαστή Θέματος.

en: This theme was created through the theme editor.
el: Αυτό το θέμα δημιουργήθηκε μέσω του επεξεργαστή θέματος.

en: How To Use
el: Πώς να το χρησιμοποιήσετε

en: Select a theme on the left to use on this slideshow. Click the theme for more details.
el: Επιλέξτε ένα θέμα αριστερά για να το χρησιμοποιήσετε σε αυτή τη παρουσίαση. Κάντε κλικ στο θέμα για περισσότερες λεπτομέρειες.

en: MetaSlider Slideshow Pro gives you access to extra themes. You can also create completely new themes that can easily be added to new slideshows.
el: MetaSlider Slideshow Pro σας δίνει πρόσβαση σε επιπλέον θέματα. Μπορείτε επίσης να δημιουργήσετε εντελώς νέα θέματα που μπορούν να προστεθούν εύκολα σε νέες παρουσιάσεις.

en: Error: No themes were found.
el: Σφάλμα: Δεν βρέθηκαν θέματα.

en: Preview slideshow
el: Προεπισκόπηση παρουσίασης

en: Select
el: Επιλέξτε

en: Dark / Light Mode (Use L key)
el: Σκοτεινός / Φωτεινός Τρόπος (Χρησιμοποιήστε το πλήκτρο L)

en: Toggle full width (Use F key)
el: Εναλλαγή πλήρους πλάτους (Χρησιμοποιήστε το πλήκτρο F)

en: Desktop preview
el: Προεπισκόπηση επιτραπέζιου υπολογιστή

en: Laptop preview
el: Προεπισκόπηση φορητού υπολογιστή

en: Tablet preview
el: Προεπισκόπηση tablet

en: Smartphone preview
el: Προεπισκόπηση smartphone

en: Exit preview
el: Έξοδος από την προεπισκόπηση

en: This feature is not fully supported in this browser.
el: Αυτή η δυνατότητα δεν υποστηρίζεται πλήρως σε αυτόν τον περιηγητή.

en: Media caption
el: Λεζάντα πολυμέσου

en: Media description
el: Περιγραφή πολυμέσου

en: Manual entry
el: Χειροκίνητη καταχώριση

en: This will override the Caption Link Color option in the "Theme" area of the right sidebar.
el: Αυτό θα αντικαταστήσει την επιλογή Χρώμα Λεζάντας Συνδέσμου στην περιοχή "Θέμα" της δεξιάς πλαϊνής μπάρας.

en: Enter text that will appear with your image slide.
el: Εισάγετε κείμενο που θα εμφανίζεται με την εικόνα σας.

en: Automatically updates directly from the WP Media Library
el: Αυτόματα ενημερώνει απευθείας από τη Βιβλιοθήκη Πολυμέσων WP

en: No default was found
el: Δεν βρέθηκε προεπιλογή

en: You may use HTML here
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε HTML εδώ

en: Filter by type
el: Φίλτρο κατά τύπο

en: All media items
el: Όλα τα στοιχεία πολυμέσων

en: Search Unsplash API
el: Αναζήτηση Unsplash API

en: Search unsplash.com...
el: Αναζήτηση unsplash.com...

en: Load more
el: Φόρτωση περισσότερων

en: Photo by %s on Unsplash
el: Φωτογραφία από %s στο Unsplash

en: Photo on Unsplash
el: Φωτογραφία στο Unsplash

en: Opening Unsplash tab...
el: Ανοίγοντας την καρτέλα Unsplash...

en: Unsplash tab closed
el: Η καρτέλα Unsplash έκλεισε

en: No photots found.
el: Δεν βρέθηκαν φωτογραφίες.

en: Photo by %s
el: Φωτογραφία από %s

en: Deselect
el: Αποεπιλογή

en: Attachment Details
el: Λεπτομέρειες Επισύναψης

en: view original
el: Δείτε την αρχική

en: Profile
el: Προφίλ

en: Portfolio
el: Πορτοφόλιο

en: Alt Text
el: Εναλλακτικό Κείμενο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Quality
el: Ποιότητα

en: All photos published on Unsplash can be used for free.
el: Όλες οι φωτογραφίες που δημοσιεύονται στο Unsplash μπορούν να χρησιμοποιηθούν δωρεάν.

en: view license
el: Δείτε άδεια

en: Complete!
el: Ολοκληρώθηκε!

en: Crunching...
el: Επεξεργασία...

en: Import Slides
el: Εισαγωγή Διαφανειών

en: Import slides
el: Εισαγωγή διαφανειών

en: You currently do not have any slides to preview. If you want, we can import some image slides for you.
el: Προς το παρόν δεν έχετε διαφάνειες προς προεπισκόπηση. Αν θέλετε, μπορούμε να εισάγουμε μερικές διαφάνειες εικόνας για εσάς.

en: No valid files found
el: Δεν βρέθηκαν έγκυρα αρχεία

en: Drag and drop interface not available.
el: Η διεπαφή μεταφοράς και απόθεσης δεν είναι διαθέσιμη.

en: Drop images here
el: Αφήστε εικόνες εδώ

en: Press %s to save or %s to cancel.
el: Πατήστε %s για αποθήκευση ή %s για ακύρωση.

en: Shortcode copied
el: Το shortcode αντιγράφηκε

en: Shortcode unable to be copied automatically
el: Ο κωδικός πρόσβασης δεν μπορεί να αντιγραφεί αυτόματα

en: Failed to open utility modal...
el: Αποτυχία ανοίγματος του παραθύρου εργαλείων...

en: Opening utility modal...
el: Ανοίγοντας το παράθυρο εργαλείων...

en: Closing utility modal...
el: Κλείνοντας το παράθυρο εργαλείων...

en: No slides
el: Δεν υπάρχουν διαφάνειες

en: Current
el: Τρέχον

en: last updated: %s
el: τελευταία ενημέρωση: %s

en: Viewing 1 slideshow
el: Προβολή 1 παρουσίασης διαφανειών

en: Viewing %s out of %s slideshows
el: Προβολή %s από %s παρουσιάσεις διαφανειών

en: Search slideshows (Press ctrl + / to focus)‎
el: Αναζήτηση παρουσιάσεων διαφανειών (Πατήστε ctrl + / για εστίαση)‎

en: Searching slideshows...
el: Αναζητώντας παρουσιάσεις διαφανειών...

en: 1 slideshow
el: 1 παρουσίαση διαφανειών

en: Viewing %s out of %s slideshows (%s loaded)
el: Προβολή %s από %s παρουσιάσεις διαφανειών (%s φορτωμένες)

en: Indexing %s slideshows into local storage...
el: Ευρετηρίαση %s παρουσιάσεων διαφανειών στην τοπική αποθήκευση...

en: All Slideshows loaded
el: Όλες οι παρουσιάσεις διαφανειών φορτώθηκαν

en: Fetching slideshows...
el: Ανακτώντας παρουσιάσεις διαφανειών...

en: Finished
el: Ολοκληρώθηκε

en: Indexing slideshows... %s remaining
el: Ευρετηρίαση παρουσιάσεων διαφανειών... %s υπολείπονται

en: This feature is not fully supported in Internet Explorer 11 and you may experience slow search result times.
el: Αυτή η δυνατότητα δεν υποστηρίζεται πλήρως στο Internet Explorer 11 και μπορεί να αντιμετωπίσετε αργούς χρόνους αποτελεσμάτων αναζήτησης.

en: Sort by title
el: Ταξινόμηση κατά τίτλο

en: Sort by modified date
el: Ταξινόμηση κατά ημερομηνία τροποποίησης

en: Filter slideshows‎
el: Φίλτρο slideshow‎

en: Searching...
el: Αναζητώντας...

en: Updating...
el: Ενημέρωση...

en: Load all
el: Φόρτωση όλων

en: Clear cache
el: Εκκαθάριση cache

en: Load remaining %s slideshows
el: Φόρτωση των υπόλοιπων %s slideshows

en: Press to clear the slideshow cache from your web browser
el: Πατήστε για να εκκαθαρίσετε την cache του slideshow από τον περιηγητή σας

en: Loading slideshows...
el: Φόρτωση slideshows...

en: Browse slideshows
el: Περιήγηση στα slideshows

en: Collapse
el: Σύμπτυξη

en: Press to expand
el: Πατήστε για να επεκτείνετε

en: Copy all
el: Αντιγραφή όλων

en: All settings saved
el: Όλες οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν

en: Here you will find documentation, and two support tiers to choose from. Additionally, you may supply us with extra information specific to your website, server, etc.
el: Εδώ θα βρείτε τεκμηρίωση και δύο επίπεδα υποστήριξης για να επιλέξετε. Επιπλέον, μπορείτε να μας δώσετε επιπλέον πληροφορίες συγκεκριμένες για την ιστοσελίδα σας, τον διακομιστή κ.λπ.

en: Documentation 📚
el: Τεκμηρίωση 📚

en: Check out our documentation page for examples, and more information about what you can do with MetaSlider Slideshow.
el: Δείτε τη σελίδα τεκμηρίωσης μας για παραδείγματα και περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το τι μπορείτε να κάνετε με το MetaSlider Slideshow.

en: Visit documentation
el: Επισκεφθείτε την τεκμηρίωση

en: Free Basic Support 🚀
el: Δωρεάν Βασική Υποστήριξη 🚀

en: For users of the free version of MetaSlider Slideshow, we offer full free support on the wordpress.org forums.
el: Για χρήστες της δωρεάν έκδοσης του MetaSlider Slideshow, προσφέρουμε πλήρη δωρεάν υποστήριξη στα φόρουμ του wordpress.org.

en: Visit wordpress.org
el: Επισκεφθείτε wordpress.org

en: Paid Premium Support 🌟
el: Πληρωμένη Υποστήριξη Premium 🌟

en: Paid users of the premium plugin can open a ticket on our private support center to receive personalized support and faster response times.
el: Οι πληρωμένοι χρήστες του premium plugin μπορούν να ανοίξουν ένα εισιτήριο στο ιδιωτικό μας κέντρο υποστήριξης για να λάβουν προσωποποιημένη υποστήριξη και ταχύτερους χρόνους απόκρισης.

en: Visit metaslider.com
el: Επισκεφθείτε metaslider.com

en: Site Information
el: Πληροφορίες Ιστοσελίδας

en: For your convenience, you can copy the basic site information before to help us speed up the debugging process. Be sure to verify that no personal information is included that you might want to keep private.
el: Για τη διευκόλυνσή σας, μπορείτε να αντιγράψετε τις βασικές πληροφορίες της ιστοσελίδας πριν από την υποβολή για να μας βοηθήσετε να επιταχύνουμε τη διαδικασία αποσφαλμάτωσης. Βεβαιωθείτε ότι δεν περιλαμβάνονται προσωπικές πληροφορίες που μπορεί να θέλετε να διατηρήσετε ιδιωτικές.

en: Change the default title that will be used when creating a new slideshow. Use %s and it will be replaced by the current slideshow ID.
el: Αλλάξτε τον προεπιλεγμένο τίτλο που θα χρησιμοποιηθεί κατά τη δημιουργία νέας παρουσίασης διαφανειών. Χρησιμοποιήστε %s και θα αντικατασταθεί με το τρέχον ID παρουσίασης διαφανειών.

en: If you are a pro member, enter your license key here to receive updates. %s
el: Εάν είστε μέλος pro, εισαγάγετε εδώ το κλειδί άδειας χρήσης σας για να λάβετε ενημερώσεις. %s

en: Upgrade here
el: Αναβάθμιση εδώ

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Thumbnail (Pro)
el: Μικρογραφία (Pro)

en: Thumbnails - Visible On Hover
el: Μικρογραφίες - Ορατές Κατά την Επικάλυψη

en: Filmstrip
el: Ταινία

en: Filmstrip - Visible On Hover
el: Ταινία - Ορατή Κατά την Επικάλυψη

en: Slideshow settings saved
el: Ρυθμίσεις παρουσίασης διαφανειών αποθηκεύτηκαν

en: Global settings saved
el: Παγκόσμιες ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν

en: Pro settings saved
el: Ρυθμίσεις Pro αποθηκεύτηκαν

en: Slideshow Defaults
el: Προεπιλογές Παρουσίασης Διαφανειών

en: Update the default settings used when creating new slideshows.
el: Ενημερώστε τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις που χρησιμοποιούνται κατά τη δημιουργία νέων παρουσιάσεων διαφανειών.

en: Default Slideshow Title
el: Προεπιλεγμένος Τίτλος Παρουσίασης Διαφανειών

en: Change the default title
el: Αλλαγή προεπιλεγμένου τίτλου

en: Default Base Image Width
el: Προεπιλεγμένο πλάτος βασικής εικόνας

en: Update the default width for the base image. This will be used for the slideshow dimensions and base image cropping.
el: Ενημέρωση του προεπιλεγμένου πλάτους για την βασική εικόνα. Αυτό θα χρησιμοποιηθεί για τις διαστάσεις του slideshow και την κοπή της βασικής εικόνας.

en: Change the default width
el: Αλλαγή προεπιλεγμένου πλάτους

en: Default Base Image Height
el: Προεπιλεγμένο ύψος βασικής εικόνας

en: Update the default height for the base image. This will be used for the base image cropping and slideshow dimensions. If set to 100% width, the height will scale accordingly.
el: Ενημέρωση του προεπιλεγμένου ύψους για την βασική εικόνα. Αυτό θα χρησιμοποιηθεί για την κοπή της βασικής εικόνας και τις διαστάσεις του slideshow. Εάν οριστεί σε 100% πλάτος, το ύψος θα κλιμακώνεται αναλόγως.

en: While the width and height defined above will be used for cropping (if enabled) and the base slideshow dimensions, you may also set the slideshow to stretch to its container.
el: Ενώ το πλάτος και το ύψος που ορίστηκαν παραπάνω θα χρησιμοποιηθούν για την κοπή (αν ενεργοποιηθεί) και τις βασικές διαστάσεις του slideshow, μπορείτε επίσης να ορίσετε το slideshow να απλώνεται στο δοχείο του.

en: Default Navigation
el: Προεπιλεγμένη πλοήγηση

en: Change the default navigation when creating a new slideshow.
el: Αλλαγή της προεπιλεγμένης πλοήγησης κατά τη δημιουργία ενός νέου slideshow.

en: Change the default transition between slides.
el: Αλλαγή της προεπιλεγμένης μετάβασης μεταξύ των διαφανειών.

en: Global Settings
el: Γενικές Ρυθμίσεις

en: Update the settings used for all the slideshows on your site.
el: Ενημέρωση των ρυθμίσεων που χρησιμοποιούνται για όλα τα slideshows στον ιστότοπό σας.

en: License Key
el: Κωδικός Άδειας

en: Update license key
el: Ενημέρωση κωδικού άδειας

en: Enable Device Settings
el: Ενεργοποίηση Ρυθμίσεων Συσκευής

en: Add option to hide slides, captions, arrows, navigation, and the slideshow per screen size.
el: Προσθήκη επιλογής για απόκρυψη διαφανειών, λεζαντών, βελών, πλοήγησης και του slideshow ανά μέγεθος οθόνης.

en: Device Settings
el: Ρυθμίσεις Συσκευής

en: Set breakpoints for different screen sizes
el: Ορισμός σημείων διακοπής για διαφορετικά μεγέθη οθόνης

en: Tablet
el: Ταμπλέτα

en: Laptop
el: Φορητός Υπολογιστής

en: Desktop
el: Επιτραπέζιος Υπολογιστής

en: Disable Legacy Libraries
el: Απενεργοποίηση Κληρονομούμενων Βιβλιοθηκών

en: This setting allows you to disable the legacy slideshow libraries: Nivo Slider, Coin Slider, and Responsive Slides
el: Αυτή η ρύθμιση σας επιτρέπει να απενεργοποιήσετε τις κληρονομούμενες βιβλιοθήκες slideshow: Nivo Slider, Coin Slider και Responsive Slides

en: We recommend disabling these libraries. You can safely disable the libraries. None of your slideshows use the legacy libraries.
el: Συνιστούμε να απενεργοποιήσετε αυτές τις βιβλιοθήκες. Μπορείτε να απενεργοποιήσετε με ασφάλεια τις βιβλιοθήκες. Καμία από τις προβολές διαφανειών σας δεν χρησιμοποιεί τις κληρονομούμενες βιβλιοθήκες.

en: You currently have %s slideshows that use legacy libraries.
el: Έχετε αυτή τη στιγμή %s προβολές διαφανειών που χρησιμοποιούν κληρονομούμενες βιβλιοθήκες.

en: You currently have %s slideshow that uses legacy libraries.
el: Έχετε αυτή τη στιγμή %s προβολή διαφανειών που χρησιμοποιεί κληρονομούμενες βιβλιοθήκες.

en: Enable MetaSlider Slideshow on Admin Bar
el: Ενεργοποίηση MetaSlider Slideshow στη Γραμμή Διαχείρισης

en: Add and edit slideshows easier by showing MetaSlider Slideshow on your admin bar.
el: Προσθέστε και επεξεργαστείτε τις προβολές διαφανειών πιο εύκολα δείχνοντας τη MetaSlider Slideshow στη γραμμή διαχείρισης σας.

en: Enable Frontend Edit Links
el: Ενεργοποίηση Συνδέσμων Επεξεργασίας Frontend

en: Edit slideshows easily by showing MetaSlider Slideshow link under each slideshow.
el: Επεξεργαστείτε τις προβολές διαφανειών εύκολα δείχνοντας τον σύνδεσμο MetaSlider Slideshow κάτω από κάθε προβολή διαφανειών.

en: Last
el: Τελευταίο

en: First
el: Πρώτο

en: New slides order
el: Νέα σειρά διαφανειών

en: Select the position for new added slides.
el: Επιλέξτε τη θέση για τις νέες προστιθέμενες διαφάνειες.

en: Disable Legacy Widget
el: Απενεργοποίηση Κληρονομούμενου Widget

en: This setting allows you to disable the legacy MetaSlider Slideshow widget.
el: Αυτή η ρύθμιση σας επιτρέπει να απενεργοποιήσετε το κληρονομούμενο widget MetaSlider Slideshow.

en: Enable TinyMCE
el: Ενεργοποίηση TinyMCE

en: TinyMCE is a WYSIWYG editor you can use in slide captions.
el: Το TinyMCE είναι ένας επεξεργαστής WYSIWYG που μπορείτε να χρησιμοποιήσετε στις λεζάντες των διαφανειών.

en: Fix Touch Swipe
el: Διόρθωση Επαφής Swipe

en: If Touch Swipe doesn't work as expected, enable this setting.
el: Εάν το Touch Swipe δεν λειτουργεί όπως αναμένεται, ενεργοποιήστε αυτήν τη ρύθμιση.

en: Recommended Theme Options
el: Συνιστώμενες Επιλογές Θέματος

en: Automatically apply recommended slideshow options when selecting a theme. This will replace some of the previous options.
el: Εφαρμόστε αυτόματα τις συνιστώμενες επιλογές slideshow κατά την επιλογή ενός θέματος. Αυτό θα αντικαταστήσει ορισμένες από τις προηγούμενες επιλογές.

en: Dashboard Settings
el: Ρυθμίσεις Πίνακα Ελέγχου

en: Set default sorting options and items per page for your Dashboard.
el: Ρυθμίστε τις προεπιλεγμένες επιλογές ταξινόμησης και τα στοιχεία ανά σελίδα για τον Πίνακα Ελέγχου σας.

en: Slideshow ID
el: ID Slideshow

en: Date Created
el: Ημερομηνία Δημιουργίας

en: Sort Slideshows By
el: Ταξινόμηση Slideshow Κατά

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: Descending
el: Φθίνουσα

en: Order By
el: Ταξινόμηση Κατά

en: Items Per Page
el: Στοιχεία Ανά Σελίδα

en: Pro Settings
el: Ρυθμίσεις Pro

en: Update the MetaSlider Slideshow Pro settings.
el: Ενημερώστε τις ρυθμίσεις του MetaSlider Slideshow Pro.

en: Flush Cache when Saving Changes
el: Εκκαθάριση Cache κατά την Αποθήκευση Αλλαγών

en: This setting allows you to automatically flush the cache when saving slideshow changes. Supports WP Rocket, WP Super Cache, W3 Total Cache, WP-Optimize and WP Fastest Cache plugins.
el: Αυτή η ρύθμιση σας επιτρέπει να εκκαθαρίζετε αυτόματα την cache κατά την αποθήκευση αλλαγών στο slideshow. Υποστηρίζει τα πρόσθετα WP Rocket, WP Super Cache, W3 Total Cache, WP-Optimize και WP Fastest Cache.

en: Maximum Number of Custom Fields in Post Feed and WooCommerce Slides
el: Μέγιστος Αριθμός Προσαρμοσμένων Πεδίων στο Post Feed και σε Slides WooCommerce

en: Select how many custom fields will display in the dropdown menu when you are inserting tags.
el: Επιλέξτε πόσα προσαρμοσμένα πεδία θα εμφανίζονται στο αναδυόμενο μενού κατά την εισαγωγή ετικετών.

en: Change the maximum custom fields for Post Feed and WooCommerce
el: Αλλάξτε τον μέγιστο αριθμό προσαρμοσμένων πεδίων για το Post Feed και το WooCommerce

en: Enable Legacy Theme Editor
el: Ενεργοποιήστε τον Παλιό Επεξεργαστή Θέματος

en: This setting allows you to enable the legacy Theme Editor.
el: Αυτή η ρύθμιση σας επιτρέπει να ενεργοποιήσετε τον παλιό Επεξεργαστή Θέματος.

en: The data in this file does not appear to be valid.
el: Τα δεδομένα σε αυτό το αρχείο δεν φαίνεται να είναι έγκυρα.

en: Found %s slideshows
el: Βρέθηκαν %s slideshow

en: You have no slideshows to import
el: Δεν έχετε slideshow προς εισαγωγή

en: Export file is from a local site. Exporting from a local site may cause issues during import. This is because the images and videos need to be accessible from a live server.
el: Το αρχείο εξαγωγής είναι από τοπικό ιστότοπο. Η εξαγωγή από τοπικό ιστότοπο μπορεί να προκαλέσει προβλήματα κατά την εισαγωγή. Αυτό συμβαίνει επειδή οι εικόνες και τα βίντεο πρέπει να είναι προσβάσιμα από έναν ζωντανό διακομιστή.

en: Some images are missing. Please ensure all images are accessible from the source website before importing.
el: Ορισμένες εικόνες λείπουν. Παρακαλώ βεβαιωθείτε ότι όλες οι εικόνες είναι προσβάσιμες από τον ιστότοπο προέλευσης πριν από την εισαγωγή.

en: Important!
el: Σημαντικό!

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Importing %s slideshows... This may take a minute
el: Εισαγωγή %s slideshow... Αυτό μπορεί να διαρκέσει ένα λεπτό

en: Import successful
el: Η εισαγωγή ήταν επιτυχής

en: Easily import slideshows generated by MetaSlider Slideshow. This requires a file generated from the Export tab.
el: Εύκολα εισάγετε slideshow που δημιουργούνται από το MetaSlider Slideshow. Αυτό απαιτεί ένα αρχείο που δημιουργήθηκε από την καρτέλα Εξαγωγή.

en: Load slideshows
el: Φορτώστε slideshow

en: If you have an export file, you may upload it here to be processed. Information about each slideshow will be presented below. You will be able to confirm before importing.
el: Εάν έχετε ένα αρχείο εξαγωγής, μπορείτε να το ανεβάσετε εδώ για επεξεργασία. Οι πληροφορίες για κάθε slideshow θα παρουσιαστούν παρακάτω. Θα μπορείτε να επιβεβαιώσετε πριν από την εισαγωγή.

en: Importing... Please wait
el: Εισαγωγή... Παρακαλώ περιμένετε

en: Processing...
el: Επεξεργασία...

en: Upload file
el: Ανεβάστε αρχείο

en: The import file appears to have been generated on a local development site. Some images or videos may not be imported due to limitations in the WordPress upload system.
el: Το αρχείο εισαγωγής φαίνεται ότι έχει δημιουργηθεί σε τοπικό ιστότοπο ανάπτυξης. Ορισμένες εικόνες ή βίντεο ενδέχεται να μην εισαχθούν λόγω περιορισμών στο σύστημα ανάρτησης του WordPress.

en: The import file was created with a previous version of MetaSlider Slideshow. Please make sure you are using the latest version of MetaSlider Slideshow in the source website, generate the import file again and upload it here.
el: Το αρχείο εισαγωγής δημιουργήθηκε με προηγούμενη έκδοση του MetaSlider Slideshow. Παρακαλώ βεβαιωθείτε ότι χρησιμοποιείτε την πιο πρόσφατη έκδοση του MetaSlider Slideshow στον ιστότοπο προέλευσης, δημιουργήστε ξανά το αρχείο εισαγωγής και ανεβάστε το εδώ.

en: Click the Import button to begin the import process.
el: Κάντε κλικ στο κουμπί Εισαγωγή για να ξεκινήσετε τη διαδικασία εισαγωγής.

en: Import %s slideshows
el: Εισαγωγή %s slideshow

en: Select the slideshows you wish to import below. Then click here to import them.
el: Επιλέξτε τις προβολές διαφανειών που επιθυμείτε να εισαγάγετε παρακάτω. Στη συνέχεια, κάντε κλικ εδώ για να τις εισαγάγετε.

en: Image not found<br>%s
el: Η εικόνα δεν βρέθηκε<br>%s

en: No slides found
el: Δεν βρέθηκαν προβολές διαφανειών

en: Loading %s slideshows...
el: Φορτώνω %s προβολές διαφανειών...

en: You have no slideshows to export
el: Δεν έχετε προβολές διαφανειών προς εξαγωγή

en: Exporting %s slideshows...
el: Εξάγω %s προβολές διαφανειών...

en: Export successful
el: Η εξαγωγή ήταν επιτυχής

en: No slideshows found.
el: Δεν βρέθηκαν παρουσίες.

en: Create a new slideshow now
el: Δημιουργήστε μια νέα προβολή διαφανειών τώρα

en: If you have only a few slideshows, we will prepare them automatically. If you have many slideshows, click the "Load" button.
el: Αν έχετε μόνο μερικές προβολές διαφανειών, θα τις ετοιμάσουμε αυτόματα. Αν έχετε πολλές προβολές διαφανειών, κάντε κλικ στο κουμπί "Φόρτωση".

en: Choose the slideshows you wish to export.
el: Επιλέξτε τις προβολές διαφανειών που επιθυμείτε να εξαγάγετε.

en: Click the "Export" button.
el: Κάντε κλικ στο κουμπί "Εξαγωγή".

en: A .json file will automatically be downloaded with all your slideshow data.
el: Ένα αρχείο .json θα κατέβει αυτόματα με όλα τα δεδομένα της προβολής διαφανειών σας.

en: A few notes on exporting slideshow images and videos:
el: Μερικές σημειώσεις σχετικά με την εξαγωγή εικόνων και βίντεο διαφανειών:

en: Exporting from a localhost site may cause issues during import. This is because the images and videos need to be accessible from a live server.
el: Η εξαγωγή από μια τοποθεσία localhost μπορεί να προκαλέσει προβλήματα κατά την εισαγωγή. Αυτό συμβαίνει επειδή οι εικόνες και τα βίντεο πρέπει να είναι προσβάσιμα από έναν ζωντανό διακομιστή.

en: You have %s slideshows that can be exported. Information about each slideshow will be presented below.
el: Έχετε %s διαφάνειες που μπορούν να εξαγγελθούν. Πληροφορίες σχετικά με κάθε διαφάνεια θα παρουσιαστούν παρακάτω.

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Load
el: Φόρτωση

en: Export %s slideshows
el: Εξαγωγή %s διαφανειών

en: Select the slideshows you wish to export below, then click here to export them.
el: Επιλέξτε τις διαφάνειες που επιθυμείτε να εξαγάγετε παρακάτω, στη συνέχεια κάντε κλικ εδώ για να τις εξαγάγετε.

en: Failed to open the settings page...
el: Αποτυχία ανοίγματος της σελίδας ρυθμίσεων...

en: Opening settings page...
el: Άνοιγμα της σελίδας ρυθμίσεων...

en: Page not found: %s
el: Η σελίδα δεν βρέθηκε: %s

en: Add a slide
el: Προσθέστε μια διαφάνεια

en: Select images
el: Επιλέξτε εικόνες

en: You can easily add an image from one of the options here. Additionally we provide free images from the Unsplash library.
el: Μπορείτε εύκολα να προσθέσετε μια εικόνα από μία από τις επιλογές εδώ. Επιπλέον, παρέχουμε δωρεάν εικόνες από τη βιβλιοθήκη Unsplash.

en: Next step
el: Επόμενο βήμα

en: Search unsplash
el: Αναζήτηση unsplash

en: Choose an image from the left, or search for any topic here to bring up more images.
el: Επιλέξτε μια εικόνα από αριστερά ή αναζητήστε οποιοδήποτε θέμα εδώ για να εμφανιστούν περισσότερες εικόνες.

en: Hide step
el: Απόκρυψη βήματος

en: Create your slide
el: Δημιουργήστε τη διαφάνειά σας

en: After you have selected an image, press here to create your slide.
el: Αφού έχετε επιλέξει μια εικόνα, πατήστε εδώ για να δημιουργήσετε τη διαφάνειά σας.

en: Preview Slideshow
el: Προεπισκόπηση παρουσίασης

en: Now that you have some slides set, you can preview your slideshow by pressing here.
el: Τώρα που έχετε ρυθμίσει κάποιες διαφάνειες, μπορείτε να προεπισκοπήσετε την παρουσίασή σας πατώντας εδώ.

en: Slideshow settings
el: Ρυθμίσεις παρουσίασης

en: Edit slideshow
el: Επεξεργασία παρουσίασης

en: Additional CSS Class
el: Επιπλέον κλάση CSS

en: Refresh preview
el: Ανανέωση προεπισκόπησης

en: Loading slideshows list...
el: Φορτώνει την λίστα διαφανειών...

en: Create one now!
el: Δημιουργήστε μία τώρα!

en: Loading slideshow
el: Φορτώνει την παρουσίαση

en: Update preview
el: Ενημέρωση προεπισκόπησης

en: Select a slideshow
el: Επιλέξτε μια παρουσίαση

en: Normal width
el: Κανονικό πλάτος

en: Wide width
el: Φαρδιά πλάτος

en: Full width
el: Πλήρες πλάτος

en: slider
el: ρυθμιστικό

en: slideshow
el: διαφάνεια

en: gallery
el: γκαλερί

[ctx: This is a keyboard shortcut.]
en:  (Use Alt or ⌥ (Option) + P keys)
el:  (Χρησιμοποιήστε τα πλήκτρα Alt ή ⌥ (Επιλογή) + P)

[ctx: Uploader: Drop files to upload - or - Select Files]
en: or
el: ή

[ctx: 1000 by 1000 pixels]
en: %s by %s pixels
el: %s κατά %s εικονοστοιχεία

[ctx: The ENTER key on a keyboard]
en: Enter
el: Είσοδος

[ctx: The ESCAPE key on a keyboard]
en: Escape
el: Διαφυγή

[ctx: number of slides, ex "7 slides"]
en: %s slides
el: %s διαφάνειες
